Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio ekipažas Dakaro ralyje - 35-as

Pietų Amerikoje surengto 35-ojo Dakaro ralio automobilių klasėje Lietuvos atstovų Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio ekipažas ("OSCar") užėmė 35-ąją vietą.

Kitas mūsų šalies ekipažas - Antanas Juknevičius ir Vytautas Obolevičius ("Toyota FJ Cruise") liko 56-oje vietoje.

Nugalėjo ispanas Nanis Roma ("Mini"). Jis 2004 metais Dakaro ralio nugalėtoju tapo motociklų klasėje.

Antrąją vietą užėmė nugalėtojo titulą gynęs prancūzas Stefanas Peteranselis (Stephane Peterhansel, "Mini"). 11 kartų Dakaro ralio nugalėtojas nuo N. Romos atsiliko 5 min. 38 sek. Trečiąją vietą užėmė 2011 metų Dakaro ralio nugalėtojas katarietis Naseras Al Atija (Nasser Al-Attiyah, "Mini", +56.52).

"General Financing-Autopaslauga" komandos nariai B. Vanagas ir A. Rudnickis nugalėtojų ekipažui pralaimėjo 28 val. 32 min. 45 sek., o "Žalvaris-Dakar" komandos nariai A. Juknevičius ir V. Obolevičius - 87 val. 50 min. 41 sek.

Iš 147 automobilių klasėje startavusių ekipažų klasifikuoti 62.

Pernai B. Vanagas su šturmanu Sauliumi Jurgelėju Dakaro ralyje buvo 64-i.

Paskutinįjį, 13-ąjį, etapą šeštadienį laimėjo 2009 metų Dakaro ralio nugalėtojas Pietų Afrikos Respublikos atstovas Ženjelis de Vijeras (Giniel de Villiers, "Toyota"). Jis 157 km greičio ruožą Čilėje įveikė per 1 val. 57 min. 7 sek.

N. Roma (+1.40) užėmė ketvirtąją, o prieš paskutinįjį etapą pirmavęs S. Peteranselis (+7.44). - 13-ąją vietas. B. Vanagas (+17.30) buvo 24-as, o A. Juknevičius (+47.38) - 52-as.

Autolenktynininkai dvyliktajame etape iš La Serenos į Valparaisą įveikė 535 km.

Motociklų klasėje 13-ąjį etapą laimėjo ispanas Choanas Bareda (Joan Barreda, "Honda").

Dakaro ralio nugalėtoju ketvirtą kartą tapo ispanas Markas Koma (Marc Coma, KTM), kuris šeštadienį finišavo 18-as. Antrąją vietą užėmė kitas ispanas Chordis Viladomsas (Jordi Viladoms, +1:52.27), trečiąją - prancūzas Olivjė Penas (Olivier Pain, "Yamaha", +2:00.03), o nugalėtojo titulą gynęs prancūzas Sirilas Deprė (Cyril Despres, "Yamaha", +2:05.38) liko ketvirtas.

Keturračių motociklų klasėje nugalėtoju tapo čilietis Ignasijus Kasalė (Ignacio Casale, "Yamaha"). Jis laimėjo ir paskutinįjį etapą.

Sunkvežimių klasėje triumfavo rusas Andrejus Karginovas ("Kamaz"), o 13-ąjį etapą laimėjo čekas Alešas Lopraisas ("Tatra").

Dakaro ralis Pietų Amerikoje surengtas šeštą kartą. Varžybų dalyviai Argentinoje, Bolivijoje ir Čilėje įveikė apie 9000 km.