„Barceloną“ sudorojęs „Real“ klubas 35-ąjį kartą tapo Ispanijos čempionu

Dar trečiajame Ispanijos čempionato finalo serijos mače titulą užsitikrinti galėjęs Madrido „Real“ klubas to padaryti nesugebėjo, tačiau gavęs dar vieną šansą klaidos nebekartojo.

„Karališkasis“ klubas išvykoje 74:68 nukovė „Barceloną“, laimėjo seriją 3-1 ir antrus metus paeiliui pasipuošė Ispanijos lygos auksu.

„Real“ ekipai tai tapo jau 35-uoju čempionato trofėjumi per klubo istoriją. Katalonai pagal šį rodiklį principiniams varžovams nusileidžia kone dvigubai – „Barca“ čempione yra tapusi 18 kartų.

Paskutinėse šio sezono finalo rungtynėse Madrido komanda dar pirmajame kėlinyje pabėgo dviženkliu skirtumu (19:8), tačiau spurtavusi „Barcelona“ antrajame kėlinyje persvėrė rezultatą – 28:26.

Dar sykį „Real“ nurūko į priekį po ilgosios pertraukos, o prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 55:47. Nors katalonai dar buvo priartėję iki 4 taškų, „Real“ netrukus pabėgo dviženkliu skirtumu ir iškovojo pirmąjį trofėjų šiame sezone – Pablo Laso auklėtiniai kiek anksčiau liko tiek be Karaliaus taurės, tiek be Eurolygos titulų.

Naudingiausiu finalo serijos krepšininku buvo išrinktas argentinietis Facundo Campazzo. Įžaidėjas lemiamose rungtynėse pasižymėjo pelnydamas 15 taškų, atkovodamas 9 kamuolius ir atlikdamas 6 rezultatyvius perdavimus.

„Barcelona“: Kevinas Pangosas 16 (4/7 trit.), Chrisas Singletonas 12, Adamas Hanga 11.

„Real“: Facundo Campazzo 15 (9 atk. kam., 6 rez. perd., 5 kld., 28 naud. bal.), Rudy Fernandezas 12 (4/7 trit.), Walteris Tavaresas (13 atk. kam., 22 naud. bal.), Fabienas Causeuras ir Anthony Randolphas po 10.