2020 m. lapkričio 27 d. 16:07 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Atsinaujinusiame manieže - pirmosios sezono varžybos

Atsinaujinusiame manieže - pirmosios sezono varžybos nuotrauka, foto

PAKEISTA DANGA. Ketvirtadienį vyks pirmosios lengvaatlečių varžybos ant naujai pakeistos Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos maniežo dangos.

© Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Reklama

Ketvirtadienį Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje (LAM) - pirmosios sezono varžybos "Žemaitijos taurė". Į Klaipėdą sugužės apie 300 Lietuvos vakarų regiono lengvaatlečių. Šios varžybos lengvaatlečiams išskirtinės ir tuo, kad jie pirmą kartą varžysis ant neseniai pakeistos naujosios maniežo dangos.

Vasarą buvo nulupta prieš 13 metų patiesta jau susidėvėjusi maniežo danga "Mondo" ir paklota naujoji "Conica" danga. Iš viso buvo pakeista 3 000 kv. m maniežo dangos. Taip pat pakeisti avarinės būklės gaisrinio vandentiekio vamzdynai, vyko treniruoklių salės atnaujinimo darbai ir Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla gerokai pakeitė savo veidą.

Varžysis ir šeštadienį

"Žemaitijos taurės" varžybų pradžia ketvirtadienį 15 val. Varžysis vaikai, jauniai ir jaunučiai.

"Tai baigiamasis "Žemaitijos taurės" varžybų etapas. Jis turėjo vykti kovo mėnesio viduryje, tačiau dėl karantino buvo perkeltas į šį rudenį. Taigi pagaliau įvyks šis etapas ir galėsime geriausiems išdalinti taures", - "Vakarų ekspresui" sakė Klaipėdos apskrities lengvosios atletikos federacijos prezidentas Virginijus Jurgelevičius.

Varžybos tęsis ir šeštadienį nuo 12 val.

"Laukia gražios ir emocingos kovos ant naujai paklotos maniežo dangos. Vaikai jau yra išsiilgę sporto varžybų", - sakė V. Jurgelevičius.

Ant stogo - saulės elektrinė

Reklama

Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos artimiausiu metu laukia ir daugiau teigiamų pokyčių: ant šios mokyklos stogo ketinama įrengti saulės elektrinę.

"Gaminsime žaliąją energiją, taupysime ir mažinsime CO2 emisiją", - pasidžiaugė laikinai LAM direktoriaus pareigas einantis šios įstaigos renginių organizatorius Darius Raišutis.

LAM įsirengs fotovoltinę saulės elektrinę, kurios galia sieks 60 kW. Tokia saulės elektrinė per metus sugeneruos apie 59 000 kWh elektros energijos. Toks energijos kiekis padengs 100 procentų viso sporto mokyklos energijos poreikio.

Įrengta saulės elektrinė leis per metus sumažinti šiltnamio dujų emisiją 25 000 kg, o per planuojamą įrangos veikimo laikotarpį net 500 tonų.

Šią saulės elektrinę iki 2021 metų pradžios įrengs ir ilgaamžį elektrinės veikimą užtikrins konkursą laimėjusi įmonė "Eternia Solar". Skelbiama, kad ji pasiūlė aukščiausios kokybės optimizuotą įrangą, kuriai suteikiama net 20 metų garantija.

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija iš Klimato kaitos programos skyrė daugiau nei 10 mln. eurų subsidijas atsinaujinantiems energijos ištekliams panaudoti visuomeniniuose ir įvairių socialinių grupių asmenims skirtuose gyvenamuosiuose pastatuose. Ši suma konkurso būdu paskirstyta 191 projektui. Tarp jų pateko ir LAM parašytas projektas.

Reklama

Anot D. Raišučio, atsinaujinti LAM jau reikėjo.

"Vamzdynai buvo avarinės būklės. Treniruoklių salę patys pasidažėme ir susitvarkėme. Reikėjo jau atnaujinti ir maniežo dangą. Norisi, kad Klaipėdos sportininkai galėtų treniruotis kuo geresnėmis sąlygomis", - sakė D. Raišutis.

Pritaikys neįgaliesiems

Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje yra planuojama ir daugiau atnaujinimo darbų: ketinama įrengti klientų srauto kontrolės sistemą bei specialų keltuvą neįgaliesiems.

"Norime Lengvosios atletikos maniežą pritaikyti žmonių su judėjimo negalia poreikiams. Kol kas judėjimo negalią turintys žmonės neturi galimybės sportuoti manieže, kadangi jiems nėra kaip pateikti iš lauko į pagrindinę areną (nulinis aukštas) ir iš pagrindinės arenos į persirengimo kambarius bei sanitarinius mazgus, kurie yra 1 aukšte. Mes Klaipėdos savivaldybei pasiūlėme spręsti šį klausimą neatidėliojant, minimaliomis, tačiau efektyviomis priemonėmis - įrengiant pakeliamus garažo vartus saugiam neįgaliųjų patekimui į pagrindinę areną ir nuožulnų keltuvą jų patekimui iš arenos į 1 aukšte esančias sanitarines patalpas", - sakė D. Raišutis.

Kalbėdamas apie elektromechaninio turniketo būtinumą, D. Raišutis atkreipė dėmesį, jog LAM nuolat sportuoja apie 340 - 360 vaikų su kuriais dirba 20 trenerių, taip pat pagal sporto paslaugų sutartis LAM sportuoja apie 600-700 kitų įstaigų ir sporto šakų sportininkų.

"Jų įėjimo kontrolė ir apskaita yra užtikrinama "rankiniu" būdu, t. y., prie įėjimo stovi vienas darbuotojas, kuris neturi jokios galimybės sužiūrėti kas, kada ir iš kur atėjo, kokiam klubui atstovauja ar pas kokį trenerį treniruojasi. Akivaizdu, kad toks metodas neleidžia efektyviai planuoti arenos ir treniruoklių salės apkrovimo, kontroliuoti lankytojų srautų, jų apskaitos, planuoti sportinės veiklos, turėti informacijos apie LAM trenerių išdirbamą darbo laiką, sportininkų lankomumą, treniruočių laiką ir kitos", - paaiškino laikinai LAM direktoriaus pareigas einantis D. Raišutis.

Reklama

"Manome, kad įrengus elektromechaninį turniketą su biometriniu terminalu - veido atpažinimo, pirštų antspaudų ir kortelių skaitytuvu - LAM bus užtikrinta aiški, šiuolaikiška, apskaitai ir kontrolei reikalingus duomenis kaupianti ir mažiau žmogiškųjų išteklių reikalaujanti sistema. Į kontroliuojamas patalpas galės patekti tik sistemoje užregistruoti asmenys, bus išvengiama tiesioginio klientų kontakto ir ginčų su LAM personalo darbuotojais", - pabrėžė D. Raišutis.

Kalbėdamas apie pokyčius, D. Raišutis užsiminė, kad tolimesnis žingsnis galėtų būti Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos renovacija.

"Esame pateikę prašymą įtraukti Lengvosios atletikos maniežą į renovuotinų objektų sąrašą. Tai taip pat matome kaip būtinybę, norint išsaugoti pastatą ir turėti tinkamas sąlygas sportuoti. Patys matote, kaip pastatas atrodo iš išorės, atsiveria ir konstrukcijos, pastato viduje būtina ventiliacija. Juk manieže treniruojasi ne tik lengvaatlečiai, bet ir daugelio kitų sporto šakų atstovai - ir krepšininkai, ir futbolininkai, ir irkluotojai, ir karatistai, ir orientacininkai, ir badmintonininkai... Sportuoja ir veteranai, ir sporto klasės... Daugybė sporto šakų, net sunku visas išvardinti", - sakė D. Raišutis.

Jis pasidžiaugė drąsiu LAM kolektyvu, kuris priima iššūkius ir nebijo įgyvendinti stambių projektų bei bendradarbiavimu su Klaipėdos miesto savivaldybės Sporto skyriumi, sprendžiant bazės atnaujinimo klausimus.

"Didesnius darbus galima įveikti tik komandiniu darbu", - pabrėžė D. Raišutis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

„Baskonia“ laimėjo ir be R. Giedraičio pastangų nuotrauka, foto

„Baskonia“ laimėjo ir be R. Giedraičio pastangų

Trečią pergalę iš eilės Eurolygos čempionate įsirašė dviejų lietuvių atstovaujama Vitorijos „Baskonia“...

2 pergalės, 8 pralaimėjimai ir 17 vieta Eurolygoje. Tokius rezultatus demonstruoja Rimo...

R. Kurtinaičio treniruojama „Chimki“ Eurolygoje turi daugiausia pralaimėjimų nuotrauka, foto

Buvęs pasaulio bokso sunkiasvorių čempionas Mike'as Tysonas dvikovos su buvusiu pasaulio čempionu...

Prieš bokso dvikovą su R. Jonesu M. Tysonas suvalgė varžovo ausį nuotrauka, foto

Nuo Eurolygoje pirmaujančios Šarūno Jasikevičiaus treniruojamos „Barcelonos“ komandos (8/1) stengiasi neatsilikti Maskvos...

M. Jamesas išplėšė CSKA komandai aštuntą pergalę nuotrauka, foto

Jau šį savaitgalį, lapkričio 27-29 dienomis startuos pirmasis Baltijos ledo ritulio lygos...

Į Baltijos lygą „Hockey Punks“ žengia sulaukusi papildymo ir su savais argumentais nuotrauka, foto

Diego Maradona palydėtas į amžinąją kelionę nuotrauka, foto

Sportas, Argentinoje didžiulės minios penktadienį palydėjo į paskutinę kelionę legendinį futbolininką Diego...

KU pasiuntiniai vienišiems senjorams išdalijo džiaugsmo siuntinį nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos universiteto darbuotojų nupinti Advento vainikai, šįryt iškeliavę pas adresatus – Telšių...

Lietuvos kaimynai gina Europos civilizaciją nuotrauka, foto

Pasaulis, Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas su savo Lenkijos kolega vakar Budapešte vedė...

Laima Vilimienė apdovanota aukščiausiu Kultūros ministerijos skiriamu apdovanojimu nuotrauka, foto

Kultūra, Laikinai einantis kultūros ministro pareigas Mindaugas Kvietkauskas trims Lietuvos kultūrai ir menui...

Sportas, Paskelbta prieš 22 min.

Pasaulis, Paskelbta prieš 52 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...