2019 m. gegužės 21 d. 23:55 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

"Atlanto" žygius po Europą prisimenant

(2)

2014-06-19, 20:01

"Vakarų ekspreso" inf.

"Atlanto" žygius po Europą prisimenant nuotrauka, foto

PRISTATYS. Šiandien Klaipėdos "Akropolyje" (prie parduotuvės "Zara") atidaroma "Atlanto" sugrįžtuvėms į europinio lygio varžybas skirta paroda. Parodos autorius Algirdas Auruškevičius su anūke Austėja.

© Sigitos RAUDIENĖS nuotr.

Pernai Lietuvos vicečempionais tapę ir iškovoję teisę žaisti 2014-2015 m. UEFA Europos lygos turnyre Klaipėdos "Atlanto" futbolininkai birželio 23 dieną sužinos savo varžovus.

Į europinio lygio varžybas atlantiečiai sugrįžo po devynerių metų pertraukos. Prieš tai jie Europos turnyruose dalyvavo net šešis sezonus iš eilės.

Šiandien Klaipėdos "Akropolyje" (prie parduotuvės "Zara") atidaroma "Atlanto" sugrįžtuvėms į Europą skirta paroda. Jos autorius - buvęs ilgametis "Vakarų ekspreso" žurnalistas, futbolo istorikas ir kolekcininkas Algirdas Auruškevičius.

Kaip kilo idėja surengti šią parodą? - paklausėme žinomo futbolo metraštininko A. Auruškevičiaus.

Tiesiogiai stebėjau visas keturiolika rungtynių, kurias atlantiečiai Europoje žaidė 2000-2005 metais. Ne tik mačiau mūsų miesto futbolininkų žingsnius UEFA turnyruose, bet ir sukaupiau nemažai įvairių relikvijų iš tų susitikimų. Todėl nusprendžiau bent dalį jų parodyti visuomenei. Juolab kad "Atlantas" yra vienintelis Klaipėdos futbolo klubas, kada nors dalyvavęs UEFA varžybose.

Priminkite, su kokiais klubais atlantiečiams teko rungtyniauti prestižiniuose UEFA turnyruose.

"Atlantas" kovėsi su gilias futbolo tradicijas turinčių šalių atstovais. Tai Izmito "Kocaelispor" (Turkija), Bradfordo "Bradford City" (Anglija), Bukarešto "Rapid" (Rumunija), Lovečo "Litex" (Bulgarija), Grodzisko "Groclin" (Lenkija), Maskvos "Spartak" (Rusija) ir Railio "Rhyl" (Velsas) klubais. Debiutavo atlantiečiai Europoje 2000 metais UEFA "Intertoto" turnyre. Jie pirmajame etape pagal dvejų rungtynių rezultatus įveikė "Kocaelispor" futbolininkus. Deja, vėlesniais metais mūsų miesto ekipa gerais rezultatais nedžiugino - iš keturiolikos rungtynių atlantiečiai laimėjo vos trejas.

Kokie faktai iš tų susitikimų jums labiausiai įstrigo atmintin?

Be jokios abejonės pirmoji pergalė Izmite. Šiame nuo žemės drebėjimo nukentėjusiame Turkijos mieste "Atlantas" laimėjo rezultatu 1:0, o istorinį įvartį įmušė Martynas Karalius. Smagiai nuteikė ir pergalė 1:0 Klaipėdoje prieš Maskvos spartakiečius 2004 metais. O šiaip įdomių nutikimų per tuos metus buvo gana daug.

Kiek laiko truks jūsų paroda?

Iki liepos 4 dienos. Plačiau apie parodą ir eksponatus ketinu papasakoti birželio 24 d. 13 val. "Akropolyje". Kodėl susitikimui su parodos lankytojais pasirinkau šią dieną? Tądien jau žinosime atlantiečių varžovus šio sezono UEFA Europos lygos turnyre. Todėl bus galima pakalbėti ir apie tai. Primenu, kad "Atlantas" pirmąsias rungtynes žais liepos 3 d., o atsakomąsias - liepos 10 dieną.

Kalbino Paulius MATULEVIČIUS

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Algirdas Auruškevičius

2014-06-19   23:33

IP: 86.100.68.129

Ai * dejau kazkaip ;)

Vydas & Audriuks

2014-06-19   22:16

IP: 95.211.174.113

Sekmes ir sveikatos ko ne Brazilijoje?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

„Warriors“ jau penktą kartą iš eilės žais NBA finale nuotrauka, foto

„Warriors“ jau penktą kartą iš eilės žais NBA finale

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos finalo ketvirtosiose rungtynėse...

Savaitgalį Šveicarijoje vyko atviras tarptautinis SWISS OPEN čempionatas, kuriame dalyvavo daugiau nei...

„Okinavos" pergalės Šveicarijoje nuotrauka, foto

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos finalo trečiosiose rungtynėse...

„Raptors“ sušvelnino NBA Rytų konferencijos finalo serijos rezultatą 1-2 nuotrauka, foto

Olimpinio kelialapio Lietuvai siekiantys 4 mūsų šalies buriuotojai šiandien startuoja Europos čempionate,...

Keturi Lietuvos buriuotojai pradeda kovą dėl Europos čempionų titulo nuotrauka, foto

Gegužės mėnesį prasidėjo Klaipėdos miesto pavasario „Super taurės“ kovos. Šiose varžybose dalyvauja...

Tęsiasi Klaipėdos miesto "Supertaurė" nuotrauka, foto

Palangos verslas pasitinka vasarą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Turizmo sezonas tikrai prasidėjo“, – sako Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos...

Pajūrio derbyje pasiekta pergalė! nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos futbolo A lygoje Klaipėdos „Atlantui“ pavyko nutraukti penkerių nelaimėtų rungtynių seriją. Uostamiesčio...

Gargždų gimtadienio šventė: mažiau, bet originaliau nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Likus dviem savaitėms iki 766-ojo Gargždų miesto gimtadienio, vakar Kultūros centro konferencijų...

Ugniagesiai pataria, kaip apsisaugoti nuo žaibo nuotrauka, foto

Lietuva, Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informuoja, jog praėjusį savaitgalį žaibai Lietuvoje padegė keturis...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...