2019 m. liepos 16 d. 19:27 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  SNORAS  >  SNORO byla

SNORO byla

Beveik 90 proc. SNORO indėlininkų atgaus visus pinigus

(11)

Beveik 90 proc. SNORO indėlininkų atgaus visus pinigus nuotrauka, foto

© Valdo PRYŠMANTO nuotr.

Reklama

Lietuvoje veikianti indėlių bankuose draudimo sistema apima beveik 90 proc. AB banke SNORAS esančių fizinių ir juridinių asmenų indėlių.

Pasak Lietuvos banko valdybos nario Audriaus Misevičiaus, 440 tūkst. juridinių ir fizinių asmenų indėliai SNORE sudaro 5,6 mlrd. Lt, draudimo išmokos sudarytų 4,1 mlrd. Lt. Suveikus draudimo sistemai, visą indėlį atgaus 11,1 tūkst. juridinių asmenų (88,5 proc. visų juridinių asmenų, turinčių banke indėlius) ir 376,3 tūkst. fizinių asmenų (88,3 proc.).

Pagal Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymą, juridinių ir fizinių asmenų indėliai bei grynieji pinigai (litais, JAV doleriais, eurais ir Europos Sąjungos valstybių narių nacionalinėmis valiutomis, Islandijos kronomis, Norvegijos kronomis, Šveicarijos frankais) sąskaitose kartu paėmus viename banke iki 345 280 litų (100 000 eurų) yra apdrausti valstybės. Sąvoka "indėlis" apima ir fizinių bei juridinių asmenų pinigus einamosiose sąskaitose.

Pagal įstatymą, draudimo išmokos bankrutuojančio draudėjo (šiuo atveju - AB bankas SNORAS) indėlininkams išmokamos iš Indėlių draudimo fondo, kurį administruoja draudimo įmonė, lėšų. Draudimo išmokos išmokamos per 20 darbo dienų nuo draudėjui iškeltos bankroto bylos. Draudimo įmonės taryba gali pratęsti šį terminą ne daugiau kaip 10 darbo dienų.

Pagal įstatymą, draudimo išmokų negaus banko administracijos, filialų vadovai, tarybos (stebėtojų tarybos) ir valdybos nariai, asmenys, turintys ne mažesnę kaip 5 proc. banko akcinio kapitalo dalį, šių asmenų vaikai, įvaikiai, sutuoktiniai, partnerystę įregistravę sugyventiniai, tėvai ir įtėviai, taip pat kiti įstatyme numatyti asmenys.

Indėlininkams, dėl kurių indėlių lėšų įsigijimo teisėtumo kreiptasi į teisėsaugos institucijas ar teismus, tačiau dar nepriimtas sprendimas, draudimo išmokų mokėjimas yra sustabdomas iki sprendimo įsiteisėjimo.

Tarp nedraudžiamų indėlių yra paties draudėjo išleisti skolos vertybiniai popieriai (indėlio sertifikatai) ir įsipareigojimai, susiję su jo akceptuotais bei paprastaisiais vekseliais, pagal hipotekinių obligacijų ir hipotekinio kreditavimo įstatymą išleistos hipotekinės obligacijos. Taip pat nedraudžiami Lietuvos banko, VĮ "Indėlių ir investicijų draudimas”, kredito įstaigų, finansų maklerio įmonių, pagal Draudimo įstatymą veikiančių draudimo įmonių, pensijų fondų, valdymo įmonių, įmonių, kurios verčiasi lizingu (finansine nuoma), kolektyvinio investavimo subjektų indėliai ar įsipareigojimai jiems.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Ahtung

2011-11-25   13:22

IP: 86.100.147.240

Palaukite tuojau pensisninkai ims traukti ginkluote is sandeliuku,naganus,nupjautvamzdzius,tritila ir t.t o tada ir prasides.........

Kritine Mase

2011-11-25   13:09

IP: 88.119.137.216

Siandien prie BiG'O 18 val w ikipedia.org/wiki/Critical_Mass atmink ir atsivezsk gera nuotaika :)

Buratinas

2011-11-25   10:31

IP: 86.100.69.109

ja dumaju, ctio sliedujuscij budu ja y kontora moja.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SNORO byla

Trečiadienį bankams pradėjus mokėti indėlių draudimo išmokas gyventojams ir įmonėms, laikiusiems lėšas...

"Snore" įšaldytus pinigus atgauna ir Klaipėdos įmonės nuotrauka, foto

Buvę banko SNORAS vadovai atsisakė būti perduoti Lietuvos teisėsaugai. Tai jie...

Buvę SNORO vadovai paleisti už užstatą nuotrauka, foto

Nors išvakarėse pranešta apie banko SNORAS nemokumą ir bankrotą, penktadienį ryte prie...

Prie banko skyrių - ne tik nusivylę klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Lietuvoje veikianti indėlių bankuose draudimo sistema apima beveik 90 proc. AB...

Beveik 90 proc. SNORO indėlininkų atgaus visus pinigus nuotrauka, foto

Pagerbti uostamiesčio šimtukininkai nuotrauka, foto

Švietimas, Antradienį uostamiesčio piliavietėje vyko abiturientų, iš valstybinių brandos egzaminų gavusių šimtukus, pagerbimo...

Lenkijoje - D. Nausėdienės elegancija ir subtilumas nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pradėjo pirmąjį vizitą Lenkijoje, kur daugiausia dėmesio...

Siūlo keisti Jono kalnelio pavadinimą nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos regioninė architektūros taryba skelbia išnagrinėjusi preliminarius Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimo...

Mėnulio užtemimas - laikas išsilaisvinti nuo problemų nuotrauka, foto

Įvairybės, Šiąnakt vyks dalinis Mėnulio užtemimas, kuris bus matomas ir Lietuvoje. Nuo senų...

Švietimas, Paskelbta prieš 26 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 41 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...