2021 m. sausio 26 d. 21:17 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Savaitės ekspresas  >  SE

SE

Tenerifėje stovyklaujanti Ieva Dumbauskaitė: "Tai tinklininkų rojus"

Tenerifėje stovyklaujanti Ieva Dumbauskaitė: "Tai tinklininkų rojus" nuotrauka, foto

Ieva Dumbauskaitė per savo sportinę karjerą pasiekė išties įspūdingų pergalių - tapo Europos ir pasaulio jaunių čempione, pasaulio taurės bronzos medalio laimėtoja, Europos čempionato zoninių turnyrų (EEVZA) nugalėtoja ir prizininke, pirmojo istorijoje sniego tinklinio Europos čempione, įvairių tarptautinių turnyrų nuolatine dalyve ir nugalėtoja, pasaulio taurės etape liko per plauką nuo medalio - ketvirta.

© Asmeninio archyvo nuotr.

Reklama

"Kai intensyviai treniruojiesi pajūrio pakrantėje ant smėlio po du kartus per dieną, kai tave aplink supa būrys Europos paplūdimio tinklinio šalių rinktinių narių ir turi vieną tikslą - pasiekti kuo geresnę sportinę formą, tuomet susikoncentruoji tik į darbą ir pamiršti visus karantinus", - "Savaitės ekspresui" sakė šiuo metu saulėtoje Tenerifėje savo sportinį meistriškumą kelianti tituluotoji Lietuvos tinklininkė klaipėdietė Ieva Dumbauskaitė.

Pasaulio ir Europos jaunimo čempionatuose ne kartą pergales skynusi I. Dumbauskaitė Tenerifėje stovyklauja nuo lapkričio 9 dienos ir ketina likti iki 2021 metų sausio mėnesio pradžios.

Oras - lyg vasarą

"Tenerifėje žiemą oro sąlygos idealios - vidutiniškai 22-24 laipsniai šilumos. Šalia jūros, pakrantėje, profesionaliai įrengtos keturios tinklinio aikštelės", - pabrėžė I, Dumbauskaitė. Jos teigimu, Tenerifė - puiki vieta žiemos metu treniruotis natūraliomis gamtos sąlygomis ir gerinti savo sportinį meistriškumą.

"Čia žiemą suplūsta daugybė pasaulio paplūdimio tinklinio rinktinių narių. Pastarosiomis dienomis man tenka treniruotis su ispanėmis, čekėmis, olandėmis, vokietėmis, šveicarėmis, italėmis. Per savaitę tenka treniruotis iki 11 kartų", - įspūdžiais iš saulėtosios Kanarų salos dalijosi I. Dumbauskaitė.

Anot klaipėdietės, profesionales sportininkes čia vilioja puikus oras, geros treniruočių sąlygos, Europos kultūra ir geras maistas. "Juk daug geriau treniruotis natūraliomis gamtos sąlygomis - pučiant vėjeliui ar kepinant saulei nei kur nors uždarame aikštyne. Žinoma, tokios stovyklos iš sportininkų pareikalauja nemažai lėšų, tad neretai tenka sukti galvą, kokiais būdais į jas išvykti.

Reklama

Smagu, kad atsiranda žmonių, kuriems rūpi paplūdimio tinklinio sportas ir prisideda prie šio sporto plėtros, stovyklų. Praėjusių metų vasarą Klaipėda įrodė, kad gali tapti vasaros paplūdimio tinklinio sostine, kai Teatro aikštėje buvo išpilta 150 kubinių metrų smėlio, įrengta tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė su žiūrovų tribūnomis ir dvi dienas vyko tarptautinis moterų paplūdimio tinklinio turnyras "Amber Cup - Kredito garantas".

Šio turnyro generalinis rėmėjas prisidėjo ir prie to, kad šiuo metu galėčiau stovyklauti ir savo meistriškumą kelti būtent čia, Kanarų salose.

Sportininkams kiekviena tokio lygio stovykla - labai naudinga ir reikalinga, ateityje net gali tapti aukso vertės visai Lietuvai. Esu labai dėkinga už šią galimybę ir nuolat dėkoju savo gyvenimui, kad kasdien galiu daryti tai, kas man labai patinka - žaisti tinklinį ir tobulėti", - pabrėžė profesionali tinklininkė.

Kibo Europos čempionėms į atlapus

I. Dumbauskaitė per savo sportinę karjerą pasiekė išties įspūdingų pergalių - tapo Europos ir pasaulio jaunių čempione, pasaulio taurės bronzos medalio laimėtoja, Europos čempionato zoninių turnyrų (EEVZA) nugalėtoja ir prizininke, pirmojo istorijoje sniego tinklinio Europos čempione, įvairių tarptautinių turnyrų nuolatine dalyve ir nugalėtoja, pasaulio taurės etape liko per plauką nuo medalio - ketvirta.

Reklama

I. Dumbauskaitė nepraranda vilties įgyvendinti ir savo svajonę - iškovoti kelialapį į olimpines žaidynes.

"2021 metų pavasarį dar vyks atrankiniai turnyrai į Tokijo olimpines žaidynes. Reikia maksimaliai dirbti ir ruoštis, o kaip bus - matysime. Niekada nereikia prarasti vilties, nors ir būna labai sunku ar kiti kalba, kad neįmanoma. Viskas yra įmanoma, tik reikia kantriai dirbti ir nuoširdžiai siekti savo tikslų" - pabrėžė I. Dumbauskaitė.

Tai, kad I. Dumbauskaitė su naująja savo porininke Gerda Grudzinskaite gali kautis su pasaulio elito atstovėmis buvo įrodyta praėjusią vasarą, kai Latvijoje vykusio galingo turnyro finale kaip reikiant kibo į atlapus Europos čempionėms latvėms Tinai Graudinai ir Anastasijai Kravčenko.

"Mes su Gerda dar pakankamai jaunas duetas, tad dar trūksta šiek tiek susižaidimo, tarpusavio praktikos ir bendrų stovyklų. Ji su manimi vykti į Tenerifę negalėjo, kadangi dar žaidžia salės tinklinio čempionate ir dar kremta mokslus, o aš taip jau susidėliojau, kad galėčiau išvykti ir tobulėti čia, Tenerifėje.

Manau, kad jei mes kiekviena būsime stiprios individualiai, tai susižaisime ir poroje. Tą įrodė ir keli mūsų sėkmingi turnyrai. Esame teisingame kelyje. Neatmetu galimybės, kad mes dar šią žiemą galėsime stovyklauti kartu. Tai būtų puiku", - akcentavo klaipėdietė.

Tenerifėje - mažiau suvaržymų

Reklama

Prakalbus apie Tenerifėje esančias karantino sąlygas, I. Dumbauskaitė sakė, jog jos kur kas švelnesnės nei Lietuvoje.

"Parduotuvėse ir daug kur yra atskirti įėjimo ir išėjimo srautai. Dirba ir restoranai, tik jie užsidaro šiek tiek anksčiau ir tiek. Bet man, sportininkei, naktiniai klubai ir vakariniai pasisėdėjimai restoranuose neaktualu, tad to karantino čia pernelyg nejaučiu. Kaukes Tenerifėje taip pat reikia dėvėti, bet paplūdimyje leidžia būti ir be kaukių. Tiesiog ir žmonės Tenerifėje yra supratingesni, nesimato gatvėse ar parduotuvėse taip besibūriuojančių žmonių, kaip pastarosiomis dienomis teko skaityti, vaizdo įrašus ir nuotraukas matyti Lietuvos interneto portaluose", - teigė I. Dumbauskaitė.

Tiesa, ji Tenerifės gatvėse pastebi daug policijos pareigūnų, tačiau jų tikslas nėra vien bausti ar gąsdinti žmonių.

"Pastebiu, kad jei policininkai ir pamato žmones be kaukių, tai tiesiog primena, kad reikia jas dėvėti, įspėja ir tiek, bet nebaudžia", - teigė klaipėdietė.

Studijuoja žurnalistiką

Reklama

Pasak I. Dumbauskaitės, Tenerifėje gyventi ir stovyklauti nėra jau taip brangu.

"Maisto kainos panašios kaip Lietuvoje. Lėktuvo bilietai taip pat nėra labai brangūs. Atvykau čia su draugu, išsinuomojome būstą, automobilį.

Dabar toks laikas, kai Lietuvoje gyvenimas yra sustojęs, visur varžo karantinas, tad mes ir būdami čia galime dirbti ir mokytis nuotoliniu būdu.

Aš kasdien ne tik treniruojuosi, bet ir nuotoliniu būdu lankau paskaitas - studijuoju žurnalistiką, esu ketvirto kurso studentė", - sakė I. Dumbauskaitė.

Ji neatmeta galimybės, kad ateityje dirbs ir žurnalistės darbą, nors pastaruoju metu labiau traukia profesionalios tinklininkės ir trenerės karjera.

"Atlikau žurnalistės praktiką keliuose Lietuvos portaluose. Daugiausiai rašiau apie sportą, kadangi mano aplinkos ratas - sportininkai, tad juos buvo lengviausia pasišnekinti, tačiau nevengiu ir ne sporto temų. Man žurnalisto darbas - gana įdomus. Nuo vaikystės mėgau rašyti rašinėlius, tą daryti mane skatino ir lietuvių kalbos mokytoja. Visgi, iki Lietuvoje paskelbto karantino ne tik profesionaliai sportavau, bet ir ėmiausi trenerės veiklos - treniravau tinklinio mėgėjus. Kol kas man tai lengviau suderinti su profesionaliu sportu ir studijomis, nei, tarkime, su žurnalistine veikla. Galbūt, kai baigsiu studijas, tada pavyks daugiau visko suderinti. Bus matyti, nenoriu užbėgti įvykiams už akių", - sakė 26-erių atletė.

Reklama

Atsidavusi Klaipėdai

Nors pastaraisiais metais Lietuvos tinklinio pažiba I. Dumbauskaitė dažniau laiką leidžia Lietuvos sostinėje, tačiau nepamiršta ir savo gimtojo miesto. Klaipėdietė mūsų mieste anksčiau ne kartą organizavo tinklinio stovyklas, perteikė savo sukauptą patirtį, o praėjusių metų vasarą Klaipėdos miesto centre, Teatro aikštėje, daug dėmesio sulaukė tarptautiniame moterų paplūdimio tinklinio turnyre "Amber Cup - Kredito garantas".

Europos tinklinio konfederacija (CEV) suteikė palaiminimą, jog šių metų liepos 2-5 dienomis mūsų mieste vyktų paplūdimio tinklinio pasaulio taurės dviejų žvaigždučių etapas, tačiau dėl koronaviruso pandemijos jis visgi neįvyko.

"Labai gaila, kad tokia situacija, bet tikimės, kad, tik nurimus COVID-19 situacijai, šis gražus renginys grįš į Klaipėdą. Manau, kad prieš Olimpines žaidynes į Klaipėdą surengti dar vieną repeticiją galėtų atvykti galingų šalių tinklininkės. Viliamės, kad su rėmėjų ir Klaipėdos savivaldybės pagalba vėl galėsime organizuoti šį ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje nuskambėjusį turnyrą.

Šis turnyras buvo didžiulė Klaipėdos reklama užsienio šalyse. Tinklinį yra tekę žaisti Šveicarijoje tarp Alpių kalnų, Suomijoje prekybos centro ketvirtame aukšte įrengtoje terasoje, vieno iš Vokietijos miestų rotušės aikštėje, tačiau kai žaidžiau Klaipėdos centre, Teatro aikštėje, tiesiog iš džiaugsmo spurdėjo širdis. Tai kažkas nuostabaus. Tuomet sau mintyse kartojau: pagaliau išsipildė viena iš mano svajonių", - neslėpdama teigiamų emocijų sakė I. Dumbauskaitė.

Reklama

Ji interviu metu ne kartą pabrėžė, kad esame šalis prie jūros, tad mums reikia populiarinti paplūdimio tinklinį ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio mastu.

"Aš - grynakraujė klaipėdietė. Juk savo sportinį kelią pradėjau būtent Klaipėdoje pas trenerį Valdemarą Piešiną, noriu atiduoti duoklę savo gimtajam miestui. Čia mano draugai, bendraklasiai, giminės. Aš ir balsuoti iki šiol grįžtu į Klaipėdą. Norisi, kad čia tinklinio sportas žengtų dar žingsnį į priekį", - akcentavo I. Dumbauskaitė

Ieva Dumbauskaitės Tenerifėje nuobodžiauti neturi kada - treniruojasi po du kartus per dieną, dar nuotoliniu būdu studijuoja žurnalistiką, o sekmadieniais stengiasi paskirti laiką Kanarų salos apžiūrai ir ekskursijoms.

Atokvėpio minutėlė nuo treniruočių ir Tenerifės kraštovaizdžio apžiūra.

Ieva Dumbauskaitė Tenerifėje treniruojasi su įvairių šalių tinklinio atstovėmis ir treneriais. "Pastarosiomis dienomis man tenka treniruotis su ispanėmis, čekėmis, olandėmis, vokietėmis, šveicarėmis, italėmis", - įspūdžiais iš saulėtosios Kanarų salos dalijosi I. Dumbauskaitė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SE

"Adelė Dirsytė patraukė savo drąsa" nuotrauka, foto

"Adelė Dirsytė patraukė savo drąsa" (1) Laikraščio straipsnis

Dievo tarnaitė Adelė Dirsytė buvo veikli ateitininkė, Sibiro kankinė. Ji patyrė daug...

Tamsūs žiemos vakarai, kupini jaukumo ir šventiškos nuotaikos, - puikus metas sekti...

Į pasakišką praeitį nukeliančios Lietuvos dvarų legendos nuotrauka, foto

Daugelis iš mūsų nori gyventi sveikai, ilgai ir kokybiškai, tačiau dažnai nežino,...

Kaip išlikti pozityviam ir sveikam? nuotrauka, foto

"Neapsakomas jausmas dienas leisti miške, susilieti su gamta, tuomet jaučiuosi lyg žvėriukas....

Orientavimosi treneris Ričardas Tėvelis: "Miške jaučiuosi lyg žvėriukas" nuotrauka, foto

Uostamiestyje puikiai žinoma šefė, kulinarijos studijos "Čiop Čiop" Klaipėdoje bei savitarnos kavinukės...

Į ledinį vandenį - su karūna ir suknele nuotrauka, foto

Ragina švelninti karantino suvaržymus nuotrauka, foto

Klaipėda, Judėjimo ribojimai, draudimas būti lauke be apsauginių veido kaukių ir bendrauti su...

Negyvas rastas rusų komikas ir aktorius Aleksandras Šaliapinas nuotrauka, foto

In Memoriam, Antradienį paryčiais vietos laiku Maskvoje esančiame bute buvo rastas žinomo rusų stand-up...

Smiltynės viloje - žinutės iš praeities nuotrauka, foto

Klaipėda, Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcijai priklausančioje vienoje iš restauruojamų tarpukario vilų...

„Neptūnas“ pratęsė sutartį su Nojumi Mineikiu nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ iki 2023-ųjų metų vasaros pratęsė kontraktą su visas klubo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 16 min.

In Memoriam, Paskelbta prieš 33 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...