2020 m. rugpjūčio 11 d. 16:06 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Savaitės ekspresas  >  SE

SE

Stovykla "Jaunieji kūrėjai" kviečia sugrįžti iš virtualybės

2020-06-22, 14:00

"Vakarų ekspreso" inf.

Stovykla "Jaunieji kūrėjai" kviečia sugrįžti iš virtualybės nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Reklama

Vasara nedrąsiai žengia pirmuosius žingsnius, o vaikai po neįprastai kitokių mokslo metų, ilgai sėdėję kitoje ekrano pusėje ir su draugais bendravę tik virtualiai, kviečiami į realius pasimatymus.

Dienos stovyklos "Jaunieji kūrėjai" organizatoriai ir vadovai džiaugiasi, kad šiais metais pavyks pasimatyti su išsiilgtais vaikais ir jau paaugusiu jaunimu.

Stovykla ir mažam, ir dideliam kūrėjui

Klaipėdos jaunimo teatro dienos stovykla "Jaunieji kūrėjai" organizuojama nuo 2015 m., tad per penkerius metus subūrė ne vieną kūrėjų kartą.

Kuo ypatinga ši stovykla, savo mintimis dalijasi vadovė Justina: "Tai stovykla, kurioje per penkias dienas yra atrandami nauji pomėgiai, susipažįstama ne tik su teatru, kinu ar muzika, bet ir vienas su kitu. Per žaidimus ir kūrybines užduotis atsiskleidžia įvairūs gabumai. Viską vainikuoja finalinis stovyklos pasirodymas, kurį per šias dienas sukuriame kartu."

Didžiausia naujiena - į šių metų stovyklą kviečiami ir vyresni vaikai, tad laukiame vaikų nuo 5 iki 16 metų, kurie dirbs pagal amžiaus grupėms pritaikytą programą, teoriškai ir praktiškai prisilies prie skirtingų kūrybos sričių.

Į dienos stovyklas dažniausiai kviečiami pradinių klasių vaikučiai. O kodėl kūrybiškai praleisti vasaros atostogas "Jaunieji kūrėjai" ryžosi pasikviesti vyresnius vaikus?

"Ši grupė yra puiki galimybė pasikviesti paauglius, kurie jau yra buvę pas mus, ir taip pat susipažinti su tais, kuriems tai būtų pirma "Jaunųjų kūrėjų" stovykla. Darbas su paaugliais atveria naujas stovyklos galimybes, meta iššūkį sukurti būtent jiems įdomią programą", - sako Klaipėdos jaunimo teatro aktorė Justina.

Pagrindinis stovyklos tikslas - lanksčiai reaguoti į surinktos vaikų grupės pomėgius. Tad vienoje pamainoje daugiau laiko praleidžiama vaidinant - vaikai bus kviečiami išdrįsti vaidinti keisčiausius personažus; kitoje muzikuojant - muziką atras gamindami instrumentus; dar kitoje piešiant - dailę vaikai prisijaukins tiek grožėdamiesi garsiausių tapytojų darbais, tiek piešdami patys; ar šokant - juk šokyje galima ištaškyti susikaupusią energiją! Stovykla gali tapti puikiu tramplinu tolimesnei vaikų kūrybinei veiklai.

Klaipėdos jaunimo teatro aktorė Karolina neabejoja, kad kiekvienas vaikas ir kiekvienas suaugęs yra kūrybingas, tik, matyt, suaugę tai kartais pamiršta, o talentą sunku išmatuoti. Štai kūrybingumo visada prisireikia, gaminant vakarienę iš 2 ingredientų ar sprendžiant įvairiausias, keisčiausias problemas. Vadovė Justina tik paantrina: "Visi esame talentingi. Galbūt vienas turi talentą matematikai, kitas - sportui ar dailei, muzikai. Visi mūsų gabumai padeda vienas kitam. Būdamas futbolininkas gali mėgti ir šokti. Bet reikia nepamiršti, kad be įdėto darbo tavo talentas gali miegoti žiemos miegu."

Sugrįžta ne tik vaikai, bet ir vadovai

Aktorė ir vadovė Karolina, kuri ne vienerius metus dirba su vaikais, sako, kad jai "įdomu, nes kiekvienas vaikas ar grupė yra labai skirtingi. Kartais paruoštas planas gali labai greitai sugriūti, tenka ieškoti prisitaikymų, atidžiai klausytis, stebėti, ieškoti. Visada liekantis nežinomasis ir yra įdomus".

Kasmet daug norinčiųjų dalyvauti sulaukianti stovykla ir šiais metais vyks jaukiose Klaipėdos "Kultūros fabriko" erdvėse. Stovyklos organizatoriai ir vadovai vaikams užtikrins ne tik turiningas ir kūrybingas pamokas, bet ir smagų vaikų laisvalaikį - kino salėje rodomus filmus, bendrus žaidimus, aktyvias lauko pramogas bei turiningą laiką su naujais draugais. Energijos visai dienai suteiks tris kartus organizuojamas maitinimas - priešpiečiai, pietūs ir pavakariai, o vaikų saugumą užtikrins ne tik patyrę vadovai, bet ir stovyklautojų draudimas.

"Kasmet kiekviena grupė būna labai skirtinga, tai ir patirtys niekada nėra vienodos. Vieną kartą išsineši draugystę, kuri tęsiasi ir rudenį, kai vaikai ateina į teatro studiją, kitąkart - daug geros nuotaikos ir naujų idėjų", - savo pastebėjimais dalijasi Justina.

Reklama

Stovyklą ves profesionalūs Klaipėdos jaunimo teatro ir Taško teatro aktoriai, kurie ne tik stengsis supažindinti vaikus su įvairiomis meno sritimis, bet ir kurs bendrą pasirodymą finalinei dienai, kurį pažiūrėti galės ir draugai, ir šeimos nariai.

"Jaunieji kūrėjai" labai ruošiasi ir su dideliu nekantrumu laukia sugrįžtančių ir naujų vaikų!

Visas naujienas apie vaikų dienos stovyklą galima rasti Klaipėdos jaunimo teatro puslapyje www.kjt.lt bei "Facebook" paskyrose, "Jaunieji kūrėjai".

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SE

Sergejus Maslobojevas apie vaikystės svajones, mokyklos laikus ir šposus nuotrauka, foto

Sergejus Maslobojevas apie vaikystės svajones, mokyklos laikus ir šposus (3) Laikraščio straipsnis

"Vaikystėje su didžiuliu susidomėjimu stebėdavau filmus apie Arnoldą Švarcenegerį ir svajodavau būti...

Telšių rajone, netoli Luokės miestelio, turistus vilioja Šatrijos kalnas, tiksliau, piliakalnis. Jis...

Kur renkasi Žemaitijos raganos nuotrauka, foto

Rugpjūčio 1 dieną Klaipėdos miestas šventė savo 768-ąjį gimtadienį. Tad šį kartą...

Kodėl aš myliu Klaipėdą? nuotrauka, foto

Klaipėdoje gyvenančios tautodailininkės Linos Karalienės kūrybos svarbiausias šaltinis - gamta. Ant šilko,...

Lina Karalienė: "Ateina ta diena, kai tu ne valgyti nori, ne miegoti, o kurti" nuotrauka, foto

"Savaitės ekspresas" pristato naują rubriką "Kai grįžtu". Daugelis buvusių klaipėdiečių, aplankę uostamiestį,...

Pokyčiai Klaipėdoje ir džiugina, ir liūdina nuotrauka, foto

Kardiologinių vaistų Lietuvoje suvartojama daugiausia nuotrauka, foto

Sveikata, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis pernai, kaip ir ankstesniais metais, daugiausia...

Palangoje operatyviai sulaikytas dviračio vagyste įtariamas vyras nuotrauka, foto

Kriminalai, Šių metų liepos mėn. viduryje, Palangos m. policijos komisariato pareigūnai jau sulaikė...

Savaitgalį – tarptautinės lankininkų varžybos „Klaipėdos taurė“ nuotrauka, foto

Sportas, Šį savaitgalį, rugpjūčio 15-16 dienomis, Smiltynėje vyks tarptautinės  lankininkų varžybos Klaipėdos taurei...

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Euras, Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamentas informuoja, kad Klaipėdos apskrityje yra reikalingi:

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...