2020 m. spalio 22 d. 16:04 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Savaitės ekspresas  >  SE

SE

Prisiminimai apie pirmąjį bučinį, vaikystės simpatijas ir mylimųjų staigmenas

Prisiminimai apie pirmąjį bučinį, vaikystės simpatijas ir mylimųjų staigmenas nuotrauka, foto

Martynas Mažeika su žmona Akvile neslepia savo šiltų jausmų ir viešumoje.

© Asmeninio archyvo nuotr.

Dažnai sakoma, kad meilė suteikia sparnus. Aplink pasaulis tampa be galo gražus, o kiekvienas mylimojo žvilgsnis ir nuoširdus žodis širdį pripildo jaukumo ir šilumos. Pasinėrus į meilę ima svaigti galva, kūnu bėgioja kutenantys šiurpuliukai, virpa širdelė ir susidaro įspūdis, kad tiesiog skrajoji padebesiais.

Taigi, Šv. Valentino dienos proga "Savaitės ekspresas" nusprendė žinomų Klaipėdos sporto žmonių pasiteirauti apie vaikystės meiles, pirmąjį bučinį, įsimintiniausias šia proga savo ar antrųjų pusių dovanas, staigmenas ir įvairius kuriozinius ar net kūną ir kojas virpėti priverčiančius nutikimus.

Ant sniego ištrypė žmonos vardą ir širdelę

Martynas MAŽEIKA, Klaipėdos "Neptūno" krepšininkas
Meilė - tyras ir širdį glostantis jausmas. Niekada nepamiršiu, kai žmoną kviečiau į pirmus pasimatymus, kaip teko paprakaituoti, kol pirmą kartą ją pabučiavau. Tada lyg žaibas trenkė į kojas. Kol sulaukiau pirmojo bučinio, teko ją nusivesti ne į vieną pasimatymą.

Pamenu laikais, kai Lietuvos žiemos būdavo šaltos ir snieguotos, per vieną Šv. Valentino dieną po langais ant sniego ištrypiau žmonos vardą ir širdelę. Žmona ryte pabudusi pro langą pamatė mano šedevrą ir maloniai nustebo. Mažos staigmenėlės - stiprina santykius.

Jei tik Šv. Valentino dieną nebūnu išvykęs į rungtynes, visada šią dieną suvalgome kokį širdelėmis išpuoštą tortą, romantiškai kartu praleidžiame vakarą. Žinoma, kad žmoną palepinu ir gėlėmis, ir dovanėlėmis.
Kita vertus, aš vadovaujuosi tokiu principu: artimus reikia lepinti, mylėti ir džiuginti ne tik per Šv. Valentino dieną, bet ir eilinėmis dienomis. Tačiau, žinoma, per oficialiąją meilės šventę visada norisi sukurti išskirtinę atmosferą.
Jau nuo pat vaikystės Šv. Valentino diena buvo kažkuo išskirtinė. Pamenu, kad mesdavome laiškus į dėžutę, vadinamąjį "Meilės paštą". Būdavo daug smagių ir širdelę virpinančių žaidimukų.

Darželyje pabučiavo muškietininkas

Rasa VILKIENĖ, asmeninė trenerė ir sveikos gyvensenos specialistė

Rasa Vilkienė su vyru Tadu ir trimis dukterimis.


Puikiai pamenu pirmąjį savo bučinį. Tai įvyko darželyje. Man buvo, tikriausiai, šešeri metukai. Mane pabučiavo berniukas Egidijus iš vyresnės grupės. Mano mamytė dirbo darželyje auklėtoja ir aš dažnai ateidavau į vyresnėlių grupę, su jais žaisdavau.

Pamenu, kad toje darželio grupėje buvo trys berniukai, kurie vaidino tris muškietininkus ir taip bandė mane sužavėti. Drąsiausias iš jų Egidijus išdrįso mane pabučiuoti. Skrajojau padebesiais. Tai buvo pirmasis mano gyvenime bučinys.

Kalbant apie Šv. Valentino - meilės - dieną, visada malonu ne tik sulaukti dėmesio, bet ir pačiai padaryti staigmeną. Visada šią dieną stengiuosi pasveikinti ne tik savo antrąją pusę, bet ir mamą, tėtį, dukras ir kitus sau artimus žmones. Juk ši diena - tai meilės ir artumo išraiška. Staigmenos - visada malonu. Šią dieną savo vyro būnu palepinta gėlėmis, kvepalais ar kvietimais į koncertą. Tiesiog šią dieną norisi kartu romantiškai pabūti, niekur neskubėti, pasimėgauti vienas kitu.
Klausiate, ar mokyklos laikais sulaukdavau daug meilės laiškelių? Tiesą pasakius, ne. Aš buvau liekna, aukšta, nedrįsdavau nešioti aukštakulnių, tad daug dėmesio ir nesulaukdavau. Tik vėliau, kai sudalyvavau grožio konkurse, supratau, kad mano ūgis ir išvaizda - privalumas. Tapau drąsesnė ir labiau pasitikinti savimi.
Per Šv. Valentino dieną, dirbdama administratore, esu sulaukusi įvairių staigmenų: ir tortų, ir kvepalų, ir krūvos gėlių puokščių. Tiesiog tai diena, kai žmonės nori padaryti staigmeną, maloniai pradžiuginti, nustebinti ir atsidėkoti už skleidžiamą gerą nuotaiką ar pozityvią energiją. Ne kartą sporto klubo registratūroje esu sulaukusi panašių staigmenų iš savo klientų. Dažniausiai būna taip, kad jie palieka smulkias dovanėles ir net neprisistato. Neslėpsiu, tai praskaidrina nuotaiką.

Rasai Vilkienei patinka staigmenos ir kelionės. Tado WOLF nuotr.

Automobilio bagažinėje vežė 100 rožių

Ramūnas VYŠNIAUSKAS, keturių olimpinių žaidynių dalyvis, Europos ir pasaulio sunkiosios atletikos prizininkas, verslininkas

Sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas su merginomis būna itin romantiškas - dovanoja gėles ir deklamuoja eilėraščius. Irmanto SIDAREVIČIAUS nuotr.

Aš visada su nostalgija ir šypsena prisimenu pirmąją meilę. Būtent pirmoji meilė visada įsirėžia giliai atmintin... Neišdildomi įspūdžiai ir prisiminimai, lyg tai būtų įvykę vakar... Jos vardas - Lijana. Mano viena pažįstama eidavo į gražuolių konkurso repeticijas ir aš užsukdavau pasisveikinti bei pabendrauti. Taip ir susipažinau su Lijana.

Man buvo gal 18-19 metų, o mano meilei - apie 15-16 metų. Mes draugavome penkerius metus, net bendraudavau su jos tėveliais. Pamenu, kai pirmus kartus jai skambindavau telefonu, repetuodavau tekstą, ką jai pasakysiu... (juokiasi - aut. past.). Drebėdavo širdis, labai jaudindavausi, kad visko nesugadinčiau, kad nebūtų nejaukios tylos ir panašiai. Vėliau, kai jau pradėjome bendrauti artimiau, viskas vyko savaime labai lengvai ir sklandžiai.

Pamenu, kad tada buvau jaunas, entuziastingas, kartais ir užsispyręs. Dabar viską daryčiau kitaip... Visgi tas jaunatviškas maksimalizmas...

Jau nuo paauglystės, jaunystės dienų mėgdavau stebinti savo meiles. Tais laikais padovanoti auksinį žiedelį ar auskariukus - buvo kažkas "vau". Jau net nekalbu apie įvairias romantiškas vakarienes, pliušinių žaislų kalnus ir panašiai. Apskritai, per Šv. Valentino dieną yra puiki aura, aplink vien širdutės ir tiesiog per kraštus liejasi meilė.

Turbūt mano pirmosios meilės namuose buvo daugiau įvairių pliušinių žaislų, nei bet kurioje žaislų parduotuvėje. Buvau jų pridovanojęs visą kalną.

Rožių per Šv. Valentino dieną ar panašias progas merginoms net nedovanoju. Tiesiog man daug maloniau tai padaryti eilinę dieną. Pamenu, kai pas vieną mylimą moterį vykau į automobilio bagažinę prisidėjęs ir šimtą rožių. Mergina liko maloniai nustebinta ir sužavėta.

Aš esu toks žmogus, kad gerbiu ir tik gražiai atsiliepiu apie visas širdyje buvusias moteris. Išlikę daug gražių atsiminimų ir to iš atminties niekada neištrinsi.

Per pasimatymą skanavo varlių kojytes

Ramūnas NAVARDAUSKAS, profesionalus dviratininkas, Londono ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis, planetos čempionato prizininkas

Ramūnas Navardauskas savo žmoną Gabrielę mėgsta nustebinti ir rodyti dėmesį ne tik per progas, bet ir eilinėmis dienomis. Irmanto SIDAREVIČIAUS nuotr.

Pamenu, kad mokyklos laikais teko rašyti įvairius meilės laiškelius. Širdis spurdėdavo. Laukdavome visi Šv. Valentino dienos ir to momento, kai bus atidaryta meilės laiškų dėžutė. Būdavo ir slaptų, ir neslaptų laiškų. Lyg savotiškas išbandymas, adrenalinas: ar išdrįsi pats parašyti, kaip simpatiška mergaitė sureaguos, ar atsakys tuo pačiu, o gal patirsi gėdos jausmą.

Dabar jau suaugome ir ta meilės diena yra mažiau sureikšminama. Stengiuosi rodyti dėmesį ir meilę savo žmonai ne per kažkokias šventes, o kasdien. Dažnai būna taip, kad per šią dieną išvykstu į varžybas, tačiau Šv. Valentino dienos nepamirštame - romantiškai atšvenčiame, jei ne tikrąją dieną, tai arba prieš kelias, arba po kelių dienų.

Pamenu, kad dar draugystės su dabartine žmona Gabriele laikais, per Šv. Valentino dieną padovanojau jai patikusį žiedelį. Tai nebuvo sužadėtuvių žiedas, tačiau gražus gestas ir savotiška staigmena.

Yra buvę įvairių romantiškų pasimatymų, tačiau puikiai pamenu, kai prieš daug metų, Klaipėdoje, per vieną iš pasimatymų kartu valgėme varlių kojytes. Abiem tai buvo pirmas kartas, kai teko išbandyti tokio maisto.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SE

Andželika ir Isroildžon Baroti: "Mūsų tikslas - įžengti į tarptautinę areną" nuotrauka, foto

Andželika ir Isroildžon Baroti: "Mūsų tikslas - įžengti į tarptautinę areną" Laikraščio straipsnis

Meno mugėje "Art Vilnius' 20" Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos Baroti galerija ...

Tradiciniame Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) ir ERGOLAIN organizuojamame stipendijos architektūros studentams...

Kaip jaunimas pertvarkytų Senąjį turgų? nuotrauka, foto

Klaipėdietis kraštotyrininkas, žurnalistas, kuršių istorijos, kultūros ir rekonstrukcijos klubo "Pilsots" narys Denisas...

Rekonstravo virvę iš liepų karnų nuotrauka, foto

Algimantei Daugėlaitei šiuo metu 21-eri. Studentė per visus savo gyvenimo metus jau...

Tris kartus susirgo vėžiu: "Tai mane užaugino" nuotrauka, foto

"Gyvenime nėra neįmanomų dalykų, tiesiog reikia džiaugtis kiekviena duota akimirka ir griebtis...

Klaipėdos paralimpiečių gyvenimai - tarsi trileris nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai nori laisvalaikio ir kultūros erdvių nuotrauka, foto

Klaipėda, Daugiau negu 400 klaipėdiečių pasiūlymų – tiek jų sulaukė Klaipėdos miesto savivaldybė,...

Nutrauktas tyrimas dėl užteršto grunto Klaipėdos uoste nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdos teisėsaugininkai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimos aplinkos taršos ir užteršto grunto...

Klaipėdos uostas sieks gauti lėšų tvariam vystymui nuotrauka, foto

Jūra, 378 mln. eurų – tiek tikimasi gauti lėšų iš Europos Sąjungos Klaipėdos...

A. Veryga: izoliuotis reikės keliaujantiems turistiniais tikslais nuotrauka, foto

Lietuva, Nuo pirmadienio keičiasi paveiktų šalių sudarymo tvarka bei izoliacijos taikymo principai. Sveikatos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...