2021 m. sausio 15 d. 23:55 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Savaitės ekspresas  >  SE

SE

"Politinė priežiūra" ima kenkti miestui?

(13)

"Politinė priežiūra" ima kenkti miestui? nuotrauka, foto

Agnė Bilotaitė

© Vitos Jurevičienės, Gintaro Tomkaus ir organizatorių nuotr.

Reklama

Prieš trejetą metų UAB "Ferteksos transportas" įsigijo prie Mažvydo skulptūrų parko Klaipėdoje daugelį metų merdinčius ir apleistus teniso kortus, pažymėtus K. Donelaičio g. 6A adresu.

Atsirado reali viltis, kad klaipėdiečiams gerai pažįstamas sporto objektas bus prikeltas naujam gyvenimui. Ankstesni savininkai neketino vystyti sportinės infrastruktūros. Miesto centre esančioje rekreacinėje vietoje jau buvo gavę statybos leidimą gyvenamiesiems butams statyti. Aišku, pavadindami butus poilsio apartamentais, kad nebūtų nusižengta įstatymui.

Naujieji šeimininkai užsakė naują projektą. Projektavimo darbai truko apie 1,5 - 2 metus. Projektavimo darbus atliko architektų įmonė "A405".

Gyvenamųjų namų statybos parko pašonėje atsisakyta. Statytojas šioje teritorijoje ketina pastatyti modernų, prie esamos aplinkos pritaikytą parko architektūros stiliaus administracinį pastatą bei šiuolaikinių lauko teniso kortų kompleksą su naktiniu apšvietimu, žiūrovų tribūna ir visa reikalinga poilsio infrastruktūra: dušais, persirengimo kabinomis, masažo, poilsio kambariais.

Visus tarptautinius standartus atitinkantį modernų teniso centrą sudaro 4 teniso kortai, vienas iš jų - pagrindinis su žiūrovams skirta tribūna.

Čia galėtų vykti tiek nacionaliniai, tiek tarptautiniai turnyrai, kurių Klaipėdai labai trūksta.

Reklama

Naujasis sporto objektas pritaikytas sportuoti tiek šios sporto šakos profesionalams, tiek mėgėjams.

Teniso kortuose būtų sudarytos galimybės sportuoti ir miesto vaikams.

Tokia privačiomis lėšomis atlikta socialinė investicija yra ypač aktuali miestui, nes, sutikime, valstybės biudžeto investicijos į naujus sporto objektus yra nepakankamos.

Naujo komplekso patrauklumą didina ir tai, kad tai nebūtų uždaras, tvora aptvertas elito klubas.

Ši teritorija visapusiškai būtų atvira miestiečiams ir jų svečiams. Šalia kortų būtų įrengti pasivaikščiojimo takai, suoliukai, jaukus parko apšvietimas.

Reklama

Vietoj buvusio šabakštyno visiškai sutvarkyta teritorija puikiai integruotųsi į vientisą rekreacinę zoną kartu su šalia esančiu Mažvydo skulptūrų parku.

Atsirastų dar viena miestą puošianti ir žmonių aktyviam laisvalaikiui pritaikyta erdvė.

Visa planuojama UAB "Ferteksos transportas" investicija į šią teritoriją siekia apie 4 mln. eurų.

UAB "Ferteksos transportas" direktorius Viktor Gagač: "Teritorija būtų atverta tiek miesto žmonėms, tiek jų svečiams. Mes norime, kad visi klaipėdiečiai suprastų, kad, pastačius šį sporto kompleksą, mūsų kompanija neturi jokio komercinio intereso.

Reklama

Dar daugiau - itin modernios teniso infrastruktūros statyba mums greičiausiai niekada neatsipirks.

Tiesiog, daug metų dirbdami ir gyvendami Klaipėdoje, nusprendėme įteikti dovaną miestui - klaipėdiečiams ir jų svečiams - visiems tiems, kuriems bus malonu ilsėtis Mažvydo skulptūrų parke."

Po ilgų, bet rezultatyvių projekto derinimo procedūrų 2019-ųjų lapkričio 22-ąją pagaliau gautas statybos leidimas pradėti darbus minėtoje teritorijoje.

Atsitiktinumas ar ne, tačiau dar iki statybos leidimo gavimo į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją bei Klaipėdos savivaldybę dėl minėto projekto kreipėsi Seimo narė Agnė Bilotaitė.

Jos skundo pagrindu inicijuotas patikrinimas, ar parengtas projektas atitinka įstatymo reikalavimus ir ar teisėtai išduotas statybos leidimas.

Reklama

Padidintas Seimo narės dėmesys neliko be pasekmių. Po atlikto tyrimo nustatyta, kad projekte, kuris jau buvo suderintas visų institucijų, yra įsivėlusi techninė klaida.

Nors ši techninė klaida jokios esminės įtakos projekto įgyvendinimui neturi ir svarbiausia - nekeičia projekto socialinės reikšmės ir niekaip nekenkia visuomenės interesams, tačiau formaliai neatitinka įstatymo raidės.

Klaida yra klaida. Projekte žiūrovų tribūna yra įvardinta kaip sporto paskirties statinys.

Tačiau sklypo dalis, kurioje planuojama statyti žiūrovų tribūną, yra rekreacinės paskirties. O pagal galiojantį įstatymą rekreacinėje paskirtyje negali būti sporto paskirties statinių, leidžiama statyti poilsio paskirties statinius.

Žodžiu, visa biurokratinė abrakadabra ir "didžiulė" projekto nuodėmė yra tai, kad vietoj sporto statinys, turi būti įrašyta poilsio statinys.

Norint pastatyti žiūrovams tribūną ir po ja įrengti poilsiui reikalingas patalpas, reikia tiesiog pakeisti "popierinius" formalius žodžius.

Reklama

Seimo narės pastangomis užsisukę biurokratiniai labirintai lemia, kad yra koreguojamas projektas, formaliai pakeičiant vieną žodelį, ir bus išduodamas naujas statybos leidimas. Visa tai užims laiko.

Mažiausiai 3 mėnesius. O gal ir ilgiau.

Todėl teniso kortų komplekso statyba sustabdyta.

Seimo narės skundas tiesiog vilkina miestui svarbaus objekto statybų pradžią.

Suprantama, kad Seimo nariai turi teisę vykdyti parlamentinę priežiūrą. Bet šis konkretus atvejis kelia pagrįstus klausimus: ar visada toks veikimas yra racionalus, paremtas viešaisiais interesais?

Redakcijos žurnalistams kilo daug klausimų. Statybų leidimai visoje šalyje išduodami kiekvieną dieną. Jų kiekis didelis. Ar A. Bilotaitė domisi visais statybos leidimais? Jų išdavimo aplinkybėmis? Kokiu skaičiumi statybos leidimų ji domėjosi per paskutinius metus?

Reklama

Kas gali paneigti galimybę, kad parlamentarės skundas atsirado iš politinių sumetimų? Ar tai nėra tiesiog primityvus kerštavimas Klaipėdos verslininkams už tai, kad šie paskutiniuose mero rinkimuose, kuriuose taip pat dalyvavo, teisėtai parėmė A. Bilotaitės tiesioginį politinį oponentą, buvusį Klaipėdos uosto vadovą A. Vaitkų?

Kodėl A. Bilotaitė neskundė ankstesnių savininkų projekto, kuriuo parke buvo leista daugiabučių namų statyba, prisidengiant rekreacijos skraiste?

Skundą parašė paprašyta gyventojų?

Seimo narė Agnė Bilotaitė "Vakarų ekspresui" sakė, kad skundą parašė paprašyta neįvardintų asmenų: "Į mane, kaip į Seimo narę, kreipėsi gyventojai su šituo iškeltu klausimu. Reaguodama pati kreipiausi į Klaipėdos miesto savivaldybę ir Valstybinę teritorijų planavimo ir statybų inspekciją.

Buvo iškeltas klausimas dėl teniso kortų... Žmonėms, matyt, kilo abejonių, kas ten bus, kas ten atsiras, kokie objektai, ar tai teisėtai daroma. Matyt, nežinojimas, abejonės, ar viskas ten yra skaidru. Tikriausiai tokių motyvų vedami tie pranešėjai į mane ir kreipėsi...

Tai nėra kažkokie personalizuoti asmenys, kaip aš suprantu... Negaliu viešinti asmenų, kurie kreipėsi į mane. Jie bijo susidorojimo ar kitų dalykų, kurie gali prasidėti, prieš tuos asmenis.

Aš, kaip Seimo narė, jeigu gaunu asmenų tam tikrus iškeltus skundus, problemas ar įtarimus dėl tam tikrų neskaidrių dalykų, turiu pareigą kreiptis. Tikrai nieko nestabdau, bet jei kyla abejonių...

Jei viskas yra gerai ir institucijos pateiks pažymą, kad taip yra, tai jokių problemų nėra. Bet jeigu yra problemų, jeigu pradedami tyrimai, tai, matyt, yra pagrindo.

Tiesiog dirbu savo darbą kaip parlamento narė, nes įvairiose srityse tokių skundų būna.

Nežinau, kokie čia motyvai, kokie čia verslininkai ir kokie čia interesai. Matyt, ir jūs turite interesų ginti kitą pusę, jei klausinėjate tokių dalykų.

Ne, nėra jokių politinių dalykų. Tiesiog gaunu klausimą ir reaguoju. Jei nereaguočiau, gaučiau kitos pusės klausimų, kodėl nereaguoju."

Keista, kad kišami pagaliai į ratus privačiai iniciatyvai

Treneris Vytautas BARTNINKAS:

"Klaipėdoje lauko teniso kortų labai trūksta. Yra vos kelios vietos, kuriose gali sportuoti vaikai.

Keista, kad kišami pagaliai į ratus privačiai iniciatyvai. Žmonės už savo pinigus ketina sutvarkyti jau 10 metų riogsantį šiukšlyną miesto centre.

Juk vaikai neturi kur treniruotis. O Skulptūrų parke vieta ideali, pats miesto centras.

Mes, teniso treneriai, vaikų neturime kur priglausti.

Panašu, kad Agnė Bilotaitė, pati to nežinodama, tapo kažkokių konkurentų įrankiu, kuris tik kaišioja pagalius į ratus puikiam projektui".

Protu nesuvokiamas sprendimas

Verslininkas Artūras Žalys:

"Daug metų praleidau Jungtinėse Amerikos Valstijose, todėl vis dar nepriprantu prie tokio valdžios požiūrio.

Seimo nariai yra išlaikomi mokesčių mokėtojų. Jie priešingai turi kreiptis į savo maitintojus, darbdavius, klausdami kuo gali padėti, kaip kartu kurti gerbūvį mieste ir šalyje.

Parlamentarė pirmiausia turėjo ne skundus rašyti, o susitikti su verslininkais, patarti dėl kilusių netikslumų, ir išsiaiškinus detales, daryti viską, kad kuo greičiau Klaipėdos centre vietoje šiukšlyno atsirastų dar viena patraukli sporto ir poilsio vieta.

Vakaruose tokie politikai paprastai neperrenkami kitai kadencijai".

Tokiu, sunkiai paaiškinamu, A. Bilotaitės elgesiu stebisi ir kiti klaipėdiečiai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

neišradinga ir pagirūniška

2020-07-18   14:44

IP: 78.62.20.83

Artūras Žalys kiekvieną savo pasisakymą pradeda nuo sakinio : "Daug metų praleidau Jungtinėse Amerikos Valstijose". Jei surinktų visus savo pasisakymus ir palyugintų, būtų labai juokinga. Sugedusios plokštelės sindromas.

Klaipėdietis

2020-07-13   15:49

IP: 172.69.190.72

Mūsų lietuvių tipinis bruožas: žvėriškas pavydas ir noras, kad kitam būtų blogiau. Aišku, kad Agnė dar ilgai kišis į Klaipėdos reikalus. Būdama seime ne tik nieko gero dėl Klaipėdos nepadarė, bet dar ir trukdo. O Klaipėdoje tikrai yra gerų verslininkų, kurie rūpinasi miestu. Čia yra geras pavyzdys ir teniso kortai tikrai bus. Bet tada daug bus šaukiančių, kad kažkas čia negerai. O kas negerai, niekas nežino. Seimo narė turėtų toliau nuo Klaipėdos laikytis ir netrukdyti gerus darbus daryti.

dykaduonė

2020-07-02   19:34

IP: 172.69.190.76

Ale kaip jai tokie dalykai parūpo...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SE

2020-aisiais Lietuvos pajūryje užfiksuotas ne vienas rekordas nuotrauka, foto

2020-aisiais Lietuvos pajūryje užfiksuotas ne vienas rekordas Laikraščio straipsnis

Agentūros "Factum" vadovas Vytautas Navaitis džiaugiasi, kad, nepaisant pasaulinės pandemijos, 2020-ieji buvo...

"Didžiosios metų šventės - Kalėdos ir Naujieji metai - ateina ir praeina,...

Profesionalių sportininkų šventės: 200 km dviračiu, miegas apsikabinus štangą ir sąžinės graužatis nuotrauka, foto

Kaip išlydėti senuosius ir pasitikti naujus 2021-uosius metus, ko iš jų tikėtis,...

Žvaigždės pranašauja pokyčių ir naujų galimybių metus nuotrauka, foto

"Kai intensyviai treniruojiesi pajūrio pakrantėje ant smėlio po du kartus per dieną,...

Tenerifėje stovyklaujanti Ieva Dumbauskaitė: "Tai tinklininkų rojus" nuotrauka, foto

Artėjant Naujiesiems metams redakcija paprašė Jūrininkų ligoninės vadovo Jono Sąlygos šiuo sudėtingu...

Vaikystės ir jaunystės įspūdžių neišdildys niekas nuotrauka, foto

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Gražulis paaiškino, kodėl pasiimdavo savo padėjėjos atlyginimą: moteris turėjo silpnybę greitai išleisti pinigus nuotrauka, foto

Lietuva, Prieš Petrą Gražulį buvo pradėta byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Buvusi jo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...