2020 m. birželio 3 d. 15:40 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Savaitės ekspresas  >  SE

SE

Mūsų tautietis Čikagoje tiesia krepšinio tiltus tarp Lietuvos ir Amerikos

(1)

Mūsų tautietis Čikagoje tiesia krepšinio tiltus tarp Lietuvos ir Amerikos nuotrauka, foto

Aurimas Matulevičius su NBA žvaigžde Lebronu Džeimsu.

© Asmeninio albumo nuotr.

Reklama

Lietuvos pajūryje vaikystės vasaras leidęs ir Klaipėdos universitete (KU) mokslus baigęs Aurimas Matulevičius jau du dešimtmečius už Atlanto yra tikras savo gimtosios šalies ambasadorius, kurstantis tautiečių azartą krepšinio aikštelėje ir tiesiantis bendrystės tiltą tarp Lietuvos ir Čikagos.

43 metų krepšinio specialistas, padedamas savo brolio, žinomo Klaipėdos verslininko ir politiko Teisučio Matulevičiaus ir dar būrio krepšinio entuziastų, 2003 metais įkūrė Čikagos lietuvių krepšinio lygą (ČLKL) ir ją sėkmingai plėtoja iki šiol.

Čikagoje, kuri vadinama Amerikos lietuvių sostine, oranžinio kamuolio aistruoliams A. Matulevičius yra puikiai pažįstamas žmogus.

Jis čia lietuviams užkūrė sporto emocijomis pagardintą gyvenimą - yra ne tik minėtos ČLKL įkūrėjas, prezidentas, bet ir Čikagoje veikiančioje "Lituanicos" akademijoje moko jaunimą krepšinio paslapčių, o vasaromis Amerikoje organizuoja krepšinio stovyklas.

Brolis - dešinioji ranka

"Pas mane į Čikagą ne kartą buvo atkeliavusios ir Klaipėdos, Kretingos bei Palangos vaikinų krepšinio komandos. Į krepšinio turnyrą buvo atvykęs ir klaipėdiečiams žinomas krepšinio treneris Paulius Juodis, taip pat - Virginijus Zakrys su savo vaikais.

Kartu su broliu Teisučiu prisidėjome prie to, kad į Čikagą atvyktų ir prieš NBA rungtynes čia sušoktų Klaipėdos universiteto šokėjos su vadove Bronele Švitriene priešakyje. Čia šokėjų konkurencija - labai didelė, tad mums buvo garbė, kad šoka būtent lietuvaitės, klaipėdietės.

Į Čikagos lietuvių krepšinio lygos rungtynes buvo atvykęs ir dabartinis Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas", - išskirtiniame interviu "Savaitės ekspresui" pasakojo A. Matulevičius.

Jis pasidžiaugė, kad Čikagos lietuvių krepšinio lygai daug padeda Klaipėdoje gyvenantis jo brolis T. Matulevičius.

 

Aurimas ir Teisutis Matulevičiai su savo šeimų nariais.

"Brolis yra tarsi mano dešinioji ranka. Jis ir būrys krepšinio entuziastų, tarp kurių Svajūnas Masiulionis, Dainius Ruževičius ir kiti, prisidėjo ir prie lygos įkūrimo. Brolio vadovaujamos kompanijos vardu pavadinta krepšinio komanda yra rungtyniavusi Čikagos lietuvių krepšinio lygoje.

Reklama

Noriu nuoširdžiai tarti ačiū broliui Teisučiui ir visiems prisidėjusiems prie lygos įkūrimo. Jie Čikagos lietuvių krepšinio lygos gyvavimo pradžioje už savo lėšas padėjo išsinuomoti sporto sales, pasiūti pirmas aprangas žaidėjams ir ištraukti iš pogrindžio Čikagoje dirbančius, o prieš tai profesionaliai Lietuvoje žaidusius krepšininkus.

Jei brolis Čikagoje galėjo suburti lietuvius, įsivaizduoju, kokius žygdarbius jis gali atlikti Lietuvoje (juokiasi - aut. past.). Džiugu, kad mes visi bendromis pastangomis išvystėme Čikagos lietuvių krepšinio lygą - joje šį sezoną rungtyniauja net 17 komandų.

Dėl pasaulį užvaldžiusio koronaviruso kol kas čempionatas yra sustabdytas, bet vasarą, jei viskas vyks pagal planą, ketiname jį pabaigti. Visi jau nekantriai laukia krepšinio rungtynių", - sakė A. Matulevičius.

Jam antrino ir brolis Teisutis.

"Mes su broliu ir kitais krepšinio entuziastais, kurdami ČLKL apie nieką kita negalvojome - tik kaip suburti išeivius ir puoselėti lietuvybę", - pabrėžė T. Matulevičius.

Anot jo, abu su broliu tuomet buvo itin užsidegę ir iki šiol pabrėžia patriotizmo svarbą.

Reklama

"Mes, lietuviai, ekstremaliose situacijose ar išgyvendami sunkumus būname itin vieningi ir susitelkę. Vienybė - lietuvių mentalitetas", - sakė T. Matulevičius.

Jauniausias Europos treneris

Aurimai, papasakokite viską nuo pradžių, kaip prieš du dešimtmečius buvęs Klaipėdos universiteto studentas atsidūrė daugelio išsvajotoje Amerikoje ir kaip ten susiklostė jūsų likimas?

Neslėpsiu, kaip ir daugelis tuomečių emigrantų, į Ameriką išvykau vedamas vieno tikslo - užsidirbti pinigų. Turėjau planą per pusę metų uždirbti milijoną ir grįžti atgal. Bet, kaip sakoma, mes planuojame, o Dievas juokiasi. Situacija susiklostė taip, kad esu čia iki šiol.

Puikiai pamenu 2000-ųjų metų sausio 7-ąją, kai išskridau į Ameriką. Už Atlanto teko patirti visko - iš pradžių teko dirbti ir statybose, ir biurų valymo įmonėje, taip pat - vairuoti taksi. Niekada nevengiau juodo darbo, tačiau nuo jaunystės mano didžioji aistra buvo ir iki šiol tebėra krepšinis.

 

Reklama

Aurimas Matulevičius yra ne tik Čikagos lietuvių krepšinio lygos įkūrėjas, prezidentas, bet ir Čikagoje veikiančioje "Lituanicos" akademijoje moko jaunimą krepšinio paslapčių, o vasaromis Amerikoje organizuoja krepšinio stovyklas.

Pamenu, kažkada vaikystėje yra tekę aikštėje krepšinį žaisti prieš Žydrūną Ilgauską. Kai įstojau į Klaipėdos universitetą, "Viesulo" komandoje trumpai yra tekę rungtyniauti su Arvydu Macijausku ir Donatu Zavacku.

Pačiam teko išbandyti ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) duonos. Du sezonus stovėjau prie LKL rungtyniaujančios reprezentacinės Panevėžio krepšinio komandos, tuometinio "Techaso", vairo.

Tada man buvo vos 32 metai ir buvau vadinamas jauniausiu aukščiausiosios lygos krepšinio komandos treneriu visoje Europoje. Dirbau ir Lietuvos antrosios vyrų krepšinio rinktinės treneriu.

Situacija susiklostė taip, kad visgi vėl grįžau į Čikagą ir čia tęsiu savo įsuktą krepšinio veiklą. Čia esu laimingas - aplink vien lietuviai, būna, kad per dieną nereikia ištarti nė vieno angliško žodžio, dažnai bendraujame tik lietuviškai. Tai tarsi savotiška Lietuva už Atlanto.

Ryšys su Lietuva yra, ir netgi labai labai stiprus.

Ištakos - Klaipėdoje

Reklama

Žinau, kad Klaipėdos universitete baigėte kūno kultūros ir vaikystės pedagogikos bakalauro studijas ir net bandėte dirbti kūno kultūros mokytoju.

Taip, tai tiesa. Dirbau tuometinėje 21-ojoje vidurinėje mokykloje (dabar - Gedminų progimnazija).

Apskritai Klaipėdą pamenu nuo vaikystės - čia smagiai leisdavau vasaras Melnragės, Girulių ir Smiltynės paplūdimiuose. Mano mama, močiutė gimė Klaipėdoje, tik vėliau išvyko gyventi į Panevėžį.

Brolis Teisutis gyveno Klaipėdos centre, tad Mažvydo alėja - man puikiai pažįstama, ten išvaikščiotas kiekvienas kampelis. Teta gyveno Vyturio gatvėje, tad pažįstamas ir kitas Klaipėdos miesto galas.

 

Reklama

Buvęs užsienio reikalų ministras, ilgametis diplomatas, tuometinis Lietuvos ambasadorius JAV ir Meksikai Vygaudas Ušackas (kairėje) su Teisučiu ir Aurimu Matulevičiais Čikagoje vienijo lietuvius.

Klaipėdoje yra likę daug draugų. Su jais ryšį palaikau iki šiol. Naudodamasis proga, noriu perduoti šiltus linkėjimus iš Čikagos ne tik jiems, bet ir savo dėstytojams bei Klaipėdoje sutiktiems žmonėms. Klaipėda man giliai yra įsirėžusi atmintin ir širdin.

Vis dėlto nuo vaikystės labai traukė Amerika.

Kodėl pasirinkau Čikagą? Galbūt tai paskatino ir Maiklas Džordanas bei garsioji "Chicago Bulls" komanda, kuria žavėjausi nuo vaikystės. Pamenu, kaip pats būdamas vaikas visada svaigau apie JAV, norėjau tapti toks, kaip M. Džordanas.

Atvykęs į Čikagą pastebėjau, kad čia gyvena daug lietuvių, kurie laisvalaikiu ateina pažaisti krepšinį. Buvo ir daug studentų lietuvių, kurie čia baigė mokslus ir nusprendė nebetęsti profesionalių krepšininkų karjeros, tačiau noras žaisti krepšinį buvo didžiulis. Jie dirbo kitus darbus, o vakarais ateidavo pažaisti krepšinio.

Pastebėjau, kad kai kurių komandų lygis - aukštas, tad 2003 metais kilo idėja įkurti Čikagos lietuvių krepšinio lygą, kad mūsų tautiečiams būtų stimulas pasivaržyti. Bandžiau sukviesti kiek įmanoma daugiau krepšinio aistruolių, ir taip pradėjau šią veiklą.

Pirmą sezoną rungtyniavo 8 komandos, pasivadinusios Lietuvos miestų ir miestelių vardais. Buvo ir Klaipėdos komanda. Nebuvo griežtų taisyklių, kad, pavyzdžiui, Vilniaus komandai negali atstovauti buvęs panevėžietis ar panašiai, bet dažniausiai miestų komandos branduolį sudarydavo būtent to Lietuvos regiono atstovai.

Po truputį augome ir 17-ąjį sezoną aikštėje varžosi 17 komandų. Kol kas krepšinio kovas, kaip jau minėjau, yra pristabdžiusi koronaviruso pandemija.

Noriu pasidžiaugti, kad į Čikagos lietuvių krepšinio lygos varžybas, žvaigždžių dienas ateina žmonos su vaikais, draugai, artimieji. Žaidėjų vaikams organizuojamos šventės. Taip palaikome lietuvybę ir būdami toli nuo Lietuvos.

Džiaugiamės vieni kitų laimėjimais, bendraujame ir su vyresnės kartos lietuviais.

Šis mano iškeptas blynas - Čikagos lietuvių krepšinio lyga - didžiausias Čikagos sporto renginys mūsų išeivijai. Komandos žaidžia kiekvieną savaitgalį, tad veiksmo tikrai nerūksta.

Čikagoje veikiančioje "Lituanicos" akademijoje krepšinio paslapčių mokosi apie 250 vaikų ir jaunuolių. Tarp jų - apie 80 procentų lietuvių, tačiau, žinoma, yra ir amerikiečių, ir Europos šalių jaunųjų krepšinio talentų - serbų, graikų, makedoniečių. Esu subūręs ir darželinukų grupę.

Tai pačios šauniausios treniruotės. Yra ir apie 70 mergaičių. Taigi, įvairovės netrūksta. Ruošiame jaunuosius krepšininkus ir įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinėms. Kasmet pavyksta paruošti po kelis. Smagu. Vyksta veiksmas, o kai matai rezultatą ir progresą - dviguba laimė.

Kol kas - karantinas, tad vaikai treniruojasi namuose pagal tam tikras programas, trenerių užduotis, nurodymus. Judėjimas nesustoja. Varikliukas užvestas, tad belieka palaikyti pulsą.

Visada į Čikagą kviečiu lietuvius. Visiems atvykusiems iš Lietuvos organizuoju susitikimus, ekskursijas, kad iš arčiau susipažintų su JAV. Visada atsakingai pasiruošiu tokiems vizitams.

Apie tai informuoju ir Čikagos konsulatą. Su juo mes labai glaudžiai bendradarbiaujam ir dažnai ten lankomės.

Esu labai rimtai nusiteikęs ir toliau stiprinti tiltą tarp Lietuvos vaikų krepšinio ir Čikagos. Kai jaunimas atvyksta į Čikagą, man labai malonu išgirsti, kad tai buvo geriausia jų kelionė gyvenime. Tęsiu ir toliau šį darbą, kuris man pačiam yra didelis malonumas.Aurimas Matulevičius su naujuoju prestižinės NBA komandos "Chicago Bulls" komandos vedliu Artūru Karnišovu.

Tęsinys - kitame "Savaitės ekspreso" numeryje. Jame skaitykite apie Aurimo Matulevičiaus pažintį su šviesaus atminimo buvusia NBA žvaigžde Kobe Brajantu, drabužinėje užmegztu pokalbiu su Lebronu Džeimsu, legendiniu krepšinio treneriu Filu Džeksonu, bandymu nusifotografuoti su pačiu Maiklu Džordanu, santykius su garsiosios NBA komandos "Chicago Bulls" administracija ir joje neseniai svarbų postą gavusiu tautiečiu Artūru Karnišovu.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Klaipedietis

2020-05-23   20:51

IP: 185.11.26.161

Šaunuolis!! pamenu buvau paaauglys, vyko vietines studentų lygos varžybos, Aurimas siautejo su kamuoliu, puikus driblingas, tolimas metimas.. susirinke ekspertai kalbejo,kad žais už Neptūna! Na karjera pasisuko už Atlanto, o rezultatai išeivijoje patys matom. Šaunuolis!!!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SE

Balerina Kira Tykhonova pasiruošusi tapti „kažko nuostabaus“ dalimi nuotrauka, foto

Balerina Kira Tykhonova pasiruošusi tapti „kažko nuostabaus“ dalimi

Devyniolikmetės balerinos Kiros Tykhonovos sėkmės startu tapo Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras: Kijevo...

Septyniolika metų Klaipėdos miesto savivaldybė nesugeba pritaikyti lankymui vos dviejų mieste esančių...

Žardės piliakalnis: miestas ne tvarko, o griauna nuotrauka, foto

Londono ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis, 2015 metų planetos čempionato...

Sportininkų šeima sūpuos kūdikį nuotrauka, foto

Žinia, kad Klaipėdoje šalia piliavietės ir Kruizinių laivų terminalo palanuojama statyti penkis...

Šalia piliavietės planuojami daugiabučiai kaitina aistras nuotrauka, foto

Į turistų pamėgtą Egipto miestą Hurgadą nuvykęs fotografas Pijus Beizaras įamžino tokias...

Į Hurgadą nuvykęs vaikinas pamatė kitą jos pusę nuotrauka, foto

STT įtaria, kad buvo siekta menkinti Roką Masiulį nuotrauka, foto

Kriminalai, Galimos korupcijos byloje sulaikytas Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus įtariamas...

"Shodan" auklėtiniams - 117 medalių nuotrauka, foto

Sportas, Praėjusį savaitgalį įvyko Lietuvos Kyokušin Karate federacijos organizuojamos nuotolinės moksleivių KATA pirmenybės...

Vaistai ir saulė – ką reikėtų žinoti? nuotrauka, foto

Sveikata, Vis labiau šylant orams ir dažniau mėgaujantis vasaros saule, kai kuriuos vaistus...

Traukos lenktynių atidaryme – 60 greičio mėgėjų nuotrauka, foto

Klaipėda, Greičio ir brutalios akceleracijos nestokojančios lenktynės šį kartą sudomino 60 automobilių entuziastų,...

Kriminalai, Paskelbta prieš 11 min.

Sportas, Paskelbta prieš 56 min.

Sveikata, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...