2020 m. spalio 22 d. 16:07 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Savaitės ekspresas  >  SE

SE

Martynas Mažeika apie vaikystę, išdaigas ir pareigūnų atimtą automobilį

Martynas Mažeika apie vaikystę, išdaigas ir pareigūnų atimtą automobilį nuotrauka, foto

"Didžiausias mano pasiekimas - nuostabi žmona Akvilė, sūnelis Nojus ir dukra Matėja. Džiaugiuosi, kad mūsų šeima puikiai sutaria", - kalbėjo Martynas Mažeika.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

"Kiek pamenu savo vaikystę, visada svajojau būti profesionaliu sportininku. Apie nieką kitką net negalvojau. Visada jaučiau silpnybę ir priklausomybę sportui. Tai išliko ir iki šių dienų", - prisimindamas savo vaikystės dienas ir nuotykius "Savaitės ekspresui" sakė Klaipėdos "Neptūno" krepšininkas Martynas Mažeika.

Jis dažnai yra vadinamas Klaipėdos krepšinio veidu, kadangi mūsų miesto reprezentacinės "Neptūno" komandos marškinėlius, įskaitant ir šiuos metus, vilkėjo net 13 sezonų. M. Mažeika per savo sportinę karjerą yra rungtyniavęs Vokietijos, Italijos, Graikijos, Estijos, Latvijos įvairiuose krepšinio klubuose, gali pasigirti pasaulio jaunių (iki 19 metų) vicečempiono (2003 m.), Europos jaunimo (iki 20 metų) vicečempiono (2005 m.) titulais, su "Neptūnu" dukart (2014 ir 2016 m.) tapo LKL vicečempionu ir kartą bronziniu prizininku (2013 metai).

Kovotojo savybės - iš Arvydo Macijausko

"Lankyti krepšinį aš pradėjau, kai man sukako 10 metų. Mano pirmasis treneris - Grigorijus Pancerovas. Jo dėka aš ir atsiskleidžiau žaisdamas krepšinį. Tiesa, prieš tai bandėme su draugais eiti į krepšinio treniruotes pas kitą trenerį, kurio pavardės neminėsiu, tačiau buvome atstumti", - 25 metų senumo istoriją prisiminė M. Mažeika. Vaikystėje jis bandė lankyti ir karatė, ir futbolą, ir plaukimą, tačiau visgi krepšinis Martyną pakerėjo.

"Jau nuo mokyklos laikų skynėme pergales Lietuvos moksleivių čempionatuose. Nuolat būdavome tarp prizininkų", - sakė M. Mažeika. Nenuostabu, kad talentingas paauglys, sulaukęs vos 15 metų, debiutavo Lietuvos krepšinio lygoje. "Neptūno" komandoje atsidūriau dar 2000 metais. Iki šiol, atrodo, esu vienas jauniausių Lietuvos krepšinio lygoje debiutavusių žaidėjų", - teigė pokalbininkas.

Martynas Mažeika Klaipėdos "Neptūno" komandos marškinėlius, įskaitant ir šiuos metus, vilkėjo net 13 sezonų. Neatmetama galimybė, kad ir kitą sezoną jį išvysime Klaipėdos ekipos gretose. Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

"Turėjau progą kelias vasaras pasitreniruoti ir su Arvydu Macijausku, kuris yra taip pat vilkėjęs "Neptūno" marškinėlius. Pradžioje buvo pilnos kelnės, kad reikia žaisti su žaidėjais, kurie atrodo nepasiekiami, stebuklingi", - sakė M. Mažeika.

Anot jo, M. Macijauskas jau karjeros pradžioje labai daug padėjo.

"Macas man daug ką papasakojo, kaip išsiugdyti kovotojo savybes. Vien pasitreniruoti su juo buvo kažkas "vau". Tai niekada nepasiduodantis žmogus. Aš daug ko iš jo išmokau", - pabrėžė M. Mažeika.

Padegė bičių avilį

Grįžęs į gilius vaikystės prisiminimus M. Mažeika norėjo atsiprašyti savo tėvuko už iškrėstas ne itin malonias išdaigas. "Pamenu, su kiemo draugais nusprendėme nueiti į netoli namų esančius sodus ir paskanauti iš avilių medaus. Prisiklausėme informacijos, kaip reikia iš avilių išvilioti bites.

Kažkas pasakė, kad reikia pasidaryti vadinamąsias dūmines petardas, įmesti į avilį ir drąsiai galėsi šeimininkauti avilyje, išsitraukti bičių korius ir panašiai. Buvome naivūs ir patiklūs... Buvo net nuotykis, kai užsidegė vienas avilys..." - pasakojo M. Mažeika.

"Kita vertus, dabar esu atsparus bičių įgėlimams. O, kiek vaikystėje esu pajutęs to skonio... Pamenu, bėgi neatsisukdamas visu greičiu nuo bičių spiečiaus, o jos vejasi ir dar po kelias iškart gelia į nugarą", - šypsodamasis prisiminė M. Mažeika.

Reklama


Martynas vaikystėje tėvelio glėbyje.

Jo teigimu, tiek sporte, tiek gyvenime tėvukas labai daug padėjo. "Jis visada mane įkvėpdavo sportuoti. Kai reikėdavo - duodavo ir vadinamosios beržinės košės, ir pabardavo, o kai reikėdavo, ir ištraukdavo iš bėdų. Vienas tokių atvejų buvo su bičių aviliais. Kitaip su kiemo draugais būtume turėję labai didelių problemų, bet tėvukas tąkart padėjo", - sakė sportininkas.

"Pasiskolino" tėvuko valdišką automobilį

Martynas pamena ir dar vieną ne itin linksmą paauglystės nutikimą, kai iš tėvuko pasiėmė valdišką automobilį, juo važinėjosi ir buvo sustabdytas pareigūnų.

"Buvau nepilnametis, neturėjau teisių. Pareigūnai sustabdė ir atėmė automobilį. Grįžau namo, buvo vėlus laikas, tad tėvai jau miegojo. Laukiau ryto, nemiegojau, buvau visas perbalęs, atsisėdęs ant lovos mąsčiau, kaip čia išsisuksiu, ką pasakysiu tėvukui, kaip jis sureaguos ir panašiai. Prisigalvojau visokių scenarijų", - pasakojo M. Mažeika.

Tačiau, Martyno nuostabai, tėvukas sureagavo labai ramiai. "Tik paklausė, ar nieko nesužeidžiau. Pasakius, kad ne, tėvukas tik šyptelėjo ir rėžė: "Nu tu ir sugebi prisidirbti. Dabar esu priverstas srėbti tavo užvirtą košę", - paauglystės nuklydimus prisiminė profesionalus krepšininkas.

Reklama

Martynas vaikystėje Kovo 8-osios proga mamytei padovanojo gėlytę. Asmeninio archyvo nuotr.

Vasaromis organizuoja stovyklas

M. Mažeika interviu metu ne kartą pabrėžė, kad yra priklausomas nuo sporto ir nenusėdi vietoje net per karantiną. "Manęs niekada jėga varyti į sporto salę tikrai nereikia. Aš esu iš tų, kur persitreniruoju.

Treniruotėse neskaičiuoju laiko, nejaučiu saiko. Nežinau, ar tai yra gerai, ar blogai. Bet aš manau, kad yra geriau daugiau padaryti nei mažiau. Aš išnaudoju kiekvieną laisvą dieną ne tik sezono metu, bet ir vasaromis. Taip jau esu pripratęs. Mėgstu patikrinti savo kūno fizinio pajėgumo limitą. Sudėtinga, kad dabar yra uždarytos visos sporto salės, tačiau bėgioju krosus gryname ore, kilnoju svarsčius namuose", - sakė profesionalus sportininkas. M. Mažeika ne tik pats profesionaliai sportuoja, bet ir vasaromis savo patirtį perteikia jaunajai kartai.

"Aš jau kelerius metus organizuoju vaikų krepšinio vasaros stovyklas. Anksčiau per vasarą organizuodavau vieną stovyklą, tačiau norinčiųjų gretos plečiasi, tad stovyklų daugėja. Aš ne tik perteikiu savo praktiką jaunajai kartai, bet ir pats pasisemiu neįkainojamos patirties, aktyviai leisdamas laiką.

Nežinau, kaip bus šiemet, bet tikiuosi, kad koronavirusas baigsis ir mes visi vėl galėsime grįžti prie įprastinio gyvenimo tempo ir savo mėgstamų veiklų", - kalbėjo M. Mažeika.

Reklama

"Susidomėjimas krepšiniu prasidėjo kieme. Būdavo sunku mane išvaryti iš krepšinio aikštelės. Kasdien rinkdavomės, organizuodavome įvairiausius turnyrus", - sakė M. Mažeika.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SE

Andželika ir Isroildžon Baroti: "Mūsų tikslas - įžengti į tarptautinę areną" nuotrauka, foto

Andželika ir Isroildžon Baroti: "Mūsų tikslas - įžengti į tarptautinę areną" Laikraščio straipsnis

Meno mugėje "Art Vilnius' 20" Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos Baroti galerija ...

Tradiciniame Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) ir ERGOLAIN organizuojamame stipendijos architektūros studentams...

Kaip jaunimas pertvarkytų Senąjį turgų? nuotrauka, foto

Klaipėdietis kraštotyrininkas, žurnalistas, kuršių istorijos, kultūros ir rekonstrukcijos klubo "Pilsots" narys Denisas...

Rekonstravo virvę iš liepų karnų nuotrauka, foto

Algimantei Daugėlaitei šiuo metu 21-eri. Studentė per visus savo gyvenimo metus jau...

Tris kartus susirgo vėžiu: "Tai mane užaugino" nuotrauka, foto

"Gyvenime nėra neįmanomų dalykų, tiesiog reikia džiaugtis kiekviena duota akimirka ir griebtis...

Klaipėdos paralimpiečių gyvenimai - tarsi trileris nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai nori laisvalaikio ir kultūros erdvių nuotrauka, foto

Klaipėda, Daugiau negu 400 klaipėdiečių pasiūlymų – tiek jų sulaukė Klaipėdos miesto savivaldybė,...

Nutrauktas tyrimas dėl užteršto grunto Klaipėdos uoste nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdos teisėsaugininkai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimos aplinkos taršos ir užteršto grunto...

Klaipėdos uostas sieks gauti lėšų tvariam vystymui nuotrauka, foto

Jūra, 378 mln. eurų – tiek tikimasi gauti lėšų iš Europos Sąjungos Klaipėdos...

A. Veryga: izoliuotis reikės keliaujantiems turistiniais tikslais nuotrauka, foto

Lietuva, Nuo pirmadienio keičiasi paveiktų šalių sudarymo tvarka bei izoliacijos taikymo principai. Sveikatos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...