2021 m. sausio 16 d. 23:25 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Savaitės ekspresas  >  SE

SE

Klaipėdiečių sukurtas žaidimas skatins pažinti miesto istoriją

Klaipėdiečių sukurtas žaidimas skatins pažinti miesto istoriją nuotrauka, foto

© Asmeninio albumo nuotr.

Reklama

Stalo žaidimo kūrybinė komanda pristato savo sukurtą projektą "Kelionė koklių motyvais". Pagrindinė idėjos autorė meno projektų koordinatorė Žana Jegorova teigia, kad planų sukurti visiškai kitokį stalo žaidimą turėjo jau anksčiau. Po ilgų svarstymų prisijungti prie šios iniciatyvos Ž. Jegorova pakvietė tapytoją Rodioną Petrovą ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoją dr. Raimondą Nabažaitę.

Koordinatorė teigia ilgai svarsčiusi, kaip turėtų atrodyti ir apie ką turėtų būti toks stalo žaidimas. "Norėjosi, kad jis būtų ne pramoginis, o labiau pažintinis, su gilesne prasme. Tuomet Rodionas pasiūlė kurti žaidimą istorine tema. Iš karto pagalvojau apie Raimondą ir jos mokslinį darbą apie koklius ir koklines krosnis. Man ši tema pasirodė tikrai labai įdomi, kurią galima labai gražiai pavaizduoti ir išplėtoti. Taip ir prasidėjo mūsų bendradarbiavimas", - apie idėjos išgryninmą kalbėjo Ž. Jegorova.

Dr. R. Nabažaitė 2016 metais apgynė daktaro disertaciją "Vėlyvųjų viduramžių ir naujųjų laikų koklininkystė Klaipėdoje: tarp inovacijos ir kultūrinės tradicijos". O šiais metais pasirodė monografija, skirta koklinių krosnių reiškiniui.

"Aš labai pasidžiaugiau, kai mane pasikvietė žaidimo idėjos autoriai. Pamenu, kai dar tik buvau pradėjusi tyrinėti šią temą bakalauro studijų metais, tai didžiausias "detektyvas" man pačiai būdavo, kai pavykdavo identifikuoti krosnių koklių motyvus.

Jaudulys, kurį man pavykdavo išjausti rašant savo pirmuosius darbus, visada skatino vaizduotę. Galvodavau, kaip būtų smagu, jeigu ir kiti žmonės patirtų tą patį. Tikiuosi, kad žaidimas žaidėjams atneš ir keletą papildomų suvokimų.

Galbūt šiuo žaidimu mums pavyks kiek ilgiau kalbinėje vartosenoje išsaugoti terminą "kokliai".

Reklama

Koklinių krosnių reiškinys šiandien jau tolsta ir jis tampa arba prabangos preke, arba tiesiog atgyvena", - pasakojo R. Nabažaitė.

Mokslininkė tikisi, kad žaidimas sužadins žmonių smalsumą ir privers iškelti ne vieną klausimą: jeigu kokliai gali papasakoti tiek daug istorijų, tai ką tada gali papasakoti lėkštės, spynos ir kiti panašūs istoriniai radiniai?

Ž. Jegorova pritaria mokslininkės išsakytai minčiai ir akcentuoja, kad vienas iš pagrindinių žaidimo uždavinių ir yra sužadinti žmonių smalsumą.

"Žaidime yra pateikta informacija ne tik apie koklius ir koklines krosnis. Tai apskritai yra istorija paremtas užsiėmimas. Mes labai tikimės, kad žaidėjai domėsis toliau ir kitais istoriniais periodais ir aspektais", - kalbėjo meno projektų koordinatorė.

Žaidimą iliustravo tapytojas Rodionas Petrovas. Anot menininko, žaidimo kūrimo pradžioje pirmiausia reikėjo sukurti pačią žaidimo koncepciją.

Reklama

"Pirminė mūsų idėja buvo sukurti žaidimą pagal senovinį linijinį miesto planą. Tačiau darbo proceso metu nusprendėme, kad šiek tiek visgi painterpretuosime miesto planą ir takeliuose atsiras daugiau vingiuotų gatvių", - apie kūrybinį procesą pasakojo tapytojas.

R. Petrovas teigia, kad kurdamas žaidimo iliustraciją labai pasinėrė į senosios Klaipėdos nuotraukas ir jose įamžintus fachverko stiliaus namus. Pasak menininko, senųjų fotografijų analizavimas labai padėjo kuriant žaidimo vizualinį įvaizdį.

Žaidimas "Kelionė koklių motyvais" privers pasinerti į XIV-XVI amžiaus krosnių ir koklių motyvų pasakojimus, persikelti į Viduramžių ir Naujųjų laikų dvasia alsuojantį Mėmelio miestą.

Šiuo metu yra pagaminta tik 100 žaidimo egzempliorių, kurie bus padovanoti bibliotekoms ir muziejams. Visi, norintys išbandyti šią naują, istorinių žinių pripildytą pramogą, susipažinti su sukurtu stalo žaidimu gali parsisiuntę trumpąją žaidimo versiją socialinio tinklo "Facebook" platformoje "Kelionė koklių motyvais".

Autoriai taip pat kviečia žaidėjus dalintis įspūdžiais ir patirtimis, kad jie padėtų ateityje dar labiau ištobulinti žaidimo koncepciją.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SE

2020-aisiais Lietuvos pajūryje užfiksuotas ne vienas rekordas nuotrauka, foto

2020-aisiais Lietuvos pajūryje užfiksuotas ne vienas rekordas Laikraščio straipsnis

Agentūros "Factum" vadovas Vytautas Navaitis džiaugiasi, kad, nepaisant pasaulinės pandemijos, 2020-ieji buvo...

"Didžiosios metų šventės - Kalėdos ir Naujieji metai - ateina ir praeina,...

Profesionalių sportininkų šventės: 200 km dviračiu, miegas apsikabinus štangą ir sąžinės graužatis nuotrauka, foto

Kaip išlydėti senuosius ir pasitikti naujus 2021-uosius metus, ko iš jų tikėtis,...

Žvaigždės pranašauja pokyčių ir naujų galimybių metus nuotrauka, foto

"Kai intensyviai treniruojiesi pajūrio pakrantėje ant smėlio po du kartus per dieną,...

Tenerifėje stovyklaujanti Ieva Dumbauskaitė: "Tai tinklininkų rojus" nuotrauka, foto

Artėjant Naujiesiems metams redakcija paprašė Jūrininkų ligoninės vadovo Jono Sąlygos šiuo sudėtingu...

Vaikystės ir jaunystės įspūdžių neišdildys niekas nuotrauka, foto

Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...