2020 m. spalio 30 d. 19:08 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Savaitės ekspresas  >  SE

SE

"Kartą prisijaukinus kiną, sunku jį palikti"

2020-09-27, 11:44

Meda URBONAITĖ

"Kartą prisijaukinus kiną, sunku jį palikti" nuotrauka, foto

Asmeninio albumo nuotr.

Reklama

Klaipėdoje augusi Augustė Puteikytė šiuo metu savo neįprastų svajonių siekia Vilniuje. Dvidešimtmetė jau dirba teatre ir prodiusuoja filmus.

Vos 17-os palikusi Klaipėdą ir išsikrausčiusi savarankiškai gyventi į Vilnių, mergina pasakoja, kaip reikia nebijoti siekti savo tikslų - nesvarbu, kokia tai būtų sritis, ar kiek tau būtų metų.

Auguste, ką šiuo metu veiki gyvenime?

Gyvenu ir labai tuo mėgaujuosi. O kalbant ne taip abstrakčiai, studijuoju, dirbu ir gyvenu gana tipišką dvidešimtmečio gyvenimą. Nors gal būtų sakančių, kad mano gyvenimas visgi nėra tipiškas. Iš to, kas vyksta čia ir dabar, gal svarbu paminėti tai, kad vėl būsiu pirmakursė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Praėjusius metus praleidau mokydamasi scenos menų, kino istorijos ir kritikos, tačiau sulaukusi kino prodiusavimo studijų iš naujo padaviau prašymą studijuoti.

Beje, ką tik baigėme filmuoti didžiausią mano vasaros projektą, tačiau tuo viskas nesibaigia, jau kalbame apie kitus. Taip pat dirbu Jaunimo teatro Komunikacijos skyriuje, ten intensyviai ruošiamės naujajam sezonui. Tačiau būtent šiandien bandau įkvėpti viską, kas liko iš vasaros, kad pilnas darbų ruduo būtų lengvesnis ir šviesesnis.

11-oje klasėje palikai Klaipėdą ir išvykai į Vilnių. Kas privertė kardinaliai keisti savo gyvenimą?

Reklama

Visada žinojau, kad anksčiau ar vėliau atsidursiu Vilniuje.

Vasarą po dešimtos klasės supratau, kad viską, kas yra Klaipėdoje, aš jau išbandžiau, norėjosi ko nors naujo.

Pamačiusi "Skalvijos" kino akademijos reklamą, pagalvojau, kad kino dar nebandžiau. Ir kodėl gi ne?

Išvažiuodama gyventi į Vilnių aš net nežinojau, ar man patiks kurti kiną. Rizikavau prarasti namų komfortą, pažįstamą aplinką, tačiau dabar galiu drąsiai teigti, kad tai buvo vienas geriausių mano padarytų sprendimų.

Negaliu meluoti ir sakyti, kad viskas iš karto buvo puiku. Ypač pradžioje visur persekiojo vienišumo jausmas, nepažįstamas miestas baugino, o kartais ramybės neduodavo ir abejonė, ar teisingai pasirinkau. Bet visos kliūtys, liūdesys ar kiti sunkumai augino mane ir tebeaugina. Vienatvės baimė išaugo į sugebėjimą būti vienai ir jaustis gerai. Didelis miestas, užuot bauginęs, pasirodė kaip atradimų pilna vieta, o abejonės išsisklaidė pajutus darbo malonumą.

Reklama

Kodėl patraukė kino sritis?

Meilę geram kinui įskiepijo mama, kai mane nuo mažens vesdavosi į kino festivalius, tačiau mintis išmokti kurti kiną, kaip jau ir minėjau, atėjo labai spontaniškai. Daugiausia prie to prisidėjo "Skalvijos" kino akademijos dėstytojai, kurie supažindino ir leido įsimylėti kino kūrimo procesą, leido pažinti save kaip kino prodiuserę.

Kartą prisijaukinus kiną, sunku jį palikti. Kinas patraukė tuo, kad jo kalba universali ir suprantama beveik visiems. Pasaulyje yra begalės istorijų, bet kelios iš jų vertos virsti vaizdais? Išrinkus tą verčiausią, laukia teksto transformacija į vaizdą, o tai yra vienas gražesnių kino kūrimo aspektų. Apskritai pats kūrybinis procesas yra linksmas, kurti filmus paprasčiausiai linksma. Aišku, ne visada. Neseniai kalbėjau su kolege, kad jei neverkei kur pasislėpęs aikštelėje, tai ar tikrai buvo filmavimai. Kalbant apie kolegas, kine žmonės nuostabūs, todėl darbas komandoje tampa vienu malonumu.

Ar niekada nebuvo minčių rinktis visai kitą sritį ir ateitį planuoti kitaip?

Man atrodo normalu tokių minčių turėti. Kartais pasvarstau apie kitokias karjeros galimybes, tačiau taip būna ilgai nedirbant prie filmų. Tik grįžus prie to, kas man teikia džiaugsmą, prisimenu, kad tai yra man.

Ar manai, kad perspektyvos kino bei teatro srityje Lietuvoje yra pakankamai geros?

Reklama

Perspektyvų yra, tik gali būti, kad patiems jas reikia kurtis. Turime daug stiprių vardų teatro pasaulyje, daug jaunų, kylančių režisierių, kurie tęs lietuviško teatro tradiciją, įnešdami naujų, savitų vėjų. Kalbant apie kiną, pastaruoju metu Lietuvoje šiai sričiai skiriama vis daugiau dėmesio, besiplečianti LKC veikla, tarptautinis pripažinimas ne tik kaip kūrėjų šalies, bet ir tinkamos filmams kurti savo vietomis ir kino srities profesionalais. Džiaugiuosi matydama jaunus kūrėjus ir jų pasiekimus, manau, toks augimas įrodo, kad tos perspektyvos labai subjektyvios.

Kas tave sieja su Klaipėda?

Klaipėda - mano vaikystės namai. Čia saugomi vieni gražiausių mano prisiminimų. Dalis mano artimiausių draugų, kurie dabar studijuoja Vilniuje - irgi iš Klaipėdos. Kai turiu laiko, grįžtu namo pas šeimą ir visada lekiu prie jūros.

Tikriausiai daugeliui, kurie nors kartą yra gyvenę prie jūros, ją palikus atsiveria tuščia vieta, kurios niekas, išskyrus tą pačią jūrą, negali užpildyti.

Klaipėda dabar man ramybė, čia atvažiuoju pailsėti nuo įtempto gyvenimo sostinėje, tačiau užsilikusi ilgiau pradedu pasiilgti produktyvaus gyvenimo tempo.

Ką pati planuoji atnešti į kino pasaulį?

Reklama

Tas nepapasakotas istorijas, kurios tik ir laukia tapti vaizdais.

Ar Klaipėda galėtų tapti atviresnė kinui, teatrui?

Didžiąją dalį mano vaikystės Klaipėdos dramos teatras buvo remontuojamas, todėl man labai trūko teatro. Tačiau dabar džiaugiuosi matydama, kas jame vyksta. Jei būnu Klaipėdoje, stengiuosi nueiti į festivalį TheATRIUM, jo metu galima išvysti tarptautinio pripažinimo sulaukusių spektaklių, pamatyti kiek kitokį teatrą.

Kalbant apie kiną Klaipėdoje, pirmiausia tai labai industrijos prasme neišnaudotas miestas.

Tinkamai pristatytas uostamiestis galėtų tapti kino aikštele daugeliui Lietuvos ir užsienio kūrėjų.

Kadangi teko išvažiuoti į Vilnių ieškant kino edukacijos, norėtųsi, kad ir Klaipėdos jaunimas turėtų tokią galimybę. Manau, kad Klaipėda kaip niekas kitas turi išnaudoti savo privalumus ir investuoti į kultūros lauko plėtrą.

Reklama

Ką patartum žmonėms, kurie nori savo gyvenimą sieti su menu?

Nebijoti. Baimė trukdo gyventi. Neleiskite baimei "suvalgyti" jūsų, nes labai lengva jai pasiduoti ir kažko neišdrįsti. O paskui liks tik gailėtis. Patariu viską išbandyti, kad paskui nekiltų klausimo, o kas, jeigu būčiau...

"Klaipėda dabar man ramybė, čia atvažiuoju pailsėti nuo įtempto gyvenimo sostinėje, tačiau užsilikusi ilgiau pradedu pasiilgti produktyvaus gyvenimo tempo", - sako Augustė Puteikytė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SE

Apie Dionizo Poškos Baublius - su humoru nuotrauka, foto

Apie Dionizo Poškos Baublius - su humoru Laikraščio straipsnis

"Nebijokite, nepavargsite bežiūrėdami. Viską išvogėme", - šmaikščiai apžiūrėti analogo neturintį kultūros paminklą...

"Kai pirmą kartą dalyvavau paralimpinėse žaidynėse ir savo akimis pamačiau, kad žmogus...

Aldona Grigaliūnienė: "Likimas nieko už dyka neduoda" nuotrauka, foto

Iš Gargždų kilusi 20-metė Dominyka Ambrozevičiūtė jau spėjo išbandyti savo jėgas, fotografuodama...

"Jei nefotografuočiau - mokyčiausi pilotuoti lėktuvus" nuotrauka, foto

"Žmonėms visada rūpi tai, kas po žeme. Ne veltui tai, kas brangiausia,...

Iš šukių sudėjo Klaipėdos koklinių krosnių istoriją nuotrauka, foto

Meno mugėje "Art Vilnius' 20" Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos Baroti galerija ...

Andželika ir Isroildžon Baroti: "Mūsų tikslas - įžengti į tarptautinę areną" nuotrauka, foto

Bankrutuojanti „Hidrostatyba“ atleidžia visus darbuotojus nuotrauka, foto

Euras, Bankrutuojanti Gargždų statybos bendrovė „Hidrostatyba“, dalyvavusi europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ tiesimo...

Šilutės ligoninėje - koronaviruso protrūkis nuotrauka, foto

COVID-19, Šiandien, spalio 30-ąją, Šilutės ligoninės 6 darbuotojams nustatyti teigiami COVID-19 tyrimo...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (651) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, Pasakojimų cikle apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius, dirbusius ar besimokiusius...

Nuo lapkričio nebeišvysime dar vienos alkoholio pakuotės nuotrauka, foto

Lietuva, Lapkričio 1 d. įsigalios Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis uždrausta prekiauti alkoholiu „jogurtiniuose“...

COVID-19, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...