2021 m. sausio 19 d. 18:09 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Savaitės ekspresas  >  SE

SE

Kaip vertiname rinkimus į Lietuvos Seimą?

Kaip vertiname rinkimus į Lietuvos Seimą? nuotrauka, foto

© "Adobe Stock" asociatyvi nuotr.

Reklama

Netrukus prasidės antrasis rinkimų į Lietuvos Seimą turas. Teiravomės klaipėdiečių, kaip jie vertina pirmojo rinkimų turo rezultatus, ar džiaugiasi, ar nusivylė, ar dalyvaus antrame ture.

Alfonsas BARGAILA, jaunas pensininkas

Rinkimus vertinu gana pozityviai. Pats dalyvavau išankstiniame balsavime, nes esu praktiškas žmogus. Bijojau užsikrėsti virusu, tai nuėjau į Žvejų rūmus, o ten nedaug žmonių, užtrukau gal 10-15 minučių. Labai gerai man išėjo.

Rezultatais nesu patenkintas. Aš balsavau už tuos, kurie turi daugiau patirties. Jaunimas būtų katė maiše. Gerai, jeigu gerai. Esu seno sukirpimo žmogus, todėl žiūriu, ką žmonės padarė gero ir ką gali padaryti. Tais, nuo kurių mano veikla labai nukentėjo, iki šiol netikiu. Man keista, kad Lietuvoje norima susigrąžinti į valdžią tuos, kurie yra daug padarę negerų dalykų. Ateisianti nauja jėga manęs nedžiugina. Eiti į antrą turą man nėra ko. Žinoma, pilietinę pareigą reikėtų atlikti, bet nežinau, gal ir neisiu, nes pasirinkimas labai mažas: du žmonės ir abu man netinka.

Aleksandras SIAKKI, "Klaipėdos paplūdimių" direktoriaus pavaduotojas

Reklama

Žinoma, balsavau, bet dar rinkimai iki galo neįvyko, tad nenorėčiau komentuoti rezultatų. Pergalę švęsti dar anksti, viskas paaiškės tik po antro rinkimų turo, tada ir pamatysime, kas valdys Lietuvą. Būtinai balsuosiu ir antrame ture, daugmaž žinau ir už ką, bet vis tiek stebėsiu politinę situaciją, dar yra laiko pagalvoti.

Noriu išrinkti tokį žmogų, kuris gerai atstovautų Klaipėdai, kad klaipėdiečiams būtų geriau gyventi. Eiti į rinkimus dėl koronaviruso nebijau. Aišku, pasisaugoti reikia, atsargumas niekada netrukdo. Manau, mes jau susitaikėme su esama situacija, toliau dirbame ir gyvename.

Eglė JACKAITĖ, aktorė

Pirmą kartą gyvenime nenuėjau balsuoti. Žinau, kad tai negražu ir nepilietiška, bet šį kartą nebalsavau. Būsiu pasmerkta, bet nebijau, kad mane apmėtys akmenimis. Aš dar turėsiu šansą, nes rinkimai dar vyks.

Reklama

Sąmoningai buvau pabėgusi nuo viso to, nesekiau informacijos. Mano vyresnysis sūnus vis atsiųsdavo informacijos, tai tiesiog teatras, kas ten vykdavo su tomis lazdomis. Buvo baisuma. Man nebuvo labai aišku, už ką balsuoti, nebuvau apsisprendusi. Jeigu tau tai labai svarbu - mirk atsikelk - padaryk. Jeigu taip nėra, atrandi priežasčių ir pasiteisinimų sau, kodėl gali neiti. Manau, tokių neapsisprendusių buvo daug.

Aš visiškai atsitraukiau nuo politikos, pasinėriau į darbus. Teatre, kūrybinėse dirbtuvėse pas mus visai kitas pasaulis, tad aš pabėgau nuo realios pilietiškos pareigos. Nemanau, kad buvau tokia vienintelė.

Visada balsuoju, kiekvienais metais. Truputį širdį skaudėjo, nes visi tuos lipdukus "Aš balsavau" dedasi, galvoju: Jėzus tu mano, o aš - ne. Visiškai tuo nesididžiuoju ir nesidžiaugiu, nes jeigu daug tokių būtų kaip aš, tai kas bus. Reikia eiti balsuoti, aš už, bet šį kartą taip jau man nutiko.

Manau, per antrą turą jau eisiu balsuoti, nes negalima du kartus nenueiti. Kiekvienas mes turime išreikšti savo balsą. Nepasakyčiau, kad labai domiuosi kandidatais. Televizoriaus mes nežiūrime, bet visos žinios vis tiek pasiekia. Mašinoje įjungtas radijas, tad viską sužinai.

Andrius JUŠKEVIČIUS, dirbantis savarankiškai

Reklama

Balsuoju visada. Šiek tiek džiaugiuosi dėl pirmo turo rezultatų. Tik man sudėliojus visų partijų vietas, kiek jos dabar gavo Seime mandatų pagal partijų sąrašus, vienos šiek tiek gaila. Ji galėjo šauniau pasirodyti, tada viskas būtų buvę kur kas įdomiau. Galima sakyti, kad šiuose rinkimuose man pritrūko šiokios tokios intrigos. Kita partija puikiai pasirodė, nors aš to nesitikėjau. Man atrodė, kad jos veikla opozicijoje kažkokia vangi, trūko savotiško ryžtingumo.

Dalyvausiu ir antrame ture. Iš tų, kurie liko mano apygardoje, vienas asmuo yra man labai priimtinas ir aš už jį balsuosiu. Tad mano nuotaikos visai optimistiškos.

Dar norėčiau pasakyti, kad man labai patiko Andriaus Tapino akcija, jam, atrodo, pavyko padaryti tai, ko siekė. Jis - Andrius, aš - Andrius, man jo visa veikla simpatiška. Internete skaičiau komentarus, kad, susikoncentravus į vienus, be didesnės agitacijos prieš liko kita partija, kurioje, taip sakant, tas pats velnias.

Rimvydas JUODVIRŠIS, gydytojas

Kiekvieną kartą balsuoju sąžiningai. Ir šį kartą man nebuvo sunku apsispręsti. Rezultatai kol kas labai margi, bet manęs labai neliūdina. Būtinai eisiu balsuoti ir per antrą turą ir palaikysiu tą, kurį noriu kad išrinktų.

Reklama

Kiekvienais metais mes su žmona balsuoti einame apie pietus. Tai darėme ir tą sekmadienį. Žmonių nebuvo ypač daug, žmonės stovėjo eilėje, eilutė buvo, bet ji gana greitai judėjo į priekį. Mes pabalsavome per 15-20 minučių. Žmonės visi elgėsi tvarkingai: laikėsi atstumo, visi buvo su apsaugos priemonėmis. Mano požiūriu, viskas vyko labai tvarkingai, bet mačiau situaciją tik vienoje apylinkėje, kitose gal buvo kitaip.

Prieš rinkimus mes su žmona pasikalbame. Ji turi savo kandidatus, o aš savo, bet dėl to šeima neišyra.

Gerda ANTANAITYTĖ, architektė

Ėjome balsuoti sekmadienį iš pat ryto. Tai buvo mūsų pirmas darbas, o paskui jau užsiėmėme savais darbeliais. Vakare, žinoma, stebėjome per televiziją rinkimų rezultatus. Tai buvo tokia įdomi ir pareiga, ir pramoga. Pasidarėme tokią sau pusiau šventę - vis tiek tai tam tikras įvykis, ir nekasdienis. Buvo įdomu stebėti, kaip rinkėjų balsai pasiskirsto Lietuvoje, kas pirmauja, kas ką šneka partijų štabuose.

Manęs rezultatai nenuvylė, nors galbūt jie ne visai tokie, kokių aš norėjau. Žinoma, eisime ir į antrą turą. Kažką išsirinksime, vis tiek reikia atiduoti balsą ir išreikšti savo poziciją. Iki galo dar neapsisprendžiau, už kurį balsuosiu. Dar reikia pagalvoti, pasvarstyti, nes mano kandidatas, už kurį balsavau, atrodo, neišėjo į antrą turą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SE

"Adelė Dirsytė patraukė savo drąsa" nuotrauka, foto

"Adelė Dirsytė patraukė savo drąsa" (1) Laikraščio straipsnis

Dievo tarnaitė Adelė Dirsytė buvo veikli ateitininkė, Sibiro kankinė. Ji patyrė daug...

Tamsūs žiemos vakarai, kupini jaukumo ir šventiškos nuotaikos, - puikus metas sekti...

Į pasakišką praeitį nukeliančios Lietuvos dvarų legendos nuotrauka, foto

Daugelis iš mūsų nori gyventi sveikai, ilgai ir kokybiškai, tačiau dažnai nežino,...

Kaip išlikti pozityviam ir sveikam? nuotrauka, foto

"Neapsakomas jausmas dienas leisti miške, susilieti su gamta, tuomet jaučiuosi lyg žvėriukas....

Orientavimosi treneris Ričardas Tėvelis: "Miške jaučiuosi lyg žvėriukas" nuotrauka, foto

Uostamiestyje puikiai žinoma šefė, kulinarijos studijos "Čiop Čiop" Klaipėdoje bei savitarnos kavinukės...

Į ledinį vandenį - su karūna ir suknele nuotrauka, foto

Kainos nuolaidos psichologija, arba kodėl mes tokie neracionalūs nuotrauka, foto

Psichologija, Juvalis Noahas Hararis knygoje „Homo deus. Glausta rytojaus istorija“ puikiai atkreipia dėmesį,...

Girtas vairavęs ir dvi moteris pražudęs plungiškis teismo neišvengs nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir baudžiamoji byla...

Paukščiai žiemą: lesinti tik kokybišku maistu nuotrauka, foto

Lietuva, Paspaudus šalčiams ir gerokai pasnigus kretingiškė Eglė Dobrovolskienė ėmėsi iniciatyvos pagloboti...

Vasarą ruošiamasi griauti Salantų užtvanką nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Aplinkos ministerija ruošiasi didžiausiam iki šiol Lietuvoje įgyvendinamam užtvankos demontavimo...

Psichologija, Paskelbta prieš 9 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 59 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...