2020 m. spalio 26 d. 12:29 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Savaitės ekspresas  >  SE

SE

Kaip jaunimas pertvarkytų Senąjį turgų?

(7)

Kaip jaunimas pertvarkytų Senąjį turgų? nuotrauka, foto

© Akvilės MIŠEIKYTĖS vizualizacijos

Reklama

Tradiciniame Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) ir ERGOLAIN organizuojamame stipendijos architektūros studentams konkurse šiemet geriausiu pripažintas Vilniaus dailės akademijos studentės Akvilės Mišeikytės projektas "Klaipėdos senosios turgavietės komplekso rekonstrukcija".

Pasak LASKAO valdybos pirmininkės Gerdos Antanaitytės, šis konkursas padeda atskleisti jaunosios architektų kartos požiūrį ir vizijas.

"Profesionaliems architektams įdomu pasižiūrėti, kaip projektuoja jaunoji karta, o jauniesiems architektams taip pat smagu, kad jų darbas išeina už universiteto ribų. Šie darbai eksponuojami kasmetinėje Klaipėdos architektūros parodoje sykiu su profesionalių architektų darbais", - pasakojo G. Antanaitytė.

G. Antanaitytė akcentavo, kad akademiniai darbai suteikia visas galimybes išsiskleisti jaunųjų architektų fantazijai.

"Kai realiai projektuoji, atsiranda įvairių apribojimų, kurie šiek tiek apslopina architektūrinę idėją. Universitetiniai akademiniai darbai išreiškia grynąją idėją ir architekto viziją", - minėjo G. Antanaitytė.

Vertinimo komisija pažymėjo, kad A. Mišeikytės darbas labai kokybiškas, detaliai ir estetiškai atlikti brėžiniai, schemos.

Reklama

"Senojo turgaus ir aplinkinių teritorijų regeneracija integruojama į senamiesčio urbanistinį audinį. Naujas modernios architektūros daugiafunkcis turgaus kompleksas papildytų ir prisidėtų prie senamiesčio gyvenimo.

Modernios architektūros turgaus statinių kompleksas itin kokybiškai atkuria buvusią užstatymo struktūrą, atkuria panaikintą Šaltkalvių gatvelės trasą ir buvusių vakarų-rytų krypties gatvių išklotines.

Komplekso tūris skaidomas formuojant senamiesčiui artimą siluetą, tačiau komisijai kilo klausimų dėl simetrijos išilginiuose fasaduose, nebūdingos Klaipėdos senamiesčio gatvėms. Nors darbe metodiškai atkuriamos buvusių gatvių ir Turgaus aikštės erdvės, tačiau, komisijos nuomone, Tiltų, Kūlių Vartų ir Galinio Pylimo gatvių sankryžos erdvinis sprendimas būtų iki galo užbaigęs projekto sprendinius.

Vidinė turgaus struktūra darniai susipina su supančia aplinka, kuriamos aiškios vidaus erdvės, tačiau komisija pasigedo daugiau tiesioginių įėjimų iš gatvelių į turgaus patalpas", - rašoma LASKAO pranešime.

Kaip Klaipėdos senosios turgavietės kompleksą siūlo rekonstruoti Akvilė Mišeikytė

Reklama

Senoji turgavietė - tai vienintelė iš Klaipėdos mieste esančių istorinių turgaviečių, veikiančių iki šių dienų. Turgaus kvartalas užima nemažą dalį senamiesčio, pasižymi tankiu posesinės struktūros užstatymu ir aplinkos daugiasluoksniškumu.
Senojo turgaus rekonstrukcijos pasiūlymas keičia esamą struktūrą ir veikimo schemą - turgaus prieigose formuojama viešoji erdvė, didinamas teritorijos pasiekiamumas ir patrauklumas, prioritetas skiriamas pėstiesiems, automobilių statymas iškeliamas į greta kvartalo esančią teritoriją.
Naujai formuojamas komplekso užstatymas išlaiko linijinę prekybos schemą, atsižvelgia į senamiesčio mastelį ir aplinkos charakterį. Tūris projektuojamas iš skirtingo aukščio segmentų, vizualiai suskaidant. Santykis tarp pastatų parenkamas artimas vyraujančiam senamiesčio gatvelės masteliui.
Teritorijoje atkuriami istoriniai ženklai - buvusio šulinio vietoje numatytas fontanas, pratęsiamas ryšys su Šaltkalvių gatve. Prekybinė funkcija papildoma smulkia komercija.
Projektiniai sprendiniai parengti dalinai remiantis 2014 metais publikuota urbanistine Senojo turgaus vizija, kurios rengėjai MMAP ir PUPA.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Girinis

2020-10-19   10:46

IP: 162.158.183.165

Paantrinsiu.Matomai tikslas užstatyti turgaus aikštę ir per privatrizavimo schemas pelningai parduoti. Komersanto akimis žiūrint, tai -"Auksinė Vieta". Tik va Senojo Turgaus statusą pakeisti ir dar geriau jį nušluoti- ne taip paprasta,tad beskonybė gali atbaidyti vartotojus, išblukinti atsiminimus,0 tuo pačiu sumažinti norą pakovoti už visuomeninį reikalą.Tai gudrios schemos, kurių autoriai turi toli siekiančius tikslus ir tik laiko klausymas,kad jie tuos tikslus pasieks.Tegyvuoja veikla miestuose,kad tik komersantai nelystu į mišką.

Girinis

2020-10-19   10:29

IP: 162.158.183.191

Sveik! Taigi,taigi,kaip gis ,...jaunimo vizijos?! Sakytumėtkad tai jaunosios kartos individo -matymas.Kam kalbėti už visus? Ta pasaulietinė konteinirizacija ir trinkelizacija,betonizacija,ir antivandalinė infrastruktūra "amžiams,. panašu į diagnozę-laikmečio suformuoto biokibernetinio proto išsigimimą mūsų jaunojoje kartoje.
Istorinio indentiteto ir savitumo kaip ir neprileidžia,bei neviešina,o gal jis jau išnyko? Dovanok,bet tai beskonybė. Tačiau, matatnt,kaip konclagerinė "TVARKA" viska šluoja, tai.......,Konteinirizacija- ateities kartų GROŽIS,nesiginčisiu.Gal taip ir bus ,jei jaunajai kertai neskiepysime Gamtinio Estetizmo,jeigu taip galima isireikšti. Mažiau tendecializmo ir plagiavimo.Sėkmės kūryboje.

Nieko naujo

2020-10-19   08:41

IP: 78.61.50.10

niekaip statinys nesusijęs su senamiesčiu.. eilinis griozdas, o aplink betono džiunglės... nereikia būt kažkokiam specialistui, kad tokį papieštum... liūdna :(

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SE

Apie Dionizo Poškos Baublius - su humoru nuotrauka, foto

Apie Dionizo Poškos Baublius - su humoru Laikraščio straipsnis

"Nebijokite, nepavargsite bežiūrėdami. Viską išvogėme", - šmaikščiai apžiūrėti analogo neturintį kultūros paminklą...

"Kai pirmą kartą dalyvavau paralimpinėse žaidynėse ir savo akimis pamačiau, kad žmogus...

Aldona Grigaliūnienė: "Likimas nieko už dyka neduoda" nuotrauka, foto

Iš Gargždų kilusi 20-metė Dominyka Ambrozevičiūtė jau spėjo išbandyti savo jėgas, fotografuodama...

"Jei nefotografuočiau - mokyčiausi pilotuoti lėktuvus" nuotrauka, foto

"Žmonėms visada rūpi tai, kas po žeme. Ne veltui tai, kas brangiausia,...

Iš šukių sudėjo Klaipėdos koklinių krosnių istoriją nuotrauka, foto

Meno mugėje "Art Vilnius' 20" Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos Baroti galerija ...

Andželika ir Isroildžon Baroti: "Mūsų tikslas - įžengti į tarptautinę areną" nuotrauka, foto

2020-2024 m. kadencijos Seimas: nauji ir seni vardai nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuva per du rinkimų turus išsirinko tryliktąjį Seimą – naujos sudėties Tautos...

A. Armonaitė: būtų sveika, jei SAM vadovautų vadybininkas nuotrauka, foto

Lietuva, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė mano, kad naujuoju sveikatos apsaugos ministru turėtų...

Liberalų sąjūdis pasisako už PVM ir GPM mažinimą, automobilių registracijos mokestį peržiūrėtų nuotrauka, foto

Lietuva, Liberalų sąjūdžio pirmininkės pavaduotojas Simonas Gentvilas sako, kad mokesčiai naujoje kadencijoje bus...

A. Pocius: „Klaipėda Seime bus atstovaujama stipriau nei kada nors anksčiau“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) Klaipėdos skyriaus pirmininkas Arvydas Pocius partijos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...