Kad vaikai valgytų sveikai

Kad vaikai valgytų sveikai

Dažnai girdime: "mano vaikas šito nevalgo", "šito nemėgsta", "valgo tik kelis mėgstamus patiekalus" ir pan. Bet ar tėveliai leidžia vaikams patiems pažinti maistą? Ar ruošiame patiekalus kartu su vaikais? Ar šeimoje, ugdymo įstaigos vasaros atostogų metu pakankamai daug kalbame su vaikais apie sveikatai palankų gyvenimo būdą ir maistą?

Visiems tėvams, besirūpinantiems savo vaikų sveikata ir sveika mityba, mitybos specialistai išskiria penkis svarbiausius patarimus, padėsiančius vaikams valgyti sveiką maistą.

1. Pirmiausia patys tėvai turėtų valgyti ir laikytis sveikos gyvensenos principų, būtent tokių, kokių norėtumėte, kad įgytų jūsų vaikai. Suaugusiųjų mitybos įpročius perima atžalos, tad būkite joms teisingu ir geru pavyzdžiu. Jeigu patys pirmenybę teikiate bulvių traškučiams, o ne virtoms bulvėms, nesitikėkite, kad vaikui patrauklūs bus sveikatos šaltiniai. Neslėpkite daržovių šaldytuve, valgykite, pavyzdžiui, raugintus produktus vaikams matant.

2. Sveikatai palankų maistą siūlykite dažnai. Anksčiau ar vėliau vaikas ne tik jo paragaus, bet ir suvalgys. Nejauskite baimės, kad vaikas gali likti alkanas, ir nesiūlykite pakaitalų (bandelių, trapučių, sūrelių ir t. t.). Jeigu vaikas nevalgo košės, bet vietoj jos mielai suvalgo sumuštinį, tai pirmojo patiekalo jis visada ir atsisakys. Geriau šiek tiek alkanas vaikas nei sotus nuo žalingo valgio. Be to, atsiminkite, kad maistas negali būti atpildas už gerą darbą, nusiraminimo priemonė ar žaislas. Tai nėra tinkamas auklėjimo būdas ar žaislas.

3. Prie naujo skonio vaiką pratinkite palaipsniui. Taip pat galima maistą papildyti sveikatai palankiais ingredientais - kasdienę pusrytinę košę maltais sėmenimis ar saulėgrąžų sėklomis, uogomis ar daržovėmis, džiovintomis žemoje temperatūroje. Galite bent 20 proc. įprastų blynų, apkepų, virtinukų miltų pakeisti viso grūdo miltais. Mažamečius taip pat pratinkite prie grūdinių kultūrų įvairovės, naudokite įvairesnius miltus (avižinius, grikių, kukurūzų, viso grūdo speltų ir pan.). Atsipalaiduokite, net jei vaikai nedrįsta paragauti ko nors naujo. Tai normalus ir laikinas reiškinys, jei neduodami sveikatai nepalankūs maisto pakaitalai.

4. Tik jūs sprendžiate, ką jūsų vaikas turi valgyti, todėl būkite kantrūs. Nesugadinkite jų įgimto alkio ir saiko jausmo, neliepkite suvalgyt visko, kas yra lėkštėje. Jokiais būdais nebrukite jiems menkaverčių gardumynų.

5. "Suvalgyk, nes tai sveika" pakeiskite į "Paragauk, tau tai patiks!" Jei būsite kantrūs, pasiūlysite pakankamai daug kartų sveikatai palankaus maisto, vaikas ne tik paragaus, bet ir suvalgys, o kai paaugs - toks maistas bus nepakeičiamas kiekvieną dieną!

VšĮ "Sveikatai palankus" informacija

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder