2021 m. sausio 19 d. 17:02 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Savaitės ekspresas  >  SE

SE

Ar šiemet adventas bus kitoks?

Ar šiemet adventas bus kitoks? nuotrauka, foto

© „Adobe stock“ asociatyvi nuotr.

Reklama

Nuo lapkričio 29-osios prasideda adventas. Tęsis jis iki gruodžio 24-osios. Galimas daiktas, šiemet koronavirusas prieškalėdinio susikaupimo momentu privers susimąstyti ir tuos, kurie anksčiau advento neišskirdavo iš kitų laikotarpių ir neatsisakydavo pramogų. Teiravomės klaipėdiečių, kuo jiems ypatingas šitas laikas, ar šiemet jis bus kitoks nei ankstesniais metais.

Nijolė SLIUŽINSKIENĖ, etnologė

Tokio advento mes dar neturėjome. Kadangi tai susikaupimo, laukimo metas, karantininė situacija suteikia daugiau galimybių pabūti su artimaisiais, kasdien ar kas savaitę uždegti advento žvakutę, pamąstyti. Nors daugelis mūsų dirbame nuotoliniu būdu ir darbų turime begales, gal bus mažiau sumaišties, lakstymo po parduotuves. Manau, atsiveria nauja galimybė, kurią kiekvienas galėtume daugiau ar mažiau išnaudoti. Grįžtame prie to advento, koks buvo 1992-1995 metais. O paskui prasidėjo tas šurmulynas ir bėgimas visur... Gal sugrįšime prie tikrosios advento esmės.

Sukviesti žmonių į Etnokultūros centrą, ką darydavome anksčiau, negalėsime. Su klaipėdiečiais ir ne tik jais bendrausime nuotoliniu būdu. Bus ir advento vainikų pynimo, šiaudų rišimo, karpinių edukacijos, siuvinėjimo edukacijos jau vyksta. Mums atsivėrė kitos galimybės. Su tiek žmonių edukatorius, ko gero, nesugebėtų dirbti gyvai, kiek jų dabar registruojasi. Nuostabu, kad mūsų edukacijose dalyvauja lietuviai iš Australijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių. Planuojame surengti ir giesmių vakarą. Žinoma, žmonių dalyvaus labai mažai, bet vyks tiesioginė transliacija. Lapkritį penktadieniais rengėme koncertukus "online". Pažiūrėjusi, kiek žmonių prisijungė, supratau, kad tiek jų savo nedidelėje salėje vienu metu nesutalpintume. Reikėtų dviejų koncertų.

Turime vieni kitiems pasiūlyti kokią nors kitokią bendrystės formą. Gal Kalėdos bus ramesnės, bet tegu jos būna džiugios širdyje.

Reklama

Edmundas KVEDERIS, pedagogas

Nesu praktikuojantis katalikas, besilaikantis tam tikrų apeigų. Tėvų įskiepyta, kad viso advento laikotarpiu Didysis penktadienis yra ypatinga diena, pasninkas. Tuo man adventas ir apsiriboja. Pats tuo metu stengiuosi paremti ar gyvūnėlių globos įstaigą, ar suruošti lauknešėlį vargingiau gyvenančiai šeimai. Tai darydavau anksčiau ir šiemet planuoju tą patį daryti, nes karantinas tam netrukdo. Taigi, šiemet nelabai ką ir prarandu. Nesu vakarėlių liūtas ir ne advento laikotarpiu.

Lina SKRUPSKELIENĖ, politologė

Man visas tas karantinas primena advento laikotarpį. Laukiuosi vaikelio, taigi ir taip jau esu savotiškame karantine. Šiemet adventas bus labiau panašus į tikrą adventą, kitaip nei ankstesniais metais. Jo nesureikšmindavau, nesilankydavau dažniau bažnyčioje, bet vis tiek tas laikotarpis būdavo ramesnis. Tamsiais vakarais daugiau laiko praleidi su šeima. Vakar su dukra jau darėme vainiką, prisirinkome kankorėžių ir suklijavome.

Reklama

Dabartinis advento laikotarpis yra gal kiek ankstyvesnis. Paprastai šventiniais akcentais pradėdavome rūpintis gruodžio pradžioje. Aš dovanėles susiieškau iš anksto, nes psichozinis bėgiojimas po parduotuves mane erzina. Visais kitais metais ramiai praleisdavome tą laikotarpį, o šiemet jis bus ypač ramus. Karantinas privertė prisėsti uodegas ir natūraliai pailgino advento laikotarpį.

Steponas JANUŠKA, dainininkas

Religiniu požiūriu neturiu didelio ryšio su šituo sakraliniu žodžiu. Tačiau kasdienybėje, ko gero, visa aplinka, kurią susikuriu, galėtų atitikti šitą žodį. Stengiuosi, kad visos bendražmogiškos savybės nebūtų sutelktos tik į vieną gyvenimo laikotarpį, bet kad jos lydėtų visą laiką.

Advento neišskiriu kaip atskiro laikotarpio. Lietuvoje adventą prieš 100 metų lėmė daugybė ekonominių ir gyvenimo kokybės veiksnių. Dabar mes vis dirbame, darbo nemažėja, papildomo laiko atsigręžti į dvasinius dalykus neatsiranda.

Mano profesijos žmonėms karantinas yra šimtaprocentinis: nebeturime pagrindinio uždarbio ir veiklos - nevyksta koncertai. Per laiką kūrybinės dirbtuvės užsiverčia daugybe juodraščių arba pusiau užbaigtų darbų, kuriuos baigti skatina tas neplanuotai atsiradęs papildomas laisvas laikas. Reikia daryti namų darbus. Neliūdime tol, kol įmanoma neliūdėti. Jeigu bus komendanto valanda ar sušlubuotų sveikata, tada tą karantiną pradėtume jausti visu savo kūnu. Kitas dalykas, jeigu neturi pinigų. Tada liūdesys įsigraužia į tave baisiau už virusą.

Reklama

Rasa OGINSKIENĖ, Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo vadovė

Man atrodo, kad labai gerai, jog ateina adventas. Jo dabar labai reikia. Nes mes esame paskendę šiukšlyne, šiukšlinos mintys žmonių galvose. Nėra ramybės, atjautos, visi pikti vieni ant kitų. Ačiū Dievui, pagaliau ateina laikas apsiraminti.

Per adventą ant mano stalo atsiranda 4 žvakės. Aš jas po vieną kiekvieną savaitę uždegu. Tai ir yra priminimas, kad reikia nurimti ir pagalvoti. Man ir šiemet niekas nesikeis. Ateina adventas, Kalėdos, reikia susitaikyti su savimi. Kažkodėl atrodo, kad šioje sumaištyje, pandemijos ir buvusių rinkimų jovale tikrai reikia ramybės.

Ernestas DORŽINKEVIČIUS, sportininkas

Reklama

Ir advento, ir švenčių laukiu išskėstomis rankomis. Tai šventinės nuotaikos atėjimas po lapkričio liūčių. Man tada būna geros nuotaikos antplūdis. Per Kalėdas bandome išvažiuoti ir susitikti su šeima, draugais neutralioje teritorijoje, t. y. Anykščiuose. Šiemet užsisakėme vietą, bet ar važiuosime, dar neaišku, nors vaikai labai laukia. Jeigu nepavyks išvažiuoti, šventė persikels į namus. Bet kokiu atveju švęsime.

Buvo pasakyta sportine veikla neužsiimti, tad beveik visus metus mums poilsio laikotarpis. Leido pasportuoti rugsėjį ir truputį spalį. Mano sportininkai vaikai po 3-5 kg priaugo per pandemijos laikotarpį. Palangoje visos sporto salės uždarytos, nieko negali daryti. Per metus mes paprastai išvažiuodavome į 15-20 varžybų, o šiemet su vaikais dalyvavome tik dvejose. Pas mus visiška štilis. Ir kas baisiausia, prie jo neišeina priprasti.

Mūsų Palangos laikraštis jau persikėlė į internetą, prapuolė ir popierinė "Vakarinė Palanga", o man patinka patį laikraštį paimti į rankas.

Redakcijos ir asmeninio archyvo nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SE

"Adelė Dirsytė patraukė savo drąsa" nuotrauka, foto

"Adelė Dirsytė patraukė savo drąsa" (1) Laikraščio straipsnis

Dievo tarnaitė Adelė Dirsytė buvo veikli ateitininkė, Sibiro kankinė. Ji patyrė daug...

Tamsūs žiemos vakarai, kupini jaukumo ir šventiškos nuotaikos, - puikus metas sekti...

Į pasakišką praeitį nukeliančios Lietuvos dvarų legendos nuotrauka, foto

Daugelis iš mūsų nori gyventi sveikai, ilgai ir kokybiškai, tačiau dažnai nežino,...

Kaip išlikti pozityviam ir sveikam? nuotrauka, foto

"Neapsakomas jausmas dienas leisti miške, susilieti su gamta, tuomet jaučiuosi lyg žvėriukas....

Orientavimosi treneris Ričardas Tėvelis: "Miške jaučiuosi lyg žvėriukas" nuotrauka, foto

Uostamiestyje puikiai žinoma šefė, kulinarijos studijos "Čiop Čiop" Klaipėdoje bei savitarnos kavinukės...

Į ledinį vandenį - su karūna ir suknele nuotrauka, foto

Vasarą ruošiamasi griauti Salantų užtvanką nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Aplinkos ministerija ruošiasi didžiausiam iki šiol Lietuvoje įgyvendinamam užtvankos demontavimo...

Kirkorovas įtrauktas į nepageidaujamų asmenų sąrašą nuotrauka, foto

Lietuva, Migracijos departamentas, Užsienio reikalų ministerijos prašymu, penkeriems  metams įtraukė Rusijos atlikėją Filipą...

Paukščių gripas braunasi į Pamarį, miške - maišas negyvų vištų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Paukščių gripui artinantis prie Šilutės rajono, Rudynų miške buvo aptiktas šiurpus...

Lietuvių ramybės oaze laikyta vietovė pajūryje virsta tikru kurortu: neprireiks ir dvejų metų, kol NT kainos čia pasieks Palangos lygį nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Karantinas ir griežtas judėjimo tarp valstybių reguliavimas paskatino lietuvius atsigręžti į...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 18 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...