2020 m. spalio 24 d. 17:26 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Savaitės ekspresas  >  SE

SE

Ar jau ruošiamės rinkimams?

2020-09-27, 09:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Ar jau ruošiamės rinkimams? nuotrauka, foto

© "Adobe Stock" asociatyvi nuotr.

Reklama

Likus kelioms savaitėms iki rinkimų į Lietuvos Seimą teiravomės klaipėdiečių, kokiomis nuotaikomis jie gyvena, ar jau yra apsisprendę, už ką balsuoti, ar dar ne, ar dalyvaus rinkimuose. Nė vienas iš šešių apklausoje dalyvavusių žmonių nepasakė, kad rinkimuose nedalyvaus. Daugelis jų jau seniai apsisprendė, už ką balsuos.

Kalbino Dalia BIKAUSKAITĖ

Vilija GRUODYTĖ-ŠEPUTIENĖ, Klaipėdos pilies teatro aktorė, pedagogė


Nejaučiu, kad artėja rinkimai, esu per daug užsiėmusi. Be to, mes gyvename už miesto, tai iš viso nieko nejaučiame: nėra nei didelių plakatų, kurie badytų akis, ir į pašto dėžutę mums niekas nekiša jokių "proklamacijų". Aš jau labai daug, ko gero, 18-20 metų renkuosi tą pačią partiją, žmones, kuriuos pažįstu. Žinoma, kad kartais suabejoju ja, bet neturiu kuo jos pakeisti. Prieš rinkimus pasidomiu, ką politikai yra padarę, bet rinkimai man atrodo dar esantys labai toli.

Balsuoti būtinai eisiu. Reikia eiti vien todėl, kad nelaimėtų tie, kurių nenorime. Tačiau tai nereiškia, kad turime balsuoti už bet ką. Jokiu būdu. Esu iš tų žmonių, kurie mano, kad mes patys atsakingi už tai, ką išsirenkame. Aš vis dar turiu vilties, kad pagaliau Seimo nariai nebenorės atrodyti geriau vieni už kitus, bet pagalvos apie tai, kad mes visi esame vienoje valtyje. Bent jau man norisi tuo tikėti.

Reklama

Artūras ŠULCAS, buvęs mero patarėjas


Mano šeimai nekyla klausimo, ar balsuoti, ar ne. Tai kiekvieno piliečio pareiga. Politikų pasirinkimas gana didelis, galima sakyti, tinkantis kiekvienam skoniui. Bet tobulų žmonių nėra. Žiūrėk, vienas turi kokį nors apgamą, kurio nors kito ausys atlėpusios. Taip pat nėra ir tobulų kandidatų. Galbūt tokiems žmonėms kaip aš, daug metų gyvenusiems aktyvų politinį gyvenimą, sunkiau pasirinkti, kadangi į viską jau žvelgi šiek tiek kitu žvilgsniu, profesionaliau vertini tai, ką matai, daugiau supranti tarp eilučių tai, kas nepasakyta.

Jaučiuosi gerai. Praėjo savivaldos rinkimai, dabar bus šitie, o man nei šilta, nei šalta. Didelių galvosūkių neturiu. Yra tokių žmonių, už kuriuos niekada nebalsuosiu, nes esu įsitikinęs, kad jų nė per patrankos šūvį negalima prileisti prie valdžios. Gyvenu tame pačiame mieste, kur 20 metų buvau miesto Tarybos nariu, natūralu, kad žmonės manęs klausia patarimo, už ką reikia balsuoti. Aš jiems išsakau savo nuomonę, bet kiekvienas turi galvoti savo galva. Čia tas pats kaip nuotaką ar jaunikį renkantis - turi žiūrėti, kad nebūtų kuprotas. Manau, kad žmonės gana gerai sugeba perskaityti tuos politikus ir nieko čia neišgudrausi. Kas žada stebuklus, žinok, iš tikrųjų siūlo pragarą.

Daiva MOLYTĖ-LUKAUSKIENĖ, rašytoja, poetė


Reklama

Reklamą, jeigu ji man įkyri, išjungiu ir nežiūriu, jeigu sudomina, paklausau. Balsuosiu būtinai, tai šventa pareiga. Dar nesu apsisprendusi už ką, bet dar turiu laiko pagalvoti. Lemiamas veiksnys vis dėlto būna viso to politiko laikotarpio veikla, ne vien tik priešrinkiminiai pažadai. Žiūriu į visumą. Manau, kad šiemet rinkimai bus tokie kaip visada. Kiekvienas tegu dirba savo darbą ir bus gerai. Šiuo metu nepastebiu, kad reklaminiai bukletai būtų brukami labai įkyriai. Per praėjusius rinkimus į Seimą, pamenu, už mašinos stiklo vieną dieną radau užkištą vieno kandidato į Seimą bukletą, kitą dieną - kito. Man buvo linksma matyti jų gražius veidus. Labai juokiausi, nes jie buvo labai geri mano pažįstami. Nesupykau, paėmiau ir išmečiau.

Juozas LIEPUONIUS, tolimojo plaukiojimo kapitonas


Jeigu esi atsakingas pilietis, turi galvoti apie rinkimus. Šiemet kažkaip lyg ir mažiau aktyvūs politikai. Anksčiau, būdavo, siūlosi net kelios partijos užeiti į kapitonų asociaciją, pabendrauti, pasikalbėti. Siūlydavosi ir į namus užeiti arbatos atsigerti - daug draugų atsirasdavo. Tekdavo prašyti, kad politikai manęs neliestų.

Šiemet skambino dviejų partijų atstovai, bet aš buvau jūroje. Neseniai grįžau. Prieš priimdamas sprendimą, žiūriu, kas ką nuveikė jūrinėje srityje. Esu apsisprendęs, už ką balsuosiu, ir savo įsitikinimų nekeisiu. Gerų žmonių matau visose partijose. Į tokius, kurie visą kadenciją tyli, o artėjant rinkimams pradeda pasakoti, ką yra padarę, nekreipiu dėmesio. Man patinka realistai, o ne tie, kurie skrajoja padebesiais.

Agnė KIŠONAITĖ, menininkė

Reklama


Rinkimai man rūpi, tik atsirenku informaciją. Nežiūriu televizijos, naujienų portalus skaitau labai retai. Manęs niekas neerzina, nes aš tiesiog atsiriboju nuo tų visų dalykų. Mes su vyru nemažai padiskutuojame. Jis domisi politika, pasako man daug įvairių dalykų, kuriuos būna paskaitęs keliuose šaltiniuose. Aš juo pasitikiu. Šeimoje mes sutariame, bet giminėje taip nebūna, nuomonės gana stipriai išsiskiria. Ir prezidentą renkant išsiskyrė, bandėme vieni kitus įtikinti. Šiemet dar nesu apsisprendusi, už ką balsuosiu, bet į rinkimus tikrai eisim.

Benas ŠIMKUS, kuršių genties rekonstruktorių klubo "Pilsots" narys

Nesu tiek labai įsigilinęs į tą politinį gyvenimą, kad labai rūpinčiausi rinkimais. Turiu savo favoritus jau seniai, už kuriuos balsuosiu, todėl man nelabai rūpi kitų reklaminiai skelbimai. Gal kažkas ir galėtų būti geriau, bet nevertinu tol, kol manęs nepaliečia kokie nors sprendimai. Esu kariškis, dirbu savo darbus, nepasakyčiau, kad kažkuo būčiau labai nusivylęs. Visa Lietuva kažkiek vystosi, nesmingame žemyn. Man atrodo, kad gyvenimas gerėja, tad esu patenkintas esama situacija.

Redakcijos ir asmeninio archyvo nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SE

Andželika ir Isroildžon Baroti: "Mūsų tikslas - įžengti į tarptautinę areną" nuotrauka, foto

Andželika ir Isroildžon Baroti: "Mūsų tikslas - įžengti į tarptautinę areną" Laikraščio straipsnis

Meno mugėje "Art Vilnius' 20" Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos Baroti galerija ...

Tradiciniame Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) ir ERGOLAIN organizuojamame stipendijos architektūros studentams...

Kaip jaunimas pertvarkytų Senąjį turgų? nuotrauka, foto

Klaipėdietis kraštotyrininkas, žurnalistas, kuršių istorijos, kultūros ir rekonstrukcijos klubo "Pilsots" narys Denisas...

Rekonstravo virvę iš liepų karnų nuotrauka, foto

Algimantei Daugėlaitei šiuo metu 21-eri. Studentė per visus savo gyvenimo metus jau...

Tris kartus susirgo vėžiu: "Tai mane užaugino" nuotrauka, foto

"Gyvenime nėra neįmanomų dalykų, tiesiog reikia džiaugtis kiekviena duota akimirka ir griebtis...

Klaipėdos paralimpiečių gyvenimai - tarsi trileris nuotrauka, foto

Japoniškame sode - gražiausios gamtos spalvos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Japoniškas sodas Kretingos rajone kuriamas pagal “Sou” stilių, kuriame vyrauja laisvas...

Paroda pasakoja Klaipėdos miesto senųjų kapinių istoriją nuotrauka, foto

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Klaipėdos skulptūrų parko centrinėje aikštelėje šią savaitę pradėta eksponuoti lauko stendų paroda...

Internetinių sukčių išmonė tobulėja nuotrauka, foto

Kriminalai, Išeities iš nusibodusio ir vienišo gyvenimo kiekvienas ieško savaip. Kai vieni...

Tiesa paaiškėjo po 76 metų: kodėl I. Bagramianas prieš 76 metus nesugebėjo užimti Klaipėdos (Mėmelio)? nuotrauka, foto

Klaipėdos istorija, 1944 m. spalio 23 dieną, lygiai prieš 76 metus, dvi sovietų ...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 56 min.

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėdos istorija, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...