2020 m. lapkričio 30 d. 10:48 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Savaitės ekspresas  >  SE

SE

Ar draudimas rūkyti balkonuose įgyvendinamas?

(1)

2020-10-17, 12:01

Kalbino Dalia BIKAUSKAITĖ

Ar draudimas rūkyti balkonuose įgyvendinamas? nuotrauka, foto

Reklama

Seimas apsisprendė, kad nuo 2021 metų bus uždrausta rūkyti daugiabučių namų balkonuose, jei bent vienas namo gyventojas prieštaraus rūkymui. Klausėme klaipėdiečių, ką jie mano apie šį draudimą.

Sigutis JAČĖNAS, aktorius

Aš rūkantis, bet neturiu balkono, tad man problemos nėra. Iš tikrųjų tai nėra draudimas rūkyti balkone, tai daugiau susitarimo ir pagarbos šalia esančiam žmogui klausimas. Negerai, jeigu matai, kad langas praviras, o tu vis tiek pūti dūmus. Man yra buvę tokių situacijų: parūkau stotelėje, išmetu nuorūką ir lipu į autobusą. Žiūriu, viena ponia dengiasi nosį ir man moja, kad eičiau tolyn. Vadinasi, tas dūmas lieka, turi poveikį. Neatsižvelgti į tai nebūtų galima. Net mane patį, kai nerūkau, iš kaimynų buto ar balkono atsklindantis kvapas erzina. Gal tas draudimas yra perspėjimas, kad reikia apie tai pagalvoti ir nerūkyti bet kada, bet kur ir bet kaip. Sutinku, pasyvus rūkimas turi pasekmių nerūkantiems.

Pats labai blogai darau: sėdžiu namie ir rūkau. Tuojau reikės daryti kapitalinį organizmo remontą, nes tie dūmai duoda pasekmių.

Tomas MEŠKINIS, seniūnaitis

Reklama

Nerūkantys žmonės labai jautrūs tam kvapui. Kai lauko kavinėse rūkoma, gyventojai negali atsidaryti langų. Jiems tai diskomfortas, didžiulė problema. Aš už tokį draudimą, nes pats nerūkau ir labai jaučiu tą kvapą. Jeigu žmonės kitame aukšte tualete ar vonioje rūko, užuodžiu. Kai kaimynas rūko, mes tiesiog užsidarome langą.

Tačiau tas draudimas sunkiai įgyvendinamas, nes yra labai daug įvairių niuansų. Neįstiklintas balkonas yra bendrosios patalpos. Negalės rūkyti balkone, tai darys namuose, tada kvapas eis per ortakius, per kištukinius lizdus, prie laiptinių. Gal būtina nurodyti, kiek reikia nutolti nuo namo norint parūkyti - penkis ar dešimt metrų?

Policija tam abejinga, jai tai nėra prioritetas. Policininkai nelėks tikrinti. Patys gyventojai turės įrodyti, kad būtent tas žmogus, o ne koks nors svečias rūkė ir t. t. Jeigu ir nufilmuos ar nufotografuos, dar reikės ekspertizės. Vyresniam žmogui sunku bus tai įrodyti. Teismuose įsitikinome, kad žmonių įrodymai paverčiami niekiniais. Jeigu policijos pareigūnai užfiksuoja, tada neginčijama. Mat gali kaimynas tiesiog nepatikti ir taip jam kenkti. Klausimas, ar tas draudimas veiks tinkamai. Manau, jis gali sukiršinti kaimynus, o teismas turės daug papildomo darbo. Kaip reikėtų kovoti su rūkymu, neįsivaizduoju.

Linas POŠKA, kultūrologas

Reklama

Norma be sankcijos yra mirusi. Jeigu nebus kam kontroliuoti, o policija tikrai neskubės, tai bus tiesiog dirginanti norma, ir tiek. Prieš keliolika metų Savivaldybė buvo patvirtinusi draudimą naktį maudytis jūroje.

Kitas dalykas, tai skatina teisinį nihilizmą. Jeigu kažko negalima daryti, bet tau už tai nieko nebus, įpratina atsainiai žiūrėti į visas normas. Juk labai maža tikimybė, kad tave pagaus naktį besimaudantį jūroje.

Panašūs draudimai blogi tuo, kad žmogus varomas į tam tikrus moralinius spąstus. Jeigu tu nepritari draudimui rūkyti balkonuose, vadinasi, esi už tai, kad kaimynų kūdikiai kvėpuotų nuodais. Jeigu nepritari draudimui naktį maudytis jūroje, vadinasi, esi už tai, kad žmonės naktį skęstų. Kitaip sakant, tu esi blogas žmogus. Todėl daug kas, nors ir matydami, kad nebus kam prižiūrėti, kad to draudimo būtų paisoma, nedrįsta jam nepritarti. Tai suktas klausimo kėlimas, todėl reikia turėti nemažai drąsos, kad nesileistum įvaromas į tuos moralinius spąstus.

Salvijus PAŠKAUSKAS, buriuotojas

Aš nerūkau, gyvenu name, tad man tokie dalykai nėra įdomūs. Tiesa, mano uošviai, draugai gyvena daugiabučiuose. Manęs rūkaliai neerzina. Man svarbiausia, kad jie kavinėse nerūko, o visa kita...

Reklama

Manau, kad tas draudimas yra nesąmonė, nes nieko neatsitiks, kad žmonės balkonuose rūkys. Tai geriau nei kad jie rūkytų kambaryje. Jeigu žmogus rūko balkone, tu tuo metu pabūk kambaryje, išeisi, kai jis baigs, juk nerūkys ten amžinai. Kokios čia problemos? Ar jau nebeturime apie ką šnekėti? Geriau pakalbėkime apie tai, kad pas mus COVID-19 statistika yra išpūsta. Kodėl pas latvius visai kita statistika, nors jie kaukių nedėvi, o mes juk kaimynai. Tai yra tema, o rūkymo problema vystoma, ko gero, dėl to, kad norima užgožti kokią nors kitą problemą. Man tai yra juokinga.

Andrius SAMUILOVAS, transportininkas

Rūkalių nemėgstu, bet tas sprendimas, manau, yra niekinis. Kas kontroliuos, rūko balkone ar ne? Ar dabar kaimynas kaimyną turės filmuoti ar ką daryti? Kas iš to, kad bus uždrausta? Tai tas pats, kas pasakyti, kad jeigu nesergi už "Žalgirį", tai nežiūrėk "Viasat" kanalo, ar ką nors panašaus. Viešųjų ryšių atžvilgiu skamba gerai - dar vienas draudimas, neva kovojame už švarų orą. O realiai kas iš to bus? Todėl man jis ir atrodo niekinis.

Žinoma, būčiau už tai, kad žmonės nerūkytų. Nepatinka man rūkalių smarvė nei stotelėje, nei autobuse, nei koridoriuje - bet kokioje viešojoje erdvėje. Lauke vykstančio renginio metu kažkas stovi šalia tavęs ir traukia cigaretę, o visi aplinkui smardinasi. Sutinku, kad kažką daryti reikia, bet tokiu draudimu nieko nebus pasiekta.

Šarūnas REIKALAS, KRATC atstovas

Reklama

Jeigu dėl to draudimo visi mestų rūkyti, būtų gerai. Jį vertinu labai kritiškai, nes pats esu rūkantis. Tai negi dabar reikės rūkyti kambaryje - juk nesveika. Kur kas geriau rūkyti atvirame ore, tik tai reikia daryti kultūringai: nuorūkas mesti į peleninę, o ne kaimynams ant galvų. Rūkymas atvirame ore neturėtų būti problema, tai ne koks nors gaisras. Taip buvo kelis šimtus metų. Tai visiška smulkmena, nes turime ir rimtesnių problemų. Dar blogiau, jeigu būtų rūkoma laiptų aikštelėse. Kad to daryti nereikia, su tuo sutikčiau, o dėl balkonų man atrodo, kad perlenkiama lazda.

Redakcijos ir asmeninio archyvo nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Rrr

2020-10-18   07:56

IP: 185.11.26.161

Meškini kokios dar ekspertizės reik jei nufilmuota kai KET pažeidimą nufilmuoji nusiunti ir nubaudžia taip pat bus ir su rūkaliais

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SE

Kuri koronaviruso banga klaipėdiečiams baisesnė? nuotrauka, foto

Kuri koronaviruso banga klaipėdiečiams baisesnė? (1) Laikraščio straipsnis

Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, sparčiai daugėja žmonių, susirgusių COVID-19. Teiravomės, kaip...

"Albumas "Reverie" yra mano vidinio pasaulio refleksija, jausmų žemėlapis, kuriuo keliauju už...

INGAJA "Reverie" - kad atsisuktum į save nuotrauka, foto

Pagerbdami mirusiųjų protėvių atminimą, tęsiame straipsnių ciklą, skirtą Vėlinių tematikai. Šįsyk kalbame...

Kodėl mūsų kapinėse turi augti medžiai? nuotrauka, foto

"Šis darbas pranoko ir mūsų pačių lūkesčius", - džiaugiasi Klaipėdos hostelio savininkai...

Spalvingi paukščiai - pasveikinimas atvykusiems į Klaipėdą nuotrauka, foto

Uostamiesčio gyventojų teiravomės, ar senamiesčio grindinio kokybė atitinka jų lūkesčius: ar jis...

Ką klaipėdiečiai mano apie senamiesčio grindinį? nuotrauka, foto

Po nuodugnios apžiūros – nė vieno pirkimui tinkamo naudoto automobilio per 15 metų: kaip neįsigyti katės maiše? nuotrauka, foto

Automobiliai, Naudoto automobilio pirkimas neretai prilygsta loterijai, tačiau sėkmingą bilietą pirkėjas gali ištraukti...

Buriuotojų sąjungos vadovas N. Nasvytis: jei žinai tikslą, nesvarbu, iš kur pučia vėjas nuotrauka, foto

Žmonės, Trečiai kadencijai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidente perrinkus Dainą Gudzinevičiūtę, vieno iš...

Dar 1136 nauji koronaviruso atvejai nuotrauka, foto

COVID-19, Operatyvūs praėjusios paros COVID-19 pandemijos rodikliai

Rasta partizano Antano Kraujelio-Siaubūno slėptuvė nuotrauka, foto

Lietuva, Utenos rajono Papiškių kaime buvusioje Pinkevičių sodyboje surastas ilgiausiai prieš sovietų okupaciją...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...