Penkiakovininkė Laura Asadauskaitė pasiekė olimpinį rekordą

Lietuvos atstovė Laura Asadauskaitė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių šiuolaikinės penkiakovės moterų varžybų kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje penktadienį finišavo per 12 min. 1,01 sek. ir su 579 taškais pasiekė naują olimpinį rekordą.

32-ejų metų Londono olimpinių žaidynių čempionė iš viso surinko 1072 taškus ir užėmė 31-ąją vietą. Kovoti dėl aukštesnių vietų ji nebegalėjo po nebaigtos jojimo rungties.

21-erių metų Ieva Serapinaitė su 1183 taškais tarp 36 dalyvių užėmė 29-ąją vietą. Kombinuotoje rungtyje I. Serapinaitė (14 min. 29,68 sek.; 431 tšk.) buvo 35-a.

Olimpine čempione tapo 24-erių metų australė Klojė Espozito (Chloe Esposito, 1372 tšk.). Ji po trijų rungčių žengė septinta.

Sidabro medalį iškovojo 27-erių metų prancūzė Elodi Kluvel (Elodie Clouvel, 1356 tšk.), bronzos - 25-erių metų lenkė Oktavija Novacka (Oktawia Nowacka, 1349 tšk.).

Rusijai atstovaujanti 28-erių metų lietuvė Donata Rimšaitė (1308 tšk.) bendrojoje įskaitoje užėmė 12-ąją vietą.

Varžybose dalyvavo 36 penkiakovininkės.

Fechtavimo rungtyje ketvirtadienį L. Asadauskaitė buvo 11-a (214 tšk.), o I. Serapinaitė - 25-a (190 tšk.). Plaukime penktadienį Laura užėmė 28-ąją vietą (2 min. 21,01 sek.; 277 tšk.), o Ieva - dešimtąją (2.14,43; 297 tšk.). Papildome fechtavimo etape penktadienį L. Asadauskaitė laimėjo dvi kovas ir savo sąskaitą papildė dviem taškais, o I. Serapinaitė savo dvikovą pralaimėjo. Jojimo rungties L. Asadauskaitė nebaigė, o I. Serapinaitė su 265 taškais buvo 26-a.