Lietuvos krepšininkams olimpinės žaidynės baigėsi

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyro ketvirtfinalyje trečiadienį Lietuvos rinktinė 64:90 (17:26, 13:22, 13:22, 21:20) pralaimėjo Australijos komandai ir baigė savo pasirodymą.

Užtikrintai susitikimą pradėję australai išsiveržė į priekį 6:0, 6-ąją min. pirmavo 16:9, o po 10 žaidimo minučių turėjo devynių taškų pranašumą (26:17). Antrajame ketvirtyje mūsiškių varžovai dar labiau nutolo ir 19-ąją min. skirtumas peržengė 20 taškų ribą (46:24). Prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 18 taškų (48:30).

Lietuvos krepšininkai prie pirmąją rungtynių pusę suklydo net 13 kartų, pataikė tik vieną tritaškį iš šešių ir metė vos du baudų metimus. Australai per pirmuosius du kėlinius pataikė 8 tolimus metimus iš 16 ir 8 baudas iš 10.

Įpusėjus trečiajam kėliniui, lietuviai sumažino atsilikimą iki 14 taškų (41:55), bet Australijos komanda spurtavo 15:2 ir prieš paskutinį ketvirtį įgijo 27 taškų pranašumą (70:43). Per paskutinį ketvirtį mūsiškiams nebepavyko pavyti atitrūkusių varžovų. Priešpaskutinę rungtynių minutę australų persvara siekė net 32 taškus (90:58).

Lietuvos rinktinei Mantas Kalnietis ir Antanas Kavaliauskas pelnė po 12 taškų, Renaldas Seibutis - 8, Jonas Mačiulis ir Mindaugas Kuzminskas - po 6, Adas Juškevičius, Paulius Jankūnas ir Jonas Valančiūnas (8 atk. kam.) - po 5, Vaidas Kariniauskas - 4, Domantas Sabonis - 1, Marius Grigonis taškų nepelnė, o Robertas Javtokas nežaidė.

Australijos ekipoje rezultatyviausiai žaidė Petis Milsas (Patty Mills). Jo sąskaitoje - 24 taškai (tritaškiai 5/11). Aronas Beinsas (Aron Baynes) surinko 16 taškų, Metjus Delavedova (Matthew Dellavedova) - 15 (tritaškiai 4/7), Džo Inglsas (Joe Ingles) - 10.

Lietuvos krepšininkai pirmajame olimpinio turnyro etape iškovojo tris pergales, patyrė dvi nesėkmes ir B grupėje užėmė trečiąją vietą.

Australijos rinktinė ketvirtfinalyje žais su Serbijos ir Kroatijos poros nugalėtoja.