Kroatijos krepšininkai olimpinėse žaidynėse pralaimėjo Nigerijos komandai

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyro ketvirtojo turo rungtynėse B grupėje šeštadienį Kroatijos rinktinė netikėtai 76:90 (28:21, 11:22, 17:27, 20:20) pralaimėjo Nigerijos krepšininkams.

Kroatai laimėjo pirmąjį ketvirtį 28:21, tačiau per likusią susitikimo dalį sėkmingiau žaidė Afrikos atstovai. Prieš ilgąją pertrauką Nigerijos komanda pirmavo 43:39, o trečiojo kėlinio pabaigoje jos pranašumas siekė 17 taškų (70:53). Įpusėjus paskutiniam ketvirčiui, kroatai sumažino atsilikimą iki trijų taškų (71:74), bet nigeriečiai netrukus nutolo (82:73) ir pergalės iš rankų nebepaleido.

Pirmąją pergalę iškovojusiai Nigerijos komandai Maiklas Umehas (Michael Umeh) pelnė 19 taškų, Džošas Akognonas (Josh Akognon) - 18, Ebis Erė (Ebi Ere, 6 rez. perd.) - 14, Aladė Aminu (Alade Aminu) - 13, Ikė Diogu (Ike Diogu, 12 atk. kam.) - 10.

Antrąją nesėkmę patyrusioje Kroatijos ekipoje rezultatyviausiai žaidė Bojanas Bogdanovičius. Jo sąskaitoje - 28 taškai. Rokas Lenis Ukičius (Roko Leni Ukič) surinko 10 taškų, Darkas Planiničius (Darko Planinič) pridėjo 9 taškus.

Nigerijos krepšininkai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 45-34 ir pataikė net 17 tritaškių iš 36 (47,2 proc.). Kroatai tritaškius metė 21,4 proc. taiklumu (6/28), o baudas - 69,2 proc. (18/26).

B grupėje po tris pergales turi Argentinos ir Lietuvos rinktinės, po dvi - Ispanijos ir Kroatijos, po vieną - Brazilijos ir Nigerijos.

Olimpiniame vyrų krepšinio turnyre dalyvauja 12 rinktinių, suskirstytų į dvi grupes. Į ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias grupių komandas.