Ispanija sutriuškino Lietuvos krepšininkus

Lyg ne savi atrodę Lietuvos rinktinės (3-1) krepšininkai patyrė pirmąjį, tačiau itin skaudų pralaimėjimą Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Anksti rankas nuleidę Lietuvos krepšininkai ketvirtajame mače 59:109 (11:26, 18:22, 16:36, 14:25) patyrė sutriuškinimą prieš Ispanijos komandą (2-2).

Ispanai nuo pat pirmojo metimo išsiveržė į priekį ir lietuviams nė karto neleido persverti rezultato. Jiems pakako penkių minučių, kad įgytų dviženklę persvarą (15:4).

Antrajame kėlinyje lietuviai po Ado Juškevičiaus ir Mindaugo Kuzminsko tritaškių priartėjo iki 10 taškų (29:39), tačiau varžovai ketvirtį baigė atkarpa 9:0 ir ilsėtis į rūbinę išėjo pirmaudami 48:29.

Varžovai nuolat atrasdavo laisvus komandos draugus ir lengvai pelnydavo taškus, tuo metu lietuviai nerado savojo žaidimo, todėl Jonas Kazlauskas turėjo vieną po kito keisti žaidėjus.

Iki tol visada bent po 30 minučių žaidęs Mantas Kalnietis pirmoje mačo dalyje žaidė tik 9 minutes, o jį pakeitę Vaidas Kariniauskas ir Adas Juškevičius pelnė pirmuosius savo taškus olimpinėse žaidynėse.

Ispanija: Pau Gasolis 23 (5/5 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 34 naud. bal.), Nikola Mirotičius 17 (7/7 dvit.), Rudy Fernandezas 13, Felipe Reyesas (9 atk. kam.) ir Ricky Rubio (3/4 trit.) po 11, Sergio Llullas 10 (6 rez. perd.).

Lietuva: Minduagas Kuzminskas 17 (5/6 dvit.), Mantas Kalnietis 16 (17 min., 7/9 metimai), Vaidas Kariniauskas 6 (3/3 dvit.), Adas Juškevičius ir Domantas Sabonis po 5.