2019 m. kovo 22 d. 20:10 val., penktadienis

Savivaldybių tarybų rinkimai

Rytojaus Klaipėda - miestiečių rankose

(72)

2019-03-15, 14:43

"Vakarų ekspreso" inf.

Rytojaus Klaipėda - miestiečių rankose nuotrauka, foto

Po kelių dienų paaiškės, kas vadovaus miestui ateinančius 4 metus. Arvydo Vaitkaus komanda jau pademonstravo stipriausią debiutą savivaldos rinkimuose visoje Lietuvoje. Į miesto Tarybą išrinkti septyni A. Vaitkaus bendražygiai.

Lyderiui liko paskutinis egzaminas. Daugiau apie tai interviu su A. Vaitkumi.

Jūsų startą rinkimuose galima pavadinti įspūdinga pradžia, tiesa?

Septyni mandatai miesto taryboje - tikrai neblogas rezultatas. Startuoti politikoje ir šiaip nėra lengva užduotis, nes susiduri su daug natūraliai kylančių iššūkių. O mes dar patyrėme ir išskirtinį puolimą visos šalies mastu, panaudojant šmeižtą ir visuomenės klaidinimą. To savivaldos rinkimuose dar nėra buvę. Tačiau, kaip ir sakiau prieš kelias savaites, klaipėdiečiai moka atskirti tiesą nuo melo.

Į Tarybą pateko mūsų komandos žmonės, savo veikla jau įrodę, kiek daug įmanoma padaryti, kai yra aiškus tikslas, kompetencija ir valia dirbti. Būtent gebėjimas siekti tikslo nepaisant sunkumų, yra ta savybė, kurios mūsų miestui šiandien labiausiai trūksta.

Jūs labai daug laiko skyrėte susitikimams su klaipėdiečiais. Kas labiausiai įsiminė?

Dalyvavau dešimtyse susitikimų. Gyvą bendravimą su žmonėmis visada laikiau svarbesniu lyderio akcentu. Susitikimuose aiškiai pajutau, kad klaipėdiečiai pasiilgę tikro dialogo su miesto valdžia, išklausymo ir diskusijų - apie jų kvartalą, apie visą miestą ir jo santykį su aplinkiniais rajonais. Tai ir yra vienas svarbiausių mero uždavinių - būti arti miesto žmonių ir juos girdėti. Miestiečiams svarbu išgirsti siūlomas idėjas ir turėti galimybę jas įvertinti. Aš įsitikinęs, kad susitikimai su miestiečiais turi būti nuolat - miestą turime kurti kartu.

Tai pradėti daryti reikia ne nuo pompastiškų projektų, kurie miestui kainuoja dešimtis milijonų eurų, o nuo mažesnių, bet labai svarbių žingsnių. Pavyzdžiui, nuo automobilių statymo kiemuose problemos. Yra puikių išeičių, kaip padėti daugiabučių gyventojams. Tereikia iš tikrųjų norėti dirbti. Klaipėdiečiai susitikimų metu išsakė daug puikių minčių, kaip galima spręsti įsisenėjusias transporto ir kitas problemas mūsų mieste.

Kalbant apie ateitį. Statistika yra negailestinga Klaipėdos jaunimui. Ką apie tai manote?

Taip, deja. Ir tai - aiškios miesto, kaip žmonių tvirtovės, vizijos nebuvimo rezultatas. Jaunimui reikia miesto, kuriuo jie didžiuotųsi. Ar taip yra šiandien? Jeigu taip būtų, negirdėtume atodūsių: "Ech, ta Klaipėda, ką čia veikti?" Dabartinė valdžia mūsų miesto unikalumą sugebėjo puikiai "paslėpti".

Su manimi į Tarybą atėję žmonės žino, kaip uždegti jaunimą. "Žuvėdros", "Neptūno" ir kiti pavyzdžiai kalba patys už save. Vieni didžiausių atlyginimų įmonėse, vienos populiariausių studijų - tai visų mūsų komandos narių darbo rezultatai.

Todėl ypač kviečiu jaunuosius klaipėdiečius imtis iniciatyvos ir ateiti į antrą rinkimų turą. Balsuoti už tai, kad mūsų miestas žengtų į ateitį, o ne liktų praeityje.

Kaip miesto augimą suderinti su senjorų poreikiais?

Tik darbais parodant jiems pagarbą už indėlį į miestą. Mes dabar gyvename aplinkoje, kurią kūrė dabartiniai senjorai. Ar jiems pakanka dėmesio? Tikrai ne. Turime pradėti nuo kasdienių dalykų. Pavyzdžiui, nuo šilumos kainų mažinimo, jiems užtikrinto nemokamo transporto mieste ir eilių panaikinimo poliklinikose bei ligoninėse. Ir tai nėra tik mano pažadai, tai yra darbai, kurių jau dabar privalome imtis.

Mano ir komandos tikslas padaryti viską, kad esami ir būsimi klaipėdiečiai svajotų drąsiai, nes Klaipėda gali daug daugiau duoti visiems ir kiekvienam nei iki šiol. Svarbu nelikti tam abejingam ir atiduoti savo balsą.

Politinė reklama bus apmokėta iš valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkiminės sąskaitos Nr. LT75 4010 0510 0460 4509

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Kęstas

2019-03-16   23:24

IP: 78.58.44.196

Žmones, REIKIA POKYČIŲ. Miestas miršta. Palyginti su kitais. 3 pagal dydį, ar tikrai? Išeikit į snemiestį, apsižvalgygit. Be tų, akis pudrijančių, keletos švenčių, klaipėdoje nieko daugiau. Visi projektai baikotuojami dabartinės valdžios (gal ne meras kaltas, bet visa ta šaika jau užkn...). Užtenka pasižiūrėti KAS BUVO PADARYTA per 8 metus, kas į gerą pasikeitė? Meras paklaustas sugebėjo pasakyti apie baseiną ir arena. Tik pamiršo paminėti, kad VERSLAS statė, pakako netrukdyti. Bet kuris kandidatas, tegul iš gatvės, nuveiktų daugiau nei dabartinis. O verslo žmones paprastai žino ką ir kaip daryti, kad "variklis" suktųsi ir generuotų naudą. Miestas tas pats verslas - reikia, kad jis "suktųsi".
Kaip kažkas teisingai komentavo - ką prarasite. Duokite šansą naujam žmogui. Bet kuriuo atvėju, garantuotai, padarys daugiau, net ir pačiu blogiausiu atvėju. Manau, kad kaip Kaunas teisingai pasielgė, laikas ir Klaipėdai...

pries vaiktu

2019-03-15   22:38

IP: 85.232.128.50

Vaitkaus sukis. Kiekvienam daugiabucio kieme vietoje vaiku zaidimo aiksteles po jurini konteineri :DDD

Sigitas

2019-03-15   21:21

IP: 185.11.26.161

Vaitkus dar nebūdamas merų 450 tūkstančių ištaškė vėjais, vat ir ūkiškas meras žada būti.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Savivaldybių tarybų rinkimai

Klaipėdos rajono mero rinkimuose - palaikymas R. Petrauskienei nuotrauka, foto

„Visada palaikau moteris politikoje, nes jos yra kur kas lankstesnės ir pasižymi...

Atjautus, telkiantis, ryžtingas ir atsidavęs Klapėdai bei klaipėdiečiams - ko gero tai...

Išaiškinti nežinomi Vytauto Grubliausko gyvenimo faktai nuotrauka, foto

Po kelių dienų paaiškės, kas vadovaus miestui ateinančius 4 metus. Arvydo Vaitkaus...

Rytojaus Klaipėda - miestiečių rankose nuotrauka, foto

2019 m. kovo 3 d. Lietuvos Respublikos gyventojai sprendė, kokios bus...

Paskutinio taško rinkėjai dar nepadėjo nuotrauka, foto

Prisiminė išskirtinius Alfonso Ramanausko nuopelnus nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienį prie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vyko išskirtinė atminimo lentos Lietuvos...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (570) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos (5) nuotrauka, foto

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Klaipėdietis leidėjas, kultūros paveldo ekspertas, ICOMOS narys Kęstutis Demereckas atliko buvusių senųjų...

Tautos interesai - ant ES derybų stalo nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuvos Respublika tampa priklausoma nuo išorės politikos veiksnių ir todėl darosi vis...

Klaipėda, Paskelbta prieš 48 min.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 1 val.

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Paskelbta prieš 2 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...