2019 m. liepos 24 d. 08:12 val., trečiadienis

Savivaldybių tarybų rinkimai

Antrame ture – B. Markauskas ir R. Petrauskienė

(24)

2019-03-12, 12:06

Kristina Abromavičiūtė, mano-gargzdai.lt

Antrame ture – B. Markauskas ir R. Petrauskienė nuotrauka, foto

Kovo 17 d. rajono gyventojai balsuos už kandidatą, kurį nori matyti mero poste – B. Markauską ar R. Petrauskienę.

© Kandidatų asmeninių archyvų nuot

Reklama

Suskaičiavus Klaipėdos rajono visų 33 apylinkių rezultatus, paaiškėjo, kad mero posto antrajame ture sieks buvęs Žemės ūkio ministras, „valstietis“ Bronius Markauskas bei konservatorė Rasa Petrauskienė.

Meras paaiškės po antro turo

Pasirodžius pirmiesiems rinkimų rezultatams, į pirmąją poziciją šoktelėjo dabartinis rajono vadovas Vaclovas Dačkauskas, tačiau netrukus balsai keitėsi.

Aiškėjant naujiems duomenims iš apylinkių, antroje vietoje buvusio B. Markausko balsų procentai gerokai išaugo – kandidatas šoktelėjo į pirmąją poziciją ir vietos neužleido iki balsų skaičiavimo pabaigos.

Netrukus paaiškėjo ir B. Markausko varžovė – Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatė Rasa Petrauskienė.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, už B. Markauską balsavo 3 949 (20,91 proc.), o už R. Petrauskienę – 3 469 rinkėjai (18,36 proc.).

Reklama

Trečioje vietoje liko Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovė Audronė Balnionienė. Už ją savo balsus atidavė 2 458 rajono gyventojai (13,01 proc.). Vaclovas Dačkauskas – ketvirtas, jį parėmė 2 222 rinkėjai (11,76 proc.).

Penktoje vietoje liko Visuomeninio rinkimo komiteto „Kuriam Kartu“ įkūrėjas Sigitas Karbauskas, už jį balsavo 1 844 (9,76 proc.). Kiek mažiau palaikymo sulaukė Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė Ligita Liutikienė, surinkusi 1 625 rinkėjų balsų, o tai sudaro 8,60 proc. Septintoje pozicijoje – Vaclovas Macijauskas, kurį palaikė 1 426 gyventojai (7,55 proc.), aštuntoje – „žemaitis“ Raimondas Simonavičius, pelnęs 1 075 balsus (5,69 proc.).

Labiausiai nepasisekė Lietuvos centro partijos atstovui Artūrui Žičkui. Už pastarąjį balsavo vos 250 rinkėjų (1,32 proc.).

Rinkėjų aktyvumas rajone nebuvo itin aukštas, jis siekė 39,94 proc. Tiesa, tai kiek daugiau nei Klaipėdoje, kur savo balsą pareiškė 38,66 proc. rinkėjų. Balsuota aktyviau ir nei prieš ketverius metus.

 Tiki savo šansais

Pakalbinta Rasa Petrauskienė teigė esanti patenkinta rinkimų rezultatais.

Reklama

„Labai didžiuojuosi savo komanda bei džiaugiuosi rajono žmonėmis. Akivaizdžiai matyti, kad rajonas nori permainų ir tą parodė balsavimo rezultatais, – „Mano Gargždams“ sakė R. Petrauskienė. – Gal tikėjomės kiek daugiau balsų surinkti, tačiau mums netikėtumo nebuvo, viskas skaičiuota ir planuota.

Tą palaikymą iš žmonių pajautėme dar kai dirbome, vaikščiojome nuo durų iki durų, žmonių reakcijos išdavė, kad antrajame ture tikrai būsime.“

Kandidatę nustebino tik tai, kad antrajame ture teks varžytis su Broniumi Markausku.

„Negalvojau, jog bus būtent jis, nes Bronius yra vienmandatininkas, tuo pačiu mūsų rajono deleguotas atstovas dirbti Seime. Žmonės juo tikėjo, kad atstovaus rajono interesams Seime, o dabar jis jau to daryti nebenori.

Manau, kad išrinktas vienmandatėje jis ir turi dirbti savo darbą, nesiblaškyti. Kyla klausimas, kuo jis nori būti – Seimo nariu ar meru? Kita vertus, juk valstybei dabar tai kainuos, tai tik pinigų taškymas“, – kalbėjo R. Petrauskienė.

Nepaisant to, kandidatė teigė turinti visus realius šansus laimėti antrame ture: „Manau, kad sulauksiu didelio jaunų šeimų, jaunimo palaikymo. Taip pat sutelksiu visą savo elektoratą. Šansai – tikrai dideli.“

Reklama

Anot R. Petrauskienės apie koaliciją kalbėti dar anksti. Tiesa, prisipažino, kad galimą variantų planą turinti, tačiau jo viešinti žiniasklaidoje dar nenorinti.

Tiek konservatoriai, tiek ir „valstiečiai“ neslėpė tikėję gauti daugiau mandatų taryboje (VRK duomenimis, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija gavo 5 mandatus, tiek pat ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga).

Puikios nuotaikos po rinkimų neslėpė ir Bronius Markauskas.

„Panašiai taip ir tikėjomės. Džiaugiamės, kad į Tarybą pateko pirmasis sąrašo penketukas, žmonės, kurie gali ir yra pasiruošę dirbti“, – kalbėjo B. Markauskas.

Kandidatas prisipažino, kad dabar laukia intensyvios ir nelengvos derybos dėl koalicijos.

„Esame pradėję kalbėtis, tačiau kada baigsime – neaišku. Konkrečiau viskas paaiškės tik po antrojo turo“, – teigė pašnekovas.

Reklama

B. Markauskas pažymėjo, jog turi visus realius šansus tapti meru, anot jo, vien tai, kad pirmajame ture prieš R. Petrauskienę laimėjo ko ne 500 balsų, nemažai pasako apie žmonių apsisprendimą, ką norėtų matyti mero poste ateinančius ketverius metus.

Antrasis rinkimų turas į mero postą vyks kovo 17 d.

VRK informuoja, iš viso, įskaitant ir išankstinio balsavimo metu balsavusiuosius, savo valią rinkimuose išreiškė 47,80 proc. į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų. 2015 m. savivaldybių tarybos narių rinkimuose dalyvavo 47,18 proc., o savivaldybių tarybos narių – merų – 47,17 proc. į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų.

Taip pat pranešama, kad VRK informacinė sistema nestrigo.

Lietuvos policijos duomenimis, pareigūnus pasiekė 125 pranešimai apie galimus rinkimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus.

Buvo pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai.

Reklama

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

kilkė

2019-03-14   16:09

IP: 195.182.83.162

su Petrauskiene viskas gerai, kol neprabyla, o tada jau svetima gėda apima. Grožio ir jaunystės neužtenka, būtų gerai ir supratimas apie savivaldą. Tai ką ji toj Taryboj 4 metus veikė, kad jai viskas taip nauja?

Jolantai

2019-03-14   09:47

IP: 78.63.37.236

Iš karto matyti, kad esate aiškiaregė. Bet jums iki Markausko savo intelektu kaip iki mėnulio....

2019-03-14   08:29

IP: 5.20.169.47

Už Markauską, tikrai reikia tiek Klaipėdos miestui, tiek Klaipėdos rajonui permainų, naujos valdžios. Tinkamo ryšio su Vyriausybe ir Seimu. Tad nepatingėkime ir eikime balsuoti už permainas.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Savivaldybių tarybų rinkimai

Klaipėdos rajono mero rinkimuose - palaikymas R. Petrauskienei nuotrauka, foto

„Visada palaikau moteris politikoje, nes jos yra kur kas lankstesnės ir pasižymi...

Atjautus, telkiantis, ryžtingas ir atsidavęs Klapėdai bei klaipėdiečiams - ko gero tai...

Išaiškinti nežinomi Vytauto Grubliausko gyvenimo faktai nuotrauka, foto

Po kelių dienų paaiškės, kas vadovaus miestui ateinančius 4 metus. Arvydo Vaitkaus...

Rytojaus Klaipėda - miestiečių rankose nuotrauka, foto

2019 m. kovo 3 d. Lietuvos Respublikos gyventojai sprendė, kokios bus...

Paskutinio taško rinkėjai dar nepadėjo nuotrauka, foto

Gyvosios istorijos festivalis žemaičių dvasią žadins ant piliakalnio Kartenoje nuotrauka, foto

Renginiai, Didingos kuršių ir žemaičių praeities dvasia atgimstantis Kartenos piliakalnis rugpjūčio 2–3 dienomis...

Apie Seimo narius žinome ne viską nuotrauka, foto

Lietuva, Visoje visuomenėje yra be galo išsimokslinusių žmonių ir yra vos baigusių vidurinę...

Vasaros dienos - nemokamoje sporto stovykloje nuotrauka, foto

Sportas, Būrys jaunųjų Klaipėdos "Viesulo" sporto centro sunkiaatlečių vidurvasario dienas leido mokomojoje sporto...

Viešasis transportas Jūros šventės metu nuotrauka, foto

Klaipėda, Bendroji taisyklė

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 12 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 13 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...