2020 m. lapkričio 24 d. 20:29 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Projektai  >  VE-25

VE-25

"Vakarų ekspresas". 1992 07 23

Reklama

"Ar čia užsieniečiai atvažiavo? - pastebėjusi mūsų fotografą, klausia smailių akių moterėlė" "Ne. Lietuviai. Iš laikraščio". "A... Tai šūds. Lietuviai šūds."

Taip prasidėjo dvi dienos, kurias "Vakarų ekspreso" reporteriai ryžosi praleisti Macikų pensionate, dabar kultūringai vadinamame socialinės globos namais.

Šios dvi dienos sukrėtė žurnalistus, atsidūrusius visiškai kitame pasaulyje, o jų reportažas laikraščio skaitytojus tiesiog šokiravo - kaip tiesa apie save, kurios žmogus paprasčiausiai bijo.

"Jų pasaulis - naivi mūsų pasaulio kopija. Tik visi jausmai, instinktai, ydos čia drastiškai išryškėjusios, hiperbolizuotos. Žiūri ir matai save be jokios kaukės, dvasiškai nuogą. Tai tik iliuzija, kad kokybiškai skiriesi nuo jų. Skiriasi tik gyvenimo aplinkybės, o ne esmė", - rašė Kristina Lotužytė, savo įspūdžius sustiprindama Artūro Šeštoko nuotraukomis.

Pirma - pensionato gyventojai tiesiog pamišę dėl maisto.

Reklama

"Ei, klausyk, - kažkas timpčioja už rankovės, - maisto trūksta! Duonos trūksta! Duonos!" Akyse - niekuo nepridengtas gobšumas, kišenės išpampusios nuo duonos. Bijau, kad sanitarė kasdien iš po jo lovos iškuopia krūvą užslėpto maisto.

Kieme sutinkame moterėlę, dubenėliais nešiną. Ji padeda apsidirbti virtuvėje. "Vaikeliui nešu. Mano vaikas gerai prižiūrėtas, alkanas niekuomet nebūna." Vaikelis - tai kokių dvidešimties metų mergina, kurią rūpestinga mama taip nupenėjo, kad ta jau nebepavaikšto", - pasakojo straipsnio autorė.

"Antroje vietoje po maisto turbūt būtų meilė. Šis jausmas čia irgi naiviai natūralus. Meiliai susikibę rankomis vaikštinėja vyrukai - homoseksualizmas čia ne retenybė. Moterys renkasi vyrus, vyrai - moteris, išvaizda reikšmės neturi. <...>

Dažno stiprus lytinis instinktas tarsi kompensuoja protinį atsilikimą. Jaunesnės moterėlės niekad neatsisako vyro. Uždrausti lytinių santykių neįmanoma. Todėl medikai atidžiai stebi moterų menstruacinį ciklą ir, vos pastebėję nėštumą, daro valymą. Po to įdeda spiralę. Tai gal šiek tiek panėšėja į karvių fermą, bet negi labiau humaniška leisti gimti šimtams silpnapročių vaikų?

Su vyrais paprasčiau. Vienintelė problema - izoliatorius. Ten moterų nėra, todėl tie, kurių homoseksualiniai ryšiai netenkina, išsitraukę savo "daiktus" atkakliai trinasi aplink seselių ir sanitarių šonus."

Gal šiam šeštadieniui Macikų realybės užteks. Atsigręžkime į įdomesnius dalykus - sutapimus.

Reklama

Pradžioje - žinutė iš praėjusios savaitės pradžios: "Daugybę talentų išugdžiusi ir viena stipriausių Lietuvos krepšinio mokyklų ilgus metus buvusi Šarūno Marčiulionio krepšinio akademija baigia savo veiklą. Apie jos uždarymą antradienį paskelbė pats žymus Lietuvos krepšininkas."

Ir atsitik gi taip, kad lygiai prieš 25 metus VE paskelbė interviu su vienu Klaipėdoje besitreniravusios ir Barselonos olimpiadai besiruošusios Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės lyderių Š. Marčiulioniu.

Kaip leisite dienas po olimpiados?

Porą savaičių ilsėsiuosi ne Lietuvoje, bet vėliau sugrįšiu ir teks ruoštis NBA čempionatui bei tvarkyti krepšinio mokyklos reikalus.

Kaip vyksta Š. Marčiulionio krepšinio mokyklos kūrimas?

Svarbiausia, kad netrukdomai leistų pastatyti, nes iškilo kai kurių problemų, bet manau, kad šiomis dienomis jos turėtų išsispręsti, - atsakė krepšininkas.

Reklama

Mokyklą pastatyti leido. Švenčiant jos 10 metų jubiliejų 2002-aisiais FIBA Europos organizacija šiai krepšininkų kalvei suteikė akademijos vardą. Tačiau realybė parodė, kad to neužteko. Praėjusią savaitę, t. y. lygiai po 25 metų nuo minėtojo interviu, paaiškėjo, jog išleidusi 22-ąją jaunųjų krepšininkų kartą akademija subyrėjo...

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

VE-25

1993-iųjų gegužė Klaipėdoje prasidėjo nuo miesto valdžios pastangų atleisti laikraščio "Klaipėda" redaktorių...

„Vakarų ekspresas“. 1993 05 01-07 nuotrauka, foto

1993-iųjų balandžio paskutinė savaitė Klaipėdoje pasižymėjo išskirtinai kruvinais įvykiais. Balandžio 25 dieną...

„Vakarų ekspresas“ - prieš ketvirtį amžiaus... nuotrauka, foto

Gera ir patogu prieš 25 metus buvo geriamojo vandens mėgėjams. Galėjai ateiti...

„Vakarų ekspresas“: prieš ketvirtį amžiaus nuotrauka, foto

Nedaug gerų naujienų. Labai nedaug. Dauguma 1993-iųjų balandžio mėnesio "Vakarų ekspreso" publikacijų...

„Vakarų ekspresas“ - prieš ketvirtį amžiaus... nuotrauka, foto

Pajūryje sandoriai sprogdina NT rinką - pirkėjai šluoja butus nuotrauka, foto

NT, Jei iki šiol Palangoje per mėnesį būdavo parduodama apie 30–40 butų, šių...

Klaipėdos kalėdinė eglė atkeliaus jau ketvirtadienį nuotrauka, foto

Klaipėda, Jau šią savaitę į Teatro aikštę turi atvykti pagrindinė miesto šventinė eglė,...

Diskusija dėl K. Donelaičio aikštės medžių - aklavietėje nuotrauka, foto

Klaipėda, K. Donelaičio aikštės tvarkymo darbai turėjo prasidėti dar prieš metus, tačiau, pasikeitus...

Nerami "Sūduvio" senatvė nuotrauka, foto

Nuomonės, Ne, "Sūduvis" nėra buvęs piratų laivas. Tai karinis laivas, pastatytas 1958 metais...

Klaipėda, Paskelbta prieš 28 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...