2021 m. sausio 17 d. 19:04 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Projektai  >  VE-25

VE-25

„Vakarų ekspresas“ - prieš ketvirtį amžiaus...

Reklama

Nedaug gerų naujienų. Labai nedaug. Dauguma 1993-iųjų balandžio mėnesio "Vakarų ekspreso" publikacijų labiau primena kriminalinių kronikų suvestines. Siautėjo aferistai, apgaudinėjantys patiklius tautiečius, vandalai niokojo kapines, vis dažnėjo spalvotųjų metalų vagystės. Šiek tiek vietos atsirado stringančiam rusų kariuomenės išvedimui iš Baltijos kraštų. Laimei, kad nuo visiško negatyvo laikraščio turinį gelbėjo įvairios kultūrinės ir sportinės informacijos.

VE 1993.04.10 - 1993.04.16

Žmonės patys eina į aferistų rankas

Iš rankų į rankas eina milžiniškos sumos. Per savaitę jie "uždirba" automobilį. Aferistai įsikuria ten, kur galima sutikti daug turtingų žmonių. Patys pavojingiausi ir plėšriausi iš jų - atvykėliai iš buvusios Sovietų Sąjungos. Jie stengiasi įvilioti naivius ir trokštančius lengvai uždirbamų pinigų žmones. Apgauti tokius klientus - nesunkus darbas.

Žaidimo su antpirščiu taisyklės labai paprastos. Norint išlošti, užtenka atspėti, po kuriuo iš trijų antpirščių yra rutuliukas. Bet Lenkijoje už tą malonumą reikia pakloti nuo 200 tūkstančių iki milijono zlotų. Taksą nustato žaidimo organizatorius. Jei apsirinki - netenki savo pinigėlių. Vis dėlto, norinčiųjų užimti pralošusiojo vietą visada užtenka. "Iš esmės tai apgavikiškas žaidimas, kurio laimėtojai visada būna tik rusai, - tikina policininkai. - Kiti neturi jokių šansų."

Odė šiukšlių konteineriui

Dar prieš dešimtmetį televizijos žurnalistams pasakojant apie Vakarų šalių varguomenės gyvenimą, operatorius būtinai stambiu planu parodydavo kokį skurdžių, besikapstantį po šiukšlių konteinerį. Be komentarų (ar su jais) būdavo aišku, kad taip gyvena žmonės tik pas juos, o pas mus - socialistiniame rojuje - skurdo nėra, nes neturi ir negali būti iš principo. Visi aprūpinti.

Laisvos Lietuvos piliečiai, pasisėmę patirties iš Rytų Europos kaimynų, be menkiausio gėdos jausmo okupavo Vokietijos ir Skandinavijos sąvartynus. Šalį užgriozdino įvairiausių markių nukaršę automobiliai. Komiso parduotuves - pasenusių modelių buitine technika.

Reklama

O kiek įspūdžių! Vakarų šalių sąvartynai - stačiai liaudies ūkio pasiekimo muziejai! Bet jeigu ne žema raustis po svetimas šiukšles, tai kodėl turėtų būti gėda po savas?

"Vakarų ekspreso" reporterė pašnekino vieną po konteinerį besirausiančią klaipėdietę ir paklausė, kokių "gėrybių" pavyksta rasti? Moteriškė parodė nedaug sunešiotas basutes, prisvilusį naują puodą, kurį planavo iššveiti, - bus kaip naujas.

Kam metalo laužas, kam - pinigai

1993-iųjų balandžio 11-ąją Liepų gatvėje sulaikyti keturi jaunuoliai. Pas juo aptiktos dvi rankinės ir bulvių maišas, pilnas aliuminio detalių, aliuminio kabelių. Iš kur jie? Nedideliame tarpe tarp "Elektros tinklų" ir Autobuso parko sienų aliuminio kabelių suversta už kokius 250-300 dolerių, skaičiuojant po 35 centus už kilogramą. Aikštelė, kurioje laidai buvo suversti, kažkada niekam nebuvo įdomi, nes niekas nesidomėjo metalais ir laikraščiuose dar nebūdavo skelbimų, kad superkamas spalvotieji metalai. Sulaikyti jaunuoliai puikiai išmanė ką vagia, kiek tai kainuoja ir kur galima prastumti. Kriminalinės suvestinės mirga nuo pranešimų apie siaubiamas Joniškės kapines. Vienas klaipėdietis dingusią bareljefinę savo žmonos galvą įvertino 100 000 talonų. Bet ar tai apskritai vertintina?

Vargšelė rusų meška

Rusijos armijos išvedimo problema - vėl Baltijos politikų darbotvarkėje. Nestabili politinė situacija, komunistinių jėgų stiprėjimas ir ekonominė krizė verčia Rusijos vadovus laviruoti ir daryti nuolaidas konservatoriams. Rusijos armijos išvedimas iš Latvijos ir Estijos bandomas susieti su rusų mažumų teisėmis ir pilietybės problemomis. Aišku viena: Rusijos karinė vadovybė nenorėtų išvesti visos savo kariuomenės iš Baltijos šalių, kadangi su jos pagalba galima spausti šias šalis ir bandyti išsaugoti karines bazes, žvalgybos įrenginius. Latvijoje ir Estijoje rusų kariškiai ir toliau elgiasi ne kaip žmonės, pasiruošę išeiti iš nesvetingų namų, o kaip šeimininkai.

Telšiai - Žemaitijos mafijos centras?

1992-aisiais Telšiuose, kur gyveno 35 tūkstančiai gyventojų, nužudyti du. Pirmasis nušautas aštuoniomis kulkomis, antrasis - viena, iš medžioklinio šautuvo į nugarą savo namo kieme. Trečias dingo iš savo automobilio - prieš keletą mėnesių paliko jį stovėjimo aikštelėje ir daugiau nepasirodė. Gandai byloja, jog su savimi jis turėjęs daug pinigų.

Visi trys - Telšių mafijos atstovai.

Šilutės rajone - vagys be gailesčio

Reklama

Per savaitę - 49 įvykiai. Pagėgiuose iš remontuojamos liuteronų bažnyčios pavogti statybos įrankiai. Vilkyškiuose išplėšta maisto parduotuvė. Šilutėje apvogta valstybinė grūdų produktų įmonė, Stubriuose iš fermos, priklausančios valstybinei akcinei įmonei, išvesti du buliai, kainuojantys daugiau nei 120 tūkstančių talonų. Barvų kaimo gyventoja N. J. neteko belgiško kilimo, šilutiškis J. L. - motociklo "Java", kuris buvo pavogtas iš jo kiemo. Rusnėje įžūlūs vagys iš sergančios vienišos O. K. pavogė dujų balioną ir dujinę viryklę.

Bus daugiau

Žymos: ve25, ve-25

Nuotraukų galerija

 

© VE

VE

 

VE

 

VE

 

VE

 

VE

 

VE

 

VE

 

VE

 

VE

 

VE

 

VE

 

VE

 

VE

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

VE-25

1993-iųjų gegužė Klaipėdoje prasidėjo nuo miesto valdžios pastangų atleisti laikraščio "Klaipėda" redaktorių...

„Vakarų ekspresas“. 1993 05 01-07 nuotrauka, foto

1993-iųjų balandžio paskutinė savaitė Klaipėdoje pasižymėjo išskirtinai kruvinais įvykiais. Balandžio 25 dieną...

„Vakarų ekspresas“ - prieš ketvirtį amžiaus... nuotrauka, foto

Gera ir patogu prieš 25 metus buvo geriamojo vandens mėgėjams. Galėjai ateiti...

„Vakarų ekspresas“: prieš ketvirtį amžiaus nuotrauka, foto

Nedaug gerų naujienų. Labai nedaug. Dauguma 1993-iųjų balandžio mėnesio "Vakarų ekspreso" publikacijų...

„Vakarų ekspresas“ - prieš ketvirtį amžiaus... nuotrauka, foto

G. Nausėda: A. Navaldo sugrįžimas parodys žmogaus teisių padėtį Rusijoje nuotrauka, foto

Pasaulis, Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno sugrįžimas į Maskvą yra drąsus žingsnis,...

Dviejų karantinų smūgį kurortams pamatavo neįtikėtinai tiksliai – apsiėjo ir be pagalvės mokesčio nuotrauka, foto

Lietuva, Vandens pardavimo rekordai Palangoje ir Neringoje, tačiau dar nematyti jo tiekėjų...

Klaipėdos „Neptūnas“ – „Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverte nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ nervų trileriu virtusiose atsakomosiose „Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio rungtynėse...

"Adelė Dirsytė patraukė savo drąsa" nuotrauka, foto

SE, Dievo tarnaitė Adelė Dirsytė buvo veikli ateitininkė, Sibiro kankinė. Ji patyrė daug...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...