Renovacijos dienoraštis (6)

Renovacijos dienoraštis (6)

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" - vieno renovuojamo namo gyventojas sutiko savo mintimis ir pastebėjimais pasidalinti su mūsų skaitytojais.

Tęsinys. Pradžia - 2015 m. gegužės 22 d. numeryje.

Antrasis renovacijos mėnuo prasidėjo spurtu - ant balkonų pradėti tvirtinti mediniai tašai ir metaliniai profiliai. Paskui, atrodo, vėl viskas aprimo. Bet gal toks vaizdas susidaro dėl rangovų darbo stiliaus, kurį, regis, jau ėmėme perprasti, - dirba nedaug žmonių, kurie, mano nuomone, šoka nuo vieno darbo prie kito visko iki galo nebaigę.

Pavyzdžiui, galinė namo siena dar nebuvo visiškai baigta šiltinti, kai statybininkai jau persikėlė ant kiemo pusėje esančių pastolių ir pradėjo dirbti ten. Bet galinė siena vis dėlto buvo pabaigta. Tuomet prasidėjo kitoks šokinėjimas. Ant balkonų profiliai tvirtinami pagal labai įdomią tvarką - kai šiltinimo plokštėmis ir profiliais buvo "papuoštos" kampinių butų sienos ir balkonai iki 5 aukšto, pradėtas tvarkyti kitas blokas (2 aukštai). Tada pradėtas trečias blokas ir taip toliau.

Anksčiau jau rašiau, kad kol kas pastoliai stovi prie galinių namo sienų ir į kiemą "žiūrinčios" namo pusės. Taigi, kai darbininkai spėriai sumontavo pastolius, manėme, kad darbai vyks iškart per visą sieną horizontaliai (aukštais), ar vertikaliai (blokais, per visus aukštus), tačiau "čiupinėjamasi" mažais gabaliukais. Kyla klausimas, kam reikėjo iškart apstatyti tris iš keturių namo sienų, jei kol kas darbai vyksta tik ties vienos laiptinės butais? Aišku, skaitantieji gali aiškinti, kad čia viskas gerai, bet, kaip taip pat minėjau ankstesniuose įrašuose, visai netoli renovuojami dar keli namai, kurių sienos buvo tvarkomos sistemingai, nuosekliai, nešokinėjant. Žinoma, gal šioje situacijoje tinka posakis apie kaimyno kieme žalesnę žolę, bet norisi matyti racionalų darbą.

Vis dėlto procesas, kad ir savotišku stiliumi, juda į priekį. Galima sakyti, kad renovaciją dabar jau jaučia jei ne visi, tai dauguma gyventojų. Ne tik dėl grąžtų zyzimo ar plaktukų taukšėjimo. Nulupamos lauko palangės ir skardos palei balkonų apačias. Jei namuose paliekami praviri buto ar balkono langai, orlaidės, buto viduje galima rasti smulkučių putplasčio atraižėlių ir dulkių. Jei balkonas neįstiklintas, vėjo atpūstų putplasčio atraižų ir dulkių sankaupai susemti jau reikėtų šiukšlių maišo. Apskritai didesnės putplasčio plokščių atraižos kraunamos po pirmojo aukšto balkonais, jau susidariusi nemaža krūva. Vieną vakarą neįstiklintame balkone radome porą plokščių - gal šiaip įkrito, o gal darbininkai pasidėjo kitai dienai? Po poros dienų tiek plokštes, tiek kitas putplasčio šiukšles iš balkono išgraibė patys statybininkai, gyventojams tuo nereikėjo rūpintis.

Bus daugiau.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder