2020 m. gruodžio 2 d. 15:31 val., trečiadienis

Renovacijos dienoraštis

Renovacijos dienoraštis (23)

2015-12-11, 16:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Renovacijos dienoraštis (23) nuotrauka, foto

KEIČIA. Paaiškėjo, kad vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžių būklė tikrai nėra nepriekaištinga - vienur jie dar geri, kitur - avarinės būklės. Darbininkai keletą dienų ardė seną vamzdyną, jo nelikus per visus vieno bloko butus tiesėsi tuščia ertmė.

© Skaitytojo nuotr.

Reklama

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" - vieno renovuojamo namo gyventojas sutiko savo mintimis ir pastebėjimais pasidalinti su mūsų skaitytojais.

Tęsinys. Pradžia - 2015 m. gegužės 22 d. numeryje.

Sulaukę šildymo radome perspėjimus, kad greitai bus tikrinami vandens skaitliukai ir nuo jų nuimamos plombos, nes bus keičiami vandentiekio bei kanalizacijos stovai. Iškabinti grafikai, kokiomis dienomis kuriuose butuose bus vykdomi darbai. Prie pranešimo buvo prierašas, kad nurodytomis dienomis (penkias darbo dienas, t. y. visą darbo savaitę) nurodytų butų savininkai turės būti namuose nuo 8 iki 17 valandos, iš anksto atlaisvinti priėjimą prie stovų ir, negana to, vykstant darbams nebus galima naudotis vandentiekiu ir kanalizacija. Kitaip tariant, visą dieną sėdint namuose nebus galima pasinaudoti tualetu, kai bus keičiamas kanalizacijos stovas. Tikras iššūkis.

Kol laukėme stovų keitimo, darbai judėjo į priekį - toliau tvarkyti laiptinių langai, šiltinimo darbai lauke ėjo į pabaigą, dažoma fasadinė siena.

Vieną rytą neįspėjęs iš anksto į duris pasibeldė iki tol nematytas darbininkas. Jis paklausė, ar atlaisvinta vieta prie vandens stovų, mat jau antrą savaitę keičiami ir jungiami stovai ir nuotekų vamzdžiai kitoje laiptinės pusėje. Nors grafike buvo nurodyta visai kita data, darbininkas paaiškino neturintis veiklos - mat kai kažko nėra namie tuose butuose, kuriuose pagal grafiką vykdomi darbai, "gaudo" žmones kituose ir griauna betoną prie vamzdžių, kad numatytu laiku darbai vyktų sparčiau.

Tądien darbininkai išgriovė betoną sandėliuke, populiariai vadinamu "uošvės kambarėliu", ir pradėjo ruošti virtuvę. Paklausus, kokia darbininko nuomonė apie vamzdžių būklę, ar juos iš tikrųjų verta keisti, jis patikino, kad dalyje butų jie geri, bet kituose rado senų darbų broko, kuris būtų greitai tapęs vandentiekio avarija. Taigi, pasirodo, vamzdžių būklė tikrai nėra nepriekaištinga, tą liudijo ir vienas iš trijų vamzdžių (karšto vandens grįžimo) - jis buvo padengtas rūdžių sluoksniu, tai, matyt, kažkada leido arba rasojo.

Reklama

Kitą dieną atėję darbininkai jau pradėjo ardyti PVC vamzdžius. Tai vyko keletą dienų, tad su viršuje ar apačioje gyvenančiais kaimynais norint buvo galima pasikalbėti ir pro išgriautas angas.

Vienas užsukusių darbininkų prasitarė, kad trūksta dirbančių žmonių, tad vienai laiptinei grafikas sudarytas iki pat Naujųjų metų. Darbus dar stabdo ir renovacija nepatenkinti kaimynai. Vieno buto savininkas nusiteikęs kategoriškai prieš namo atnaujinimą, o jam priklausančiame bute gyvenantis nuomininkas nuolat nurodytu metu nebūna namuose, tad dėl to kyla nemažai problemų. Problemos prasidėjo ir šįkart, mat gyventojas nenorėjo įsileisti darbininkų. Bet šiems tai nuotaikos negadino. Sugebėjome pakeisti radiatorius, pakeisime ir santechniką, sakė jie.

Bus daugiau.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renovacijos dienoraštis

"Vakarų ekspresas" publikuoja paskutinę dalį unikalaus projekto, kurio metu skaitytojams buvo pristatomas...

Renovacijos dienoraštis (29) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (28) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (27) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (26) nuotrauka, foto

Problematiškas krantinės projektas nuotrauka, foto

Klaipėda, Nors pagrindinės Klaipėdos gatvės tvarkomos intensyviai, panašu, kad senamiestis lieka užmirštas. Anot...

ŠMSM apsisprendė: mokinių atostogos ilginamos nebus nuotrauka, foto

Švietimas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), kartu su epidemiologais išanalizavusi situaciją švietimo...

„Laivas skenduolis“ patrauktas nuo krantinės nuotrauka, foto

Jūra, "Pagaliau“ – ko gero taip vienu žodžiu būtų galima įvardinti vadinamojo „laivo...

Per nuotolinį Kultūros komiteto posėdį už Petro Gražulio nugaros pasirodė pusnuogis vyras nuotrauka, foto

Lietuva, Politikas Petras Gražulis (62 m.) ir vėl atsidūrė dėmesio centre. Trečiadienį nuotolinį...

Klaipėda, Paskelbta prieš 19 min.

Švietimas, Paskelbta prieš 46 min.

Jūra, Paskelbta prieš 52 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...