2020 m. gruodžio 2 d. 14:53 val., trečiadienis

Renovacijos dienoraštis

Renovacijos dienoraštis (22)

(1)

2015-12-04, 15:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Renovacijos dienoraštis (22) nuotrauka, foto

NELEIDO REGULIUOTI. Darbininkai radiatoriaus reguliatorių nustatė galingiausiu režimu ir nuėmė. Buvo paaiškinta, kad pagal radiatorių išeikvotą ir daliklių parodytą šilumą bus apskaičiuojami šilumos srautai ir išvedama šilumos išeikvojimo apskaičiavimo formulė. Dėl to gerą savaitę namus radiatoriai šildė visomis išgalėmis.

© SCANPIX nuotr.

Reklama

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" - vieno renovuojamo namo gyventojas sutiko savo mintimis ir pastebėjimais pasidalinti su mūsų skaitytojais.

Tęsinys. Pradžia - 2015 m. gegužės 22 d. numeryje.

Po maždaug dviejų savaičių, kai miestas jau šildėsi, gavome pranešimą, kad nurodytomis dienomis ir nurodytu laiku namuose turės būti visų butų savininkai ar bent gyventojai, nes bus atliekami šildymo sistemos hidrauliniai bandymai. Buvome perspėti, kad jei nebus bent vieno buto savininko, darbininkai paleisti šildymo sistemos negalės.

Kaip ir buvo galima numanyti, kai kurie gyventojai nusprendė, kad perspėjimas yra tik "dėl akių" ir namuose nebuvo. Taigi, dėl beveik dešimties butų savininkų visi kiti gyventojai iš darbų prašėsi veltui. Buvo pranešta, kad bandymai bus kartojami kitą dieną. Jau buvo nurodytas konkretus laikas, nuo kelintos valandos kurių butų savininkai turės būti namuose - kad būtų lengviau planuotis laiką. Ir... vieno buto durys darbininkams vėl buvo uždarytos, tad šildymo pajungimas buvo atidėtas dar savaitei, o dalies butų savininkams vėl nurodyta data ir laikas, kada teks būti namuose.

Po kelių nesėkmių hidrauliniai bandymai pagaliau buvo atlikti, bet šildymo iškart dar neįjungė. Po poros dienų radiatoriuose išgirdome čiurlenantį vandenį, po kelių minučių radiatoriai jau buvo karšti, įšilo tikrai greitai. Taip šildymas į mūsų namą pavėlavo "tik" mėnesį.

Namuose iškart tapo gerokai šilčiau. Akivaizdu, kad šiltinimo darbus statybininkai atliko gerai. Kitą rytą iš anksto neįspėję apsilankė darbininkai, kurie, pamatę, kad gyventojai jau reguliuojasi šilumą, davė pylos. Neva vieniems gyventojams prisukus radiatorius, kiti butai mažiau šilumos gauna. Tai skamba keistai ir nelogiškai, nes "kranelis" juk ne ant stovo ir jį prisukus kiti butai kaip tik gauna tą šilumą, kuri nepatenka į vieną butą.

Reklama

Taigi darbininkai reguliatorių nustatė galingiausiu režimu ir nuėmė. Buvo paaiškinta, kad visi namo radiatoriai veikia maksimaliai, pagal jų išeikvotą ir daliklių parodytą šilumą bus apskaičiuojami šilumos srautai ir išvedama šilumos išeikvojimo apskaičiavimo formulė. Paskui bus uždėti įprasti reguliatoriai ir jau galėsime juos sukioti, kiek norėsime. Taigi gerą savaitę namus radiatoriai šildė visomis išgalėmis. Namuose jau tapo taip karšta, kad termometras rodė apie 25 laipsnius ar net daugiau. Teko net praverti langą, kad namuose nebūtų taip tvanku.

Bus daugiau.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

liola

2015-12-04   21:51

IP: 85.232.128.55

AS APIE RENOVACIJA NENORIU NEI GIRDETI ORGANIZATORIAI SAU KISENES PRISIKISA O JUS MOKEKITE JUG VISIEMS REIKIA IR VISI DALINASI O PENSININKAI MOKEKITE JIEMS

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renovacijos dienoraštis

"Vakarų ekspresas" publikuoja paskutinę dalį unikalaus projekto, kurio metu skaitytojams buvo pristatomas...

Renovacijos dienoraštis (29) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (28) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (27) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (26) nuotrauka, foto

ŠMSM apsisprendė: mokinių atostogos ilginamos nebus nuotrauka, foto

Švietimas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), kartu su epidemiologais išanalizavusi situaciją švietimo...

„Laivas skenduolis“ patrauktas nuo krantinės nuotrauka, foto

Jūra, "Pagaliau“ – ko gero taip vienu žodžiu būtų galima įvardinti vadinamojo „laivo...

Per nuotolinį Kultūros komiteto posėdį už Petro Gražulio nugaros pasirodė pusnuogis vyras nuotrauka, foto

Lietuva, Politikas Petras Gražulis (62 m.) ir vėl atsidūrė dėmesio centre. Trečiadienį nuotolinį...

5 autobusu Tilžės turgaus nebepasieksime nuotrauka, foto

Klaipėda, Šis savaitgalis buvo paskutinis, kai 5-ojo maršruto autobusas savaitgaliais užsukdavo...

Švietimas, Paskelbta prieš 8 min.

Jūra, Paskelbta prieš 14 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 51 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...