2020 m. gruodžio 2 d. 15:36 val., trečiadienis

Renovacijos dienoraštis

Renovacijos dienoraštis (21)

2015-11-21, 14:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Renovacijos dienoraštis (21) nuotrauka, foto

LEMPUTĖS reaguoja į judesį ir užsidega tiek dieną, tiek naktį, nėra galimybės jų atjungti šviesiu paros metu, kai papildomo apšvietimo kaip ir nereikia.

© Redakcijos archyvo asociatyvi nuotr.

Reklama

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" - vieno renovuojamo namo gyventojas sutiko savo mintimis ir pastebėjimais pasidalinti su mūsų skaitytojais.

Tęsinys. Pradžia - 2015 m. gegužės 22 d. numeryje.

Namo gyventojų susirinkime dalyvavo administratorių, projektuotojų, rangovų atstovai ir techninis prižiūrėtojas. Gyventojai svarstė, ar jame bus kalbama apie anksčiau raštu išsakytus pageidavimus dėl suoliukų, pašto dėžučių ir kitų dalykų.

Pagrindinė susitikimo tema buvo radiatoriai ir "gyvatukai", nes gyventojai gavo skirtingą informaciją. Vieni galvojo, jog tie pinigai už išvežtus senus ir parduotus radiatorius bus skirti renovacijai, kiti girdėjo, jog radiatorius ir "gyvatukas" yra buto nuosavybė. Buvo paaiškinta, kad visi vamzdynai, išskyrus radiatorius ir "gyvatukus", yra rangovo ir pinigai už pardavimus grįžta į projekto kapitalą.

Radiatoriai vis dėlto buvo išvežti be gyventojų sutikimo. Už parduotus senus namo radiatorius buvo gauta apie 900 eurų, atėmus PVM, liko ne per daugiausiai. Buvo nutarta, jog rangovas grąžins pinigus kuria nors renovacijos priemonių forma ir vėliau informuos, kokia suma išeis už "gyvatukus".

Kitas skundas buvo dėl elektros lempučių - į judesį reaguojančias lempas buvo įsuktos ne pačios geriausios kokybės, gana silpnos energiją taupančios lemputės. Davikliui sureagavus, lempai reikia laiko įsidegti, tad, tarkime, labai greitai užbėgant iki laiptų į antrą aukštą, galima spėti tai atlikti iki užsidegs lempa. Kam tokios ir reikia, jei nereaguoja atitinkamai? Taip pat lemputės reaguoja į judesį ir užsidega tiek dieną, tiek naktį, nėra galimybės jų atjungti šviesiu paros metu, kai papildomo apšvietimo kaip ir nereikia.

Reklama

Gyventojams paaiškinta, esą įmanoma palikti tokią galimybę, tačiau bus atjungtos visos lempos, taip pat ir tos, kurios yra mažuosiuose bendruose koridoriuose su kaimynais. Kadangi ta erdvė visur yra neva atitverta nelegaliai, tai ten dieną bus tamsu. Galiausiai dėl lempų niekas nebepyko ir nusprendė, kad gal vis dėlto nedaug elektros tos taupiosios lemputės išeikvos.

Dar viena pastaba buvo dėl prastai apsaugotos aikštelės su statybinėmis medžiagomis. Jau ankstesnėse dienoraščio dalyse minėta, kad panorėjus nugvelbti medžiagas iš ten nebūtų sunku, mat nėra jokios apsaugos. Rangovų paaiškinimas buvo sudėtingas, bet esmė paprasta - kas už tvoros, tas rangovo, kas ant namo ar name - tas gyventojų. Kadangi projekto kaina nesikeičia ir rangovas daugiau pinigų nei numatyta negaus, tad dėl galimai dingstančių statybinių medžiagų patiriami nuostoliai yra rangovo rūpestis, esą gyventojams nereikia dėl to sukti galvos. Buvo net užsiminta, kad, vertinant išlaidomis, labiau "apsimoka" padengti dingusių medžiagų kaštus nei samdyti naktinį sargą, kuris objekto gali ir neapsaugoti.

Buvo atkreiptas dėmesys ir į ankstesniuose dienoraščiuose išsakytas mintis apie statybininkų naudojamą elektros energiją - paaiškėjo, kad rangovams įrengtas atskiras elektros skaitliukas, tad gyventojams iš savo kišenės mokėti nereikės. Po susirinkimo kai kurie dalykai tapo daug aiškesni.

Vis dėlto vienas svarbus klausimas buvo neatsakytas. Mieste buvo pradėtas šildymo sezonas, bet kada ims šilti mūsų namo butai, nežinojome, turėjome laukti. Po maždaug dviejų savaičių, kai miestas jau šildėsi, gavome pranešimą, kad nurodytomis dienomis ir nurodytu laiku namuose turės būti visų butų savininkai ar bent gyventojai, nes bus atliekami šildymo sistemos hidrauliniai bandymai. Buvome perspėti, kad jei nebus bent vieno buto savininko, darbininkai paleisti šildymo sistemos negalės.

Bus daugiau.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renovacijos dienoraštis

"Vakarų ekspresas" publikuoja paskutinę dalį unikalaus projekto, kurio metu skaitytojams buvo pristatomas...

Renovacijos dienoraštis (29) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (28) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (27) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (26) nuotrauka, foto

Problematiškas krantinės projektas nuotrauka, foto

Klaipėda, Nors pagrindinės Klaipėdos gatvės tvarkomos intensyviai, panašu, kad senamiestis lieka užmirštas. Anot...

ŠMSM apsisprendė: mokinių atostogos ilginamos nebus nuotrauka, foto

Švietimas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), kartu su epidemiologais išanalizavusi situaciją švietimo...

„Laivas skenduolis“ patrauktas nuo krantinės nuotrauka, foto

Jūra, "Pagaliau“ – ko gero taip vienu žodžiu būtų galima įvardinti vadinamojo „laivo...

Per nuotolinį Kultūros komiteto posėdį už Petro Gražulio nugaros pasirodė pusnuogis vyras nuotrauka, foto

Lietuva, Politikas Petras Gražulis (62 m.) ir vėl atsidūrė dėmesio centre. Trečiadienį nuotolinį...

Klaipėda, Paskelbta prieš 23 min.

Švietimas, Paskelbta prieš 51 min.

Jūra, Paskelbta prieš 57 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...