2021 m. sausio 16 d. 17:54 val., šeštadienis

Renovacijos dienoraštis

Renovacijos dienoraštis (20)

(1)

2015-11-06, 13:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Renovacijos dienoraštis (20) nuotrauka, foto

DALIKLIAI. Dvi dienas iš anksto sutartu laiku darbininkai lankėsi butuose ir montavo šilumos daliklius, kurie kaups duomenis apie kiekviename bute sunaudotą šilumą, - pagal tai vėliau gyventojams bus pateikiamos sąskaitos.

© Skaitytojos nuotr.

Reklama

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" - vieno renovuojamo namo gyventojas sutiko savo mintimis ir pastebėjimais pasidalinti su mūsų skaitytojais.

Tęsinys. Pradžia - 2015 m. gegužės 22 d. numeryje.

Darbams verdant ir statybininkams, elektrikams bei kitų sričių meistrams kulniuojant aukštyn žemyn, laiptinėse buvo pilna statybinių dulkių, smulkių ir stambesnių statybinių atliekų. Administratoriai pranešė, kad negalėdami užtikrinti laiptinių valymo kokybės iki renovacijos darbų pabaigos stabdo jų valymą. Taip pat buvo sustabdytas ir lifto, kuris jau nebeveikė ir buvo praktiškai išardytas, eksploatacijos bei valymo mokesčio rinkimas.

Gyventojai buvo raginami išsivalyti rūsius ir bendro naudojimo patalpas prie lifto nišų. Tam buvo specialiai atvežtas stambiagabaričių atliekų konteineris, į kurį buvo prašoma nemesti padangų ir statybinių medžiagų. Taip pat buvo prašoma išsivalyti balandžių pamėgtas džiovyklas-balkonus. Neišsivaliusiems, kaip visada, buvo siūloma pasinaudoti administratoriaus parinktų rangovų paslaugomis ir už tai vėliau susimokėti. Vis dėlto per keletą dienų konteineris prisipildė įvairiausių rakandų, jame buvo matyti ne tik smulkių baldų, bet ir sofų, rašomųjų stalų, sekcijų dalių.

Kartu gyventojų adresu skriejo ir daugiau prašymų - geranoriškai įsileisti į butus, kad būtų laiku baigti šildymo sistemos montavimo, derinimo ir paleidimo darbai. Kad viskas sektųsi sklandžiau, rangovai bandė tartis su butų savininkais, kokiu metu jiems būtų patogiau būti namuose, kai montuos vieną ar kitą detalę.

Surinkus gyventojų parašus dėl pinigų, gautų už išvežtus radiatorius ir lifto konstrukcijas, panaudojimo, maždaug po poros savaičių sulaukėme reakcijos - laiptinėse buvo pakabintas kvietimas ateiti į namo gyventojų susirinkimą, kuriame žadėjo dalyvauti administratorių, rangovų ir techninio prižiūrėtojo atstovai. Svarstėme, ar jame bus kalbama apie mūsų išsakytus pageidavimus dėl suoliukų, pašto dėžučių ir kitų dalykų. Tačiau taip sutapo, kad tuo pačiu metu, kai turėjo vykti susirinkimas, dalies butų savininkai turėjo būti namuose, mat kaip tik turėjo būti montuojami šilumos dalikliai. Numatytu laiku, jau po oficialių darbo valandų, į duris pasibeldę darbininkai daliklius sumontavo per maždaug 10 minučių. Nusistebėjus, kad viską padarė taip greitai, vienas atsiduso, kad ir jiems namo greičiau norisi grįžti.

Reklama

Sumontuoti dalikliai nieko nerodė, paaiškino, kad jie veiks tik tada, kai bus sutvarkyta visa sistema, įjungtas šildymas, o darbai priduoti specialiai komisijai. Nedideli elektroniniai aparatėliai iš anksto jais nesidomėjus atrodė elementarūs - plastiko gabalėlis ir ekranėlis. Paieškoję internete išsiaiškinom, kad ant radiatorių pritvirtinti dalikliai savo atmintyje kaupia duomenis apie radiatorių atiduotą šilumos kiekį, vėliau juos distanciniu būdu perduoda į namo laiptinėje ar rūsyje įrengtą duomenų kaupiklį, o pagal tuos duomenis apskaičiuojamas kiekvieno buto sunaudotos šilumos kiekis ir kaina.

Bus daugiau.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vel as

2015-11-06   18:17

IP: 86.100.66.65

Dalikliai.... ajej... niu kiek mūsų filadelfijai yra diletantai...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renovacijos dienoraštis

"Vakarų ekspresas" publikuoja paskutinę dalį unikalaus projekto, kurio metu skaitytojams buvo pristatomas...

Renovacijos dienoraštis (29) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (28) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (27) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (26) nuotrauka, foto

Kretingiškės sumanymas – škaplierankė nuotrauka, foto

Žmonės, Kretingiškė menininkė Rasa Statkuvienė, garsėjanti savo kūrybiniu ženklu „Plunksnos linija“, manoma,...

Kurti – vadinasi, gyventi nuotrauka, foto

Žmonės, Klibiuose gyvenančių menininkų Odilės Norvilaitės-Bytautienės ir Gedimino Bytauto namai, regis, sprogsta...

Pasakoja, kaip po pandemijos keisis skrydžiai: gali tekti skiepytis, neliks ir kai kurių paslaugų nuotrauka, foto

Ūkis, Aviacija – viena labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių verslo industrijų. Tačiau aviacijos...

Kretingos rajone užgriuvo negyvenamas namas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šeštadienio popietę Kretingos rajone užgriuvus negyvenamam namui, viduje liko 2 žmonės.

Žmonės, Paskelbta prieš 58 min.

Žmonės, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...