2019 m. liepos 20 d. 14:21 val., šeštadienis

Mokinio dienoraštis

Mokinio dienoraštis

(1)

Mokinio dienoraštis nuotrauka, foto

LAUKIAME LAIŠKŲ. Projekto metu aprašysime skirtingo amžiaus moksleivių kasdienybę, todėl prašome tėvelius prisidėti prie jo - anonimiškai aprašyti vieną savo mokyklinuko dieną ar savaitę ir atsiųsti laišką el. p. edita@ve.lt. Taip pat galite tiesiog pranešti apie norą sudalyvauti tokiame eksperimente ir žurnalistai patys aprašys jūsų vaiko dieną.

© "Fotolia" nuotr.

Reklama

Dienraštis "Vakarų ekspresas" pradeda naują projektą "Mokinio dienoraštis", kurio tikslas - atidžiau pažvelgti į mokinio kasdienybę, fiksuoti jam tenkančias užduotis mokykloje ir už jos ribų, paanalizuoti, kiek ir kam jis skiria savo laiko.

Sykiu tai - moksleivio įpročių tyrimas, kuriame panagrinėsime netiesiogiai mokymosi procesą veikiančius veiksnius, tokius, kaip miego trukmė, mityba, laisvalaikio užsiėmimai, santykiai su mokytojais, draugais, šeimos nariais. Su mokiniu aptarsime jam svarbiausius įvykius ir paprašysime įvardinti, kas per dieną jam buvo svarbiausia.

Projekto metu aprašysime skirtingo amžiaus moksleivių kasdienybę. Pirmoji eksperimento dalyvė Gabrielė (vardas pakeistas) yra 6 klasės mokinė. Su mergaite praleidome savaitę laiko, per kurią eksperimento dalyvei sukako 12 metų.

Pagal antrojo trimestro pažymių vidurkį, iš 26 klasėje besimokančių vaikų Gabrielė užėmė 18 poziciją, jos vidurkis - 7,92 balo. Mėgstamiausias šeštokės dalykas - anglų kalba, taip pat puikiai sekasi informacinės technologijos, technologijos ir muzika. Sunkiausiai Gabrielei sekasi matematika, kiek geriau lietuvių kalba, o štai rusų kalba - sunkiausiai įkandama.

"Nekenčiu rusų. Nepatinka mokytoja. Ji kalba vien tik rusiškai ir mes nieko nesuprantame. Ir ji nemoka lūpų gražiai pasidažyti", - argumentuoja mokinė.

Po pamokų Gabrielė lanko pramoginių šokių ir dainavimo būrelius. Be to, du kartus per savaitę eina pas mokytoją, kuri padeda suvokti matematikos, lietuvių ir anglų dalykus.

Pirmadienis

Reklama

Gabrielė keliasi 7 val. Pusvalandis skirtas apsirengti, susišukuoti ir pavalgyti. Pusryčiams ji valgė manų košę ir bananų bei šaldytų braškių kokteilį. 7.35 val. ji išeina į mokyklą. Pamokos prasideda 8 val., nueiti iki mokyklos užtrunka tik 5 minutes, tačiau ji išeina anksčiau, nes nori dar pasikartoti prieš pamoką.

Šiandien Gabrielei buvo 6 pamokos. Per rusų kalbos pamoką rašė atsiskaitymą, kuriam nuoširdžiai ruošėsi savaitgalį. O per anglų kalbos pamoką buvo įvertinta aštuonetu.

Šešios pamokos Gabrielei baigiasi 13.50 val. Iš karto po pamokų ji ėjo į matematikos modulį. Trečiadienį bus matematikos kontrolinis, tad Gabrielė norėjo dar pasiaiškinti su mokytoja tai, ko nesupranta.

Skubėdama į modulį Gabrielė nespėjo pavalgyti pietų mokykloje. Nuo 16 val. Gabrielei prasidėjo dainavimo būrelis, iki kurio ji važiuoja autobusu. Iš karto po būrelio - pamoka pas korepetitorę. Dar valanda - skirta matematikai.

Į namus Gabrielė grįžo po 18 val. Tik dabar ji pavalgė - keptos dešrelės - tai jos pietūs ir vakarienė. Mokykloje ji šiandien valgė tik apelsiną, kuriuo pavaišino draugė.

Prie namų darbų mergaitė prisėdo tik apie 19 val. Rytojui, anglų pamokai, reikia atlikti 5 pratimus iš vadovėlio, lietuvių kalbos pamokai atlikti porą pratimų iš pratybų. Taip pat iki rytojaus reikia atlikti 2 matematikos pratimus, ir vieną papildomai, jeigu nori gauti pliusą (surinkę 3 pliusus vaikai gauna 10). Taip pat rytojui reikia išmokti naują geografijos temą ir pabaigti du puslapius pratybų, išmokti pasakoti naują istorijos temą ir atlikti vieną puslapį užduočių šio dalyko pratybose.

Reklama

Namų darbus mergaitė atliko maždaug per 40 min. Po to dar šnekučiavosi su mama, kartu pagamino kvietimus į gimtadienį klasės draugams. Prieš miegą Gabrielė dar skaitė istoriją ir geografiją. Miegoti nuėjo 23 val.

Paklausta, kaip praėjo diena, kas per šią dieną labiausiai įsiminė, sujaudino, Gabrielė atsakė, kad diena buvo sunki.

"Labai jaudinausi per rusų pamoką, nes užduotys buvo sunkesnės nei tikėjausi. Abejoju, ar gerai viską parašiau. Manau, kad gausiu blogą pažymį, nors tiek daug mokiausi..." - pasakojo Gabrielė.

Antradienis

Ryto ritualai vyko tradiciškai. Pusryčiams - pieno kokteilis su braškėmis ir bananu bei obuolys. Dar vieną obuolį ir mamos iškeptus blynus su varške išsinešė į mokyklą.

Šiandien Gabrielei vėl šešios pamokos. Su nerimu Gabrielė laukė lietuvių pamokos, nes buvo numatytas atsiskaitymas, tačiau mokytoja atsiskaitymą atidėjo. Susirgo muzikos mokytoja, todėl vietoj muzikos buvo Gabrielės nekenčiama matematika.

Po pamokų mergaitė praleido šokių būrelį, nes su draugėmis turėjo kitos dienos geografijos pamokai paruošti bendrą projektą apie "Baltijos jūros augaliją, gyvūniją ir žmonių veiklą". Mergaičių grupė rinkosi pas Gabrielės draugę namuose. Be bendro darbo, mergaitės kartu ir pietavo. Gabrielė projektui rinko informaciją apie Baltijos jūros augaliją, tačiau vakare paklausta, ką naujo sužinojo, nieko konkretaus atsakyti negalėjo.

Reklama

"Kaip ruošiamės projektams? Nukopijuojame informaciją iš interneto ir viskas", - paaiškino Gabrielė.

Be šio namų darbo, dar Gabrielei reikėjo išmokti pasakoti temą "Atradimai, pakeitę žmonių gyvenimą" bei atlikti 1 psl. užduočių istorijos pratybose, tačiau šį darbą ji padarė dar mokykloje, per pertraukas. Be to, reikėjo išmokti dvi naujas rusų temas ir pasikartoti praeitas matematikos temas prieš kontrolinį ir pristatyti oratorinę kalbą per lietuvių pamoką.

Grįžusi iš draugės, vakare mergaitė dar parvedė iš darželio brolį. Vakarienei valgė manų košės su mėgstamu šokoladiniu kremu ir cinamonu. Miegoti Gabrielė nuėjo 22 val. Išskyrus gana malonų bendrą darbą su draugėmis, šiandien Gabrielė neturėjo jokio laisvalaikio.

"Eilinė diena. Neįvyko nieko gero ir nieko blogo. Man skauda ausį", - tepasakė vakare.

Trečiadienis

Žadintuvas skambėjo 6 val., tačiau Gabrielė neatsikėlė. Geri norai dar pasimokyti prieš pamokas tai, ko vakar neįveikė - neišsipildė. Dėl to mergaitė atsikėlė prastos nuotaikos. Pusryčiams išgėrė pienišką kokteilį su braškėmis ir bananu. Užkandžių į mokyklą neėmė ir pasižadėjo pavalgyti pietus mokyklos valgykloje.

Trečiadienį Gabrielei septynios pamokos, kurios baigiasi 14:45 val.

Reklama

Vos išėjusi į mokyklą dar prieš pamokas mergaitė išsiuntė mamai žinutę telefonu: "Nepyk, jeigu šiandien gausiu du blogus pažymius."

Po keleto pamokų ji vėl skambino mamai pasisakyti, kad gavo 8 iš pirmadienį rašyto rusų atsiskaitymo ir pasiguosti, kad pykina ir krečia šaltis. Taip Gabrielė išgyvena stresą prieš lietuvių kalbos pamoką, per kurią reikės sakyti oratorių kalbą. Vis dėlto šios užduoties mergaitė taip ir neatsiskaitė, nes per vieną pamoką visi vaikai pasisakyti nespėjo. Gabrielė dėl to tik apsidžiaugė, mat turės laiko dar patobulinti savo pasisakymą. Sykiu ji dar įsitempė, nes pamatė, jog mokytoja vertina itin griežtai.

"Viena bendraklasė gavo 8 todėl, kad, mokytojos nuomone, kalbą jai parašė tėvai, neva ji per sudėtinga mūsų amžiui", - pasakojo Gabrielė.

Nuotaiką mergaitei pakėlė per istorijos pamoką lengvai gautas 9 už projektą apie išradimus. Kitų tos dienos pamokų mergaitė nekomentavo.

Po pamokų Gabrielė valgė mokyklos valgykloje sklindžių su varške, ir iš karto išvažiavo į dainavimo būrelį. Po būrelio dar laukė papildoma pamoka pas korepetitorę. Iš jos grįžusi po 18 val. ji jautėsi labai pavargusi - tad atsigulė ir daugiau kaip valandą miegojo.

Atsikėlusi vakare ji dar parepetavo oratorinę kalbą ir atliko rusų namų darbus: perrašė į žodynėlį naujus žodžius ir atliko 3 pratimus iš vadovėlio.

Reklama

Vakarienei Gabrielė valgė tik šokoladinių dribsnių su pienu ir puodelį jogurto. Miegoti nuėjo 22 val. Apie praėjusią dieną ji kalbėjo nenoriai. "Eilinė diena. Sunki. Neįvyko nieko svarbaus nei įdomaus."

Ketvirtadienis

Atsikėlusi tradiciškai 7 val. išgėrė mamos suplaktą kokteilį. Kito maisto nenorėjo.

Ketvirtadienis šeštokei - mėgstamiausia savaitės diena, nes šią dieną jai tik penkios pamokos, nėra būrelių. Tad yra daug laisvo laiko. Per pirmąją lietuvių pamoką šeštokai vėl atsiskaitinėjo oratorines kalbas, tačiau Gabrielė ir šią pamoką liko neatsiskaičiusi.

Per geografijos pamoką mergaitė su bendraklasėmis pristatė atliktą projektą apie Baltijos jūrą ir gavo už jį 10. Tai kilstelėjo jos bendrą geografijos pažymių vidurkį iki 7,8.

Šią dieną Gabrielei dar buvo ir biologijos pamoka. "Dar blogiau nei geografija. Nusibodo tos molekulės ir dar namų darbų daug uždavė. Pratybų du puslapius", - komentavo moksleivė.

Per matematiką vaikai dirbo su kita mokytoja, tad tik kartojo praėjusį kursą ir namų darbų negavo. Per kūno kultūrą šeštokai mankštinosi ir žaidė tinklinį.

Reklama

Po pamokų Gabrielė valgykloje valgė burokėlių sriubą. Parėjusi į namus ji prisėdo prie kompiuterio.

"Diena buvo neįdomi. Norėjau pailsėti. Pažiūrėjau filmą "Paryžius bet kokia kaina" apie drabužių dizainerę, kuri įveikė konkurentes ir gavo darbą Paryžiuje. Dar peržiūrėjau socialinius tinklus", - pasakojo apie savo laisvalaikį šeštokė.

Vakare Gabrielė dar parvedė brolį iš darželio. Abu vaikai vakarienei pavalgė spagečių su sūriu. Ir tik tuomet Gabrielė atliko namų darbus.

Prisimindama prabėgusią dieną mergaitė paminėjo nuoskaudą dėl to, kad per kūno kultūrą mokytoja nepatikėjo, kad jai skauda koją. "Per kūno kultūrą daug bėgiojome ir man įsiskaudėjo koją (Gabrielei prieš metus buvo nustatytas vienos pėdos kaulo išretėjimas. - Aut. past.). Paprašiau mokytojos atsisėsti, o ji paskui man davė pastabą, kad simuliuoju", - atviravo pašnekovė.

Penktadienis

Paskutinė mokslo savaitės diena Gabrielei prasidėjo dviem technologijų pamokomis. Pusmetį pjaustinėję medį, šeštokai nuo šiandien dirba su kita mokytoja ir dabar mokysis siuvinėti. Pirmas bandymas Gabrielei patiko.

"Išmokome naują dygsnį. Ant medžiagos nusipiešiau du grybus ir juos išsiuvinėjau nauju dygsniu. Gavau 10. Patiko mokytoja, nes atsipalaidavusi, nerėkia, ramiai paaiškina keletą kartų ko nesupranti", - dalinosi įspūdžiais Gabrielė.

Už anglų namų darbą mergaitė gavo 8. Namų darbams vėl buvo projektas - parengti informaciją ir pristatyti vieną garsią asmenybę. Gabrielė pristatė Elžbietą I.

"10 balų gavo mergaitė, kuri projektą papildė skaidrėmis. Mano projekte buvo per daug datų ir per mažai informacijos", - paaiškino įvertinimą eksperimento dalyvė.

Lietuvių kalbos pamokos nebuvo ir oratorinės kalbos, atsiskaitymas persikėlė į kitą savaitę. Per šią pamoką visi moksleiviai ėjo į lauką ir atliko masinį mokyklos šokį, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. "Buvo smagu. Šokis paprastas, bet mes labai stengėmės. Manau, kad atrodė gražiai. Mus filmavo televizija, ėmė interviu iš mano draugų. Akcija patiko", - dalinosi įspūdžiais Gabrielė.

Kitos pamokos šeštokei šią dieną niekuo nebuvo ypatingos "Per matematiką ir vėl kita mokytoja bei kartojimas. Gamta ir žmogus - molekulės ir vėl puslapis namų darbų", - reziumavo mergaitė.

Po pamokų ji vėl valgė valgykloje mėgstamus sklindžius su varške. Šokių būrelyje mokėsi naują sambos žingsnelį, o dainavimo būrelyje šiandien nedainavo.

"Su mokytoja kalbėjomės apie artėjantį mano gimtadienį ir kitas šventes. Gėrėme arbatą. Toks laisvas būrelis būna labai retai, bet manau, kad tai gerai, nes mes labiau pažįstame vieni kitus", - pasakojo Gabrielė.

Vakare mergaitė jau negalvojo nei apie mokslus, nei apie būrelius - džiaugsmingai pasitiko senelius, atvykusius pasveikinti jos su gimimo diena. Visas vakaras buvo skirtas brangiems svečiams, o prieš akis laukė - nuostabus savaitgalis ir gimtadienio šventė su draugais.

P.S. Greta kitų šmaikščių gimtadienio dovanų, nuo bendraklasių Gabrielė gavo degaus skysčio su palinkėjimu padegti "šūlę".

Laukiame jūsų laiškų

Kviečiame visus tėvelius dalyvauti šiame projekte - aprašykite vieną savo mokyklinio amžiaus vaiko dieną ir siųskite el. p.: edita@ve.lt. Vaiko vardo ir pavardės nebūtina nurodyti. Svarbu tik kurioje klasėje jis mokosi, kiek laiko skiria mokslams bei laisvalaikiui, kokie yra jo pasiekimai.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

val

2016-02-19   11:24

IP: 82.135.146.105

perskaičiau visą straipsnį dienraštyje..gaila vaikų, o juk jie tik šeštokai..kas bus vėlesnėse klasėse?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Mokinio dienoraštis

"Mokymosi krūvis mokykloje yra netolygiai paskirstytas. Jaunų žmonių likimas iš esmės sprendžiamas...

Dvyliktokė: "Pasirengimas egzaminams - kankynė" nuotrauka, foto

Tęsiame projektą "Mokinio dienoraštis", kurio tikslas - atidžiau pažvelgti į mokinio kasdienybę,...

Pirmokė: "Noriu būti geriausia" nuotrauka, foto

Tęsiame projektą "Mokinio dienoraštis", kurio tikslas - atidžiau pažvelgti į mokinio kasdienybę,...

Jaunųjų medikų būrelis įdomesnis nei matematika nuotrauka, foto

Tęsiame projektą "Mokinio dienoraštis", kurio tikslas - atidžiau pažvelgti į mokinio kasdienybę,...

Vienuoliktokė: "Nemėgstu, kai mokytojas atsainiai dirba savo darbą" nuotrauka, foto

Klaipėdoje - sporto aikštynų atgimimas nuotrauka, foto

Sportas, Uostamiesčio moksleiviai atostogų metu džiaugiasi galimybėmis komfortiškai sportuoti lauke - Klaipėdoje atnaujinti...

Jaunieji menininkai rengs E. Balsio dainų programą nuotrauka, foto

Renginiai, Penktadienį, liepos 19 d., veiklą pradėjo dvi savaites truksianti Klaipėdos valstybinio muzikinio...

Valdininkai mažins mokinių skaičių klasėse, tačiau yra viena problema nuotrauka, foto

Klaipėda, Švietimas taps Klaipėdos miesto prioritetu. Mokytojų etatų didinimas, rekonstruojami darželiai, mažėjančios mokinių...

Palangoje prasidėjo 20-osios „Aurum 1006 km lenktynės“ nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienį, 12 val., prie „Aurum 1006 km lenktynių“ starto linijos nuskambėjo tiek...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...