2019 m. liepos 17 d. 14:06 val., trečiadienis

Mokinio dienoraštis

Dvyliktokė: "Pasirengimas egzaminams - kankynė"

(8)

Dvyliktokė: "Pasirengimas egzaminams - kankynė" nuotrauka, foto

LAIKO PLANAVIMAS. "Prie pamokų galima prasėdėti ir visą dieną, bet nieko nepadaryti, o galima per keletą valandų išmokti tai, kas svarbu. Tai labai priklauso nuo mokinio motyvacijos", - sako dvyliktokė.

© "Fotolia" nuotr.

Reklama

"Mokymosi krūvis mokykloje yra netolygiai paskirstytas. Jaunų žmonių likimas iš esmės sprendžiamas per tris egzaminų valandas. Pasirengimas egzaminams - tikra abiturientų kankynė: mokomės, kalam viską iš eilės, nes nežinome, kas bus per egzaminą. Tai labai išsekina. Manau, kad moksleiviai kiekvienų mokslo metų pabaigoje turėtų kokia nors forma atsiskaityti ir tokiu būdu kaupti savo rezultatų krepšelį", - pareiškė savo nuomonę klaipėdietė abiturientė Magdalena.

Dvyliktokė sutiko papasakoti apie eilinę savaitės dieną - ketvirtadienį. Tądien, kaip ir kasdien, Magdalena kėlėsi 6 valandą ryto. "Ryto metas man yra produktyviausias, todėl tik atsibudusi nuo pusvalandžio iki valandos laiko skiriu tos dienos pamokų pasikartojimui. Po to susiruošiu ir važiuoju autobusu į gimnaziją", - pasakojo mergina.

Ketvirtadienį dvyliktokei buvo aštuonios pamokos. "Šiuo metu rimtų pamokų, per kurias mokytumės ką nors nauja, nėra, nes jau išėjome visą kursą ir dabar daugiausiai dėmesio skiriame kartojimui bei savarankiškam mokymuisi namuose. Tad gauname labai daug namų darbų", - sakė abiturientė.

Ketvirtadienį Magdalenai pirmoji pamoka - istorija. Istorijos mokytoja dvyliktokams aiškino, ką reikia išmokti egzaminams, ką pasikartoti. Per antrąją pamoką - matematikos modulį - gimnazistai sprendė skirtingų metų matematikos egzaminų uždavinius. Per informatikos pamoką - atsiskaitinėjo savarankiškai paruoštas prezentacijas apie mėgstamus ir dominančius dalykus.

Po to abiturientei buvo dvi lietuvių literatūros pamokos, kurios buvo skirtos Marcelijaus Martinaičio kūrybos ir jos konteksto analizei. Po šių pamokų dvyliktokai gavo dar pluoštą namų darbų. Po lietuvių buvo dar viena matematikos pamoka, kurios metu mokytoja aiškino sudėtingesnius egzaminų uždavinius. Septinta pamoka Magdalenai - šokis, tačiau jis užtruko dvi pamokas, 7 ir 8, nes abiturientai šiuo metu kas antrą dieną po vieną-dvi valandas repetuoja išleistuvių valso šokį.

Po pamokų Magdalena išvažiavo į papildomą istorijos pamoką pas korepetitorių, kurioje užtruko dar dvi valandas. Atsilaisvinusi nuo mokslų, 18 val., mergina susitiko su draugais mieste ir atsikvėpė bendraudama su jais kavinėje. Namo grįžusi apie 20 val. dvyliktokė sėdo prie pamokų ir mokėsi iki 23 val.

Reklama

"Jeigu nori aukštesnių rezultatų - poros valandų per dieną namų darbams tikrai nepakanka, reikia kur kas daugiau laiko. Ketvirtadienis man - gana įtempta diena, tad padariusi namų darbus nuėjau miegoti", - reziumavo dvyliktokė.

Pašnekovė pažymėjo, jog dvyliktoje klasėje atsisakė visų papildomo ugdymo veiklų: teatro, savanoriavimo, visuomeninės veiklos. "Vis tiek laisvo laiko lieka labai mažai. Žinoma, esame priversti išmokti planuoti savo laiką, išnaudoti jį produktyviai, nes prie pamokų galima prasėdėti ir visą dieną, bet nieko nepadaryti, o galima per keletą valandų išmokti tai, kas svarbu. Tai labai priklauso nuo mokinio motyvacijos", - aiškino dvyliktokė.

Magdalenos pažymių vidurkis yra 9. Mergina apgailestauja, jog dažnai mėgstamų dalykų pažymiai yra blogesni nei tų dalykų, kurie mažiau įdomūs. "Man labai patinka istorija, bet pažymiai to neatspindi. Tik šiemet pradėjau vertinti literatūros pamokas. Manau, kad tik dabar mes suaugome iki kūrinių, kuriuos skaitome, ir tapo įdomu juos skaityti, analizuoti. Sunkiau suprantama ir daugiau pastangų reikalaujanti yra matematika. Išlaikyti motyvaciją jos mokytis yra sudėtinga", - atviravo abiturientė.

Dvyliktokė galėtų per daug nesijaudinti dėl abitūros egzaminų, nes ji jau įstojo į rinkodaros vadybos specialybę Jonkopingo universitete Švedijoje, kurioje studijos yra nemokamos. Priėmimas į šį universitetą vyko anksčiau todėl, kad Švedijoje anksčiau baigiasi mokslo metai.

"Studentus iš užsienio universiteto komisija atsirenka, vertindama ne brandos atestato pažymius, o mokslo metų pasiekimus. Stojant į šią įstaigą - lemiami buvo motyvacinis ir rekomendacinis laiškai, taip pat 11 klasės ir 12 klasės pirmojo pusmečio vidurkis, išklausytų atitinkamų dalykų valandų skaičius ir pažymiai. Žinoma, aš universitetui nusiųsiu brandos atestatą, tačiau jis jau nieko nekeis, nes esu įstojusi. Vis dėlto noriu, kad brandos atestatas taip pat liudytų, jog esu verta pasitikėjimo", - sakė abiturientė.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

zi

2016-05-13   16:02

IP: 86.100.73.8

Visa esme, kad daznai mokytojai vidurineje mokykloje nieko neismoko. Ir kam jie is viso reikalingi, jei vaikai visas temas turi namuose zubrinti savarankiskai, su tevais ar korepetitoriais? Vien tik etata uzima ir tiek. Mest lauk is darbo tokius, kurie nieko neismoko!

AK

2016-05-13   09:11

IP: 195.14.178.129

Paprastas dalykas - matematika? Universitete iš naujo variau viską, kas kalta mokykloje, tik vadinosi jau "aukštoji matematika". Kaip ir priklauso, ne ji ir yra ne paprastoji, bet aukštoji. Priežastinių ryšių jos skyriuose, ar su kitais dalykais - labai mažai, tai atskiri formulių ir sprendimo būdų poaibiai. Tai net neturėtų būti kiekvienam dėstoma ir iš kiekvieno reikalaujama.
Arba kita - literatūros dalis. Privalai iškalti kaip tave paveikė meno kūrinys, pagaminti analizą pagal reikalaujamus kurpalius. Ten absurdų absurdas, pasityčiojimas iš to, kas yra literatūra, knygos, tekstai, skaitymas, asmenybės poreikiai ir polinkiai kūrybai, kūrybiškumas. Kaip mergina ir pastebi, tokiame amžiuje tik-tik ir pradeda bręsti tokių poreikių pati pradžia, o jaunuoliai jau būna užkankinti privalomais skaitiniais. O ir branda šių plotmių vienam ar kitam asmeniui ateina laike visai ne vienodai. Paprasta viskas tam, kas linkęs viską suprimityvinti. Tik vertės tame daug nerasta.

Matyt

2016-05-13   09:00

IP: 78.57.208.240

Kai smegenys iš vatos, tai niekas ten ir nesilaiko.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Mokinio dienoraštis

"Mokymosi krūvis mokykloje yra netolygiai paskirstytas. Jaunų žmonių likimas iš esmės sprendžiamas...

Dvyliktokė: "Pasirengimas egzaminams - kankynė" nuotrauka, foto

Tęsiame projektą "Mokinio dienoraštis", kurio tikslas - atidžiau pažvelgti į mokinio kasdienybę,...

Pirmokė: "Noriu būti geriausia" nuotrauka, foto

Tęsiame projektą "Mokinio dienoraštis", kurio tikslas - atidžiau pažvelgti į mokinio kasdienybę,...

Jaunųjų medikų būrelis įdomesnis nei matematika nuotrauka, foto

Tęsiame projektą "Mokinio dienoraštis", kurio tikslas - atidžiau pažvelgti į mokinio kasdienybę,...

Vienuoliktokė: "Nemėgstu, kai mokytojas atsainiai dirba savo darbą" nuotrauka, foto

LFF sprendimai: geri norai Klaipėdai ar siekis uždėti apynasrį? nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos futbolo federacija (LFF) parengė planą, kaip būtų galima į kampą įsprausti...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Trečiadienio pietūs

Vytis Europą Lietuvai tampa vis sunkiau nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Sėkmingai pastaruosius keliolika metų augusi Lietuva nusikrato pigios šalies etiketės. Dabar reikės...

Oro taršos tyrimų rezultatai nenuramino nuotrauka, foto

Klaipėda, Oro tarša jaučiama, tačiau normos - neviršijamos, pavojaus gyventojų sveikatai nėra. Tokios...

Patarimai, Paskelbta prieš 2 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...