2019 m. birželio 27 d. 11:03 val., ketvirtadienis

Diena su profesija

Žmonės, kuriems globotiniai dovanoja angelų statulėles

(5)

Žmonės, kuriems globotiniai dovanoja angelų statulėles nuotrauka, foto

DAUG. Mieste yra daugiau nei tūkstantis žmonių, kuriems neišvengiamai reikia gydymo ir pagalbos.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

"Darome viską, kad psichikos ar proto negalią turintys žmonės taptų socialesni, kad sumažintume atskirties bei vienatvės kančią. Kartais jie sako, kad nereikia pagalbos, bet tikrovė yra kita", - sakė Klaipėdos psichikos sveikatos centro socialinis darbuotojas Saulius Liekis.

Kai kurie globotiniai ant socialinio darbuotojo ir kirviu ar peiliu užsimoja, ir grasina nuplikyti verdančiu vandeniu, baudžiasi įspirti, gatvėje pamatę pjudo šunimi.

Saulius LIEKIS, socialinis darbuotojas

Nuo pat ryto į jo kabinetą ateina žmonės su savo rūpesčiais ir didelėmis problemomis, kai būna įsiskolinę antstoliams, kai jiems nubraukiama visa socialinė pašalpa ir lieka be cento, kai reikia išrūpinti geresnį būstą ar jiems įveikiamą darbą. O vėliau socialiniai darbuotojai važiuoja autobusu arba eina pėsti į namus, kai globotiniai ilgiau nepasirodo ar neatsiliepia telefonu.

Mes kartu ėjome su Sauliumi ir beldėmės į trejas duris. Deja, niekas jų atidaryti nenorėjo. Socialiniam darbuotojui skambino viena mergina, tačiau nekalbėjo.

Kai nekalba - tai pagalbos šauksmas

"Tie, kurie pas mus dažnai apsilanko, tampa kovotojais, išmokstančiais savimi pasirūpinti, tampa savarankiškesni, ir kitiems likimo draugams pataria, kaip gauti pašalpas. Kai kurie būna impulsyvūs, ir kuo labiau karščiuojasi, ginčijasi, tuo problemos tik eina gilyn.

Kiti graužiasi, kad kaimynai į juos atšiauriai žiūri, bijo savo vaikus išleisti į laiptinę. Būna, kad žmogus praranda atmintį, nebegali susimokėti mokesčių, nusipirkti maisto", - įvairias gyvenimiškas situacijas vardija S. Liekis.

Mieste yra daugiau nei tūkstantis žmonių, kuriems neišvengiamai reikia gydymo ir pagalbos. Socialinis darbuotojas iš skambinančiojo balso intonacijų supranta, jog nutiko kažkas negera. Jų ieško, domisi, kaip sekasi, prižiūri, kad išgertų vaistus. Paūmėjus ligai pablogėja gyvenimas, žmonės su savimi nesusitvarko ir klimpsta į dar didesnes socialines problemas.

"Daugėja žmonių, kuriems reikia kompleksinės pagalbos, padėti buityje ir kitų paslaugų. Taip pat kalbamės su ligonių artimaisiais, kaimynais, žiūrime, kad vieni kitų neskriaustų. Juk mūsų globotiniai - rizikos grupė. Kartais tenka į butus veržtis jėga, pasitelkus policijos pareigūnus ar ugniagesius: kai jie gali sau pakenkti arba nugrimzta į tokią depresiją, jog įstengia tik gulėti ir žiūrėti į vieną tašką ant lubų.

Tokius žmones, kurie liaunasi valgę, vežame į psichiatrijos ligoninę. Mes išsirūpiname, kad ligoniukai galėtų neįgaliųjų dienos centre prasmingai leisti laiką, suteikiame informaciją, kur ieškoti pagalbos, pagaliau, kad į jų namus ateitų slaugytoja", - sakė socialinis darbuotojas.

"Niekas už mus geriau nežino jų istorijų"

Ne su visais jis ir jo kolegos tampa draugais ar beveik tampa jų šeimos nariais. Kai kurie globotiniai ant socialinio darbuotojo ir kirviu ar peiliu užsimoja, ir grasina nuplikyti verdančiu vandeniu, baudžiasi įspirti, gatvėje pamatę pjudo šunimi. Kartais reikia būti geru diplomatu, kad patektumei į įtarios močiutės butą.

NEĮSILEIDŽIA. "Kai kada ligoniai sako, kad nori, jog pas juos ateičiau tik aš, o ne kas kitas. O kai liga paūmėja, tenka kviestis policininkus ar ugniagesius, kad patektume į butą ir išgelbėtume badaujantį ir kenčiantį žmogų", - sako Klaipėdos psichikos sveikatos centro socialinis darbuotojas Saulius Liekis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ligonis

2013-07-02   13:58

IP: 82.135.193.221

Nu ir parašė, straipsniuka tie ligoniaia geriau surasytu kazkokia beraste korespondente.Galva reik galvoti kai rasai.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Diena su profesija

Muzikinio teatro dailininkas dekoratorius Jonas Sabaitis turbūt nė nepastebėjo, kaip praėjo du...

Jonas Sabaitis - Muzikinio teatro veteranas nuotrauka, foto

"Kiekvienas mūsų į situaciją reaguoja skirtingai, bet nemačiau, kad atskubėjęs į įvykio...

"Nesame nei dievai, nei žmonių likimas" nuotrauka, foto

"Delfinai - šuolių meistrai iš prigimties. Su jais gera bendrauti, nes jie...

"Mes girdime, kaip kalba delfinai" nuotrauka, foto

Darbas Palangos turizmo informacijos centre (TIC) prasideda 9 valandą ryto. Tad nenuostabu,...

Įstaiga, kuri neleis pasiklysti nuotrauka, foto

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Lietuvos laivai grįžta į Baltąjį vėliavų sąrašą nuotrauka, foto

Jūra, Po penkerių metų pertraukos šalies (Lietuvos Respublikoje įregistruoti) laivai kartu su kitų...

Derybose dėl koalicijos jau artėja pabaiga nuotrauka, foto

Lietuva, Į valdančiąją koaliciją besiburiantys politikai ketvirtadienį pranešė artėjantys prie derybų pabaigos.

Buvę bendražygiai Naglį  Puteikį padavė į teismą nuotrauka, foto

Lietuva, Su Lietuvos centro partija (LCP) į tarybą išrinkti Klaipėdos miesto politikas Alvidas...

Patarimai, Paskelbta prieš 31 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 51 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 51 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...