2019 m. birželio 18 d. 17:44 val., antradienis

Diena su profesija

Įstaiga, kuri neleis pasiklysti

(15)

2013-07-09, 21:00

Živilė KAREVAITĖ

Įstaiga, kuri neleis pasiklysti nuotrauka, foto

© Živilės KAREVAITĖS nuotr.

Darbas Palangos turizmo informacijos centre (TIC) prasideda 9 valandą ryto. Tad nenuostabu, kad man atėjus, centro direktorės pavaduotoja Egidija Smilingienė jau dirbo prie kompiuterio. Kitoje stalo pusėje prisėdau ir aš - taip vienai darbo dienai tapome kolegėmis.

"Nors žmonių ryte čia mažai, darbuotojai dirba dviem pamainomis, nuo pietų atėję žmonės poilsiautojams informaciją teikia iki 7 valandos vakaro", - paklausta, kiek valandų praleidžia darbe, pasakojo darbuotoja.

Daugiausia lankosi rusai

Daugiausia, pasak E. Smilingienės, čia užsuka rusakalbiai turistai, dėl to ekskursijos siūlomos tik rusų kalba.

"Be abejo, jei atsirastų didelė kitakalbė žmonių grupė, gidus mes galime parūpinti, tačiau dažniausiai tokių žmonių būna pavieniai. Ekskursijomis labiausiai domisi rusai", - sakė moteris.

Beveik tą pačią akimirką pro duris įėjo rusakalbė moteris, o Egidija, demonstruodama puikias rusų kalbos žinias, papasakojo turistei, kokias ekskursijas planuoja Palangos TIC.

Jai išėjus paklausiu, kokias ekskursijas siūlo centras.

"Kol kas ekskursijos planuojamos į Nidą ir Klaipėdą, tačiau šiuo metu deramasi dėl kelionių galimybės į Ventės ragą, Mingės kaimą, Jūrų muziejų ir kitas turistams patrauklias, sąlyginai netoli nuo Palangos esančias vietas, taip pat Kryžių kalną ir Liepoją Latvijoje", - paaiškina Egidija.

Beje, sulaukėme ir lietuvių, besidominčių ekskursija į neseniai atidarytą dinozaurų parką Radailiuose. Pasak Egidijos, tarp turistų jis ypač populiarus.

Apsilankius kiekvienam kitataučiui, Egidija ir jos kolegos paklausia, iš kur jie atvyko. Gali pasirodyti, kad tiesiog iš smalsumo, tačiau paaiškėja, jog tai skirta statistikai.

"Turime žinoti, iš kur žmonės atvyksta į Palangą, kiek jų ateina pas mus", - neatitraukdama akių nuo kompiuterio pridūrė darbuotoja.

Nors dauguma, bendravusių su Egidija, nori aplankyti Kuršių neriją, ne vienas rusakalbis atskirai pageidauja pamatyti delfinariumą.

"Į kiekvieną iš objektų yra rengiamos atskiros ekskursijos, kurios užtrunka vis1 dieną", - su rusų pora kalbėjo Egidija. Tačiau ponia, išgirdusi, jog kelionė užtruks iki vakaro, apsigalvojo, jai pasirodė gaila atostogų laiko. Nors darbuotoja dar mėgino paaiškinti, jog Kuršių nerijai verta aukoti vieną dieną ir, ten nebuvus, tiesiog būtina apsilankyti, moters tai neįtikino.

Ieško įvairiausių paslaugų

Nuo ryto, žinodami, jog turizmo centras siūlo nemokamo interneto prieigą, prisijungti prie tinklo ėjo ne tik lietuviai, bet ir rusakalbis jaunimas. Nežinantiesiems apie tokią galimybę Egidija pasiūlydavo prisėsti ir ja pasinaudoti. Viena moteris, atėjusi su kompiuteriu, prašė belaidžio interneto kodo, tačiau darbuotoja patikino, kad "Wi-Fi" ryšio kol kas centre nėra ir pasiūlė nueiti į už kampo esančią kavinę.

Apie 11 val. prie darbo prisijungia Egidijos kolega, nešinas kelių rūšių žuvų maistu. Tik po pastebėjau, jog ant stalo stovi nedidelis akvariumas. Biuras atrodo labai jaukiai.

Visas TIC pilnas Palangos parką, jūrą, saulėlydį ir kitas romantiškas vietas vaizduojančių atvirukų, suvenyrų bei nepasiklysti padedančių žemėlapių.

Atėję žmonės Egidijos prašė Palangos, Šventosios, Klaipėdos miestų, taip pat dviračių žemėlapių. Jų pagalba centro darbuotoja rusakalbei moteriai aiškino, kaip pasiekti banką, o suabejojus, kad nuo jos viešbučio Vytauto gatvėje iki jūros yra skelbiami 400 metrų, pasitelkus žemėlapį paaiškėjo, jog yra visi 700.

Tradicija - rytinė arbata

Besidairydama po suvenyrų vitrinas Egidijos buvau pakviesta su jos kolegomis išgerti arbatos. Pasirodo, Palangos TIC turi tradiciją kiekvieną dieną lygiai 10 valandą gerti arbatą. Susirinkę direktorės kabinete jaukiai gėrėme rytinę arbatą su keksiukais. Kiekvieną dieną priešpiečiais čia rūpinasi vis kitas darbuotojas, šiandien iki arbatinės ėjo Egidija.

Šnekučiavomės apie sulaukiamų turistų kiekį, iš kur jie atvyksta, ką labiausiai mėgsta veikti Lietuvoje.

Pasak kurorto TIC direktorės Alos Valužienės, Palangoje dažniausiai ilsisi turistai iš kaimyninių šalių: "Daugiausia turistų sulaukiame iš Rusijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos, nors šiemet padaugėjo keliautojų ir iš Suomijos."

Esant geram orui lankytojų centras sulaukia mažiau. Pro langą matyti, kaip išsiilgę saulės žmonės šeimomis traukia prie jūros.

"Daugiausia turistų pas mus apsilanko apsiniaukusią, šaltesnę dieną, kada žmonės ieško pramogų. Šviečiant saulei visi eina prie jūros", - priduria moteris, sakydama, kad kaip tyčia pataikiau ateiti šiltą dieną, kai žmonių, palyginti, mažoka.

Kreipiasi dėl apgyvendinimo

Stebint Egidijos darbą susidaro įspūdis, jog žmonės čia užsuka dėl ekskursijų - užsisako bilietus, domisi kainomis, klausia, kur galima nuvykti.

Tačiau centro direktorė paprieštarauja: "Ekskursijos nėra mūsų pagrindinis prioritetas. Žmonės dažniausiai mūsų prašo informacijos apie apgyvendinimą, lankytinas turistų vietas, teiraujasi, kur Palangoje galima paragauti tradicinio lietuviško maisto, papramogauti su vaikais."

Man bebūnant svečiuose atėjo vienas rusakalbis vyras, norėdamas sužinoti, kur gaminami skaniausi Palangoje cepelinai. Egidijos kolega jam rekomendavo J. Basanavičiaus gatvės pradžioje esančią kavinę "Molinis ąsotis". Pradėjau svarstyti, kur aš rekomenduočiau eiti valgyti cepelinų.

Egidija sako, jog čia noriai priimami praktikai turizmą uostamiestyje studijuojantys studentai: "Kaip tik išleidome tris studentes, šią vasarą laukiame dar vienos."

Direkorė pasakojo, jog sulaukia įvairiai motyvuotų studentų, priklauso nuo to, kiek žmogui patinka jo studijos ir profesija, ar jis suinteresuotas dirbti ir kažką sužinoti.

"Būna ir tokių, kurie per praktiką pasirodo vos du kartus, nori ją kuo greičiau atlikti ir pasiimti dokumentus", - priduria Egidija.

Turistai rašo ir internetu

Direktorės pavaduotoja su kolegomis prižiūri ir turizmo informacijos centro internetinį puslapį www.palangatic.lt. Jame informacija talpinama trim kalbomis - lietuvių, anglų ir rusų.

"Žmonės iš įvairių šalių mums rašo ir internetu. Domisi apgyvendinimu, taksi išsikvietimu, transportu, lankytinomis vietomis", - kaip tik dėdama straipsnį į svetainę pasakojo E. Smilingienė. Beje, dar prieš mano vizitą su ja taip pat susisiekiau el. paštu. Atsakymą gavau dar tą pačią dieną.

Leisdama laiką turizmo centre pastebėjau, jog jaunesni turistai mėgsta keliauti dviračiais, apsilankiusi buvo ir dviračiais keliaujanti šeima, išsiruošusi važiuoti Šventosios link.

Sulaukėme ir latvių bei estų jaunimo, paprašiusių Palangos žemėlapių. Nežinantiems, ką pamatyti, Egidija žemėlapyje apibraukia vietas, į kurias verta nuvažiuoti.

Artėjant vidurdieniui Egidija pasiūlo kolegai nueiti papietauti, nes 13 valandą baigiasi jos pamaina.

Iki pietų neatsitraukdama nuo laidinio telefono ir kompiuterio dirbusi E. Smilingienė neatrodė pavargusi: "Šiandien šilta diena, nebuvo daug žmonių. Nežinau, ar bus ką jums parašyti", - suabejoja ir su šypsena išlydi mane iš savo darbovietės.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Diena su profesija

Muzikinio teatro dailininkas dekoratorius Jonas Sabaitis turbūt nė nepastebėjo, kaip praėjo du...

Jonas Sabaitis - Muzikinio teatro veteranas nuotrauka, foto

"Kiekvienas mūsų į situaciją reaguoja skirtingai, bet nemačiau, kad atskubėjęs į įvykio...

"Nesame nei dievai, nei žmonių likimas" nuotrauka, foto

"Delfinai - šuolių meistrai iš prigimties. Su jais gera bendrauti, nes jie...

"Mes girdime, kaip kalba delfinai" nuotrauka, foto

Darbas Palangos turizmo informacijos centre (TIC) prasideda 9 valandą ryto. Tad nenuostabu,...

Įstaiga, kuri neleis pasiklysti nuotrauka, foto

VTEK svarstys A.Vaitkaus elgesį nuotrauka, foto

Klaipėda, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vertins buvusio Klaipėdos valstybinio jūrų uosto...

Irkluotojas Augustas Navickas nusitaikė į antrą paralimpiadą nuotrauka, foto

Sportas, Šį savaitgalį Poznanėje (Lenkija) vyksiančiame antrajame pasaulio irklavimo taurės etape Augustas Navickas...

Šilutės rajone dingusio jaunuolio kūnas rastas miške nuotrauka, foto

Kriminalai, Nuo sekmadienio vakaro artimieji, draugai, pareigūnai intensyviai ieškojo dingusio 24 metų...

Žvejojusiems policininkams paauglys pasiūlė narkotikų nuotrauka, foto

Kriminalai, Vakar vakare, pusvalandį iki vidurnakčio, Klaipėdoje, prie Malūno tvenkinio, ne tarnybos metu...

Klaipėda, Paskelbta prieš 20 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 58 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...