2019 m. liepos 24 d. 07:16 val., trečiadienis

Diena su profesija

Į darbą - tarsi į mišką grybauti

(21)

Į darbą - tarsi į mišką grybauti nuotrauka, foto

STEBĖTOJAI. "Tiesiog stebime aplinką. Tarkime, pamatai ant kurio nors viešbučio pakabintą informaciją, kad čia vyks konferencija, ir žinai, jog tą dieną čia gali privažiuoti daug užuomaršų", - atviras Romas Pocius.

"Vakarų ekspresas" pristato naują rubriką "Diena su ... profesija". Dienraščio žurnalistai bent keletą valandų praleis kartu su įvairių profesijų atstovais, o savo įspūdžius perteiks skaitytojams. Galbūt kai kam tai bus puikus akstinas pakeisti savo profesiją, o gal - tiesiog puiki proga iš šono pasižiūrėti į kito žmogaus darbą.

Yra darbų, kuriais didžiuojasi ne tik šių profesijų atstovai, bet dar ir pusė giminaičių, tačiau yra ir tokių darbų, kai nepažįstamoje kompanijoje geriau meluoti esant bedarbiu. Vienas tokių - automobilių stovėjimo rinkliavą Klaipėdos mokamose zonose prižiūrintys eismo kontrolieriai. Jie ir patys neslepia, kad daugelis jų darbą vadina šunišku, o prakeiksmų jie sulaukia kone kasdien.

NESKUBA? Kontrolieriai tikina laukiantys pažeidėjų bent 10 minučių ir tik po to fotografuoja, žinoma, jei per tą laiką belieka ką fotografuoti. Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Kadangi šiemet įsigaliojus rinkliavai už automobilių stovėjimą daugiabučių kiemuose eismo kontrolierių "medžioklės plotai" dar labiau išsiplėtė, akivaizdu, kad priešų gretos tik didės.

"Nedaug yra galinčiųjų dirbti šį darbą. Ne visi ištveria psichologinį spaudimą", - pripažįsta ir VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" vadovas Gintaras Neniškis.

Tad saulėtą, bet šaltoką rytą išsiruošėme į reidą kartu su šios įmonės Kontrolės ir teisės skyriaus viršininko pavaduotoju Romu Pociumi. Jis Klaipėdoje - pats pirmasis kontrolierius, pradėjęs tikrinti, ar visi vairuotojai, palikę automobilį apmokestinamose zonose, susimoka už stovėjimą.

Nors šis darbas ir nesuteikia jam malonių emocijų, esą vis tiek kas nors turi jį dirbti.

"Vaikystėje neturėjau jokios svajonės, kuo būsiu užaugęs. Mokiausi Eduardo Balsio mokykloje ir turėjau būti chorvedžiu, bet 9-oje klasėje, visų nuostabai, įstojau į aukštesnę technikos mokyklą, į autoremonto specialybę. Po mokslų pakvietė dirbti policininku - ilgai išdirbau šioje sferoje, gal todėl ir esu užsigrūdinęs. Dar esu dirbęs greitosios medicininės pagalbos vairuotoju. Draugai juokėsi, kad dabar laikas būtų išbandyti gaisrininko duonos, bet tapau kontrolieriumi..." - atviravo R. Pocius.

MASKUOTĖ. Žiemą kontrolierių darbą apsunkina sniegas - valyti užsnigusius stiklus jie privengia, nes žmonės juos gali apkaltinti esą subraižė stiklą.

"Gyvybės įnešantis automobilis"

Sunku pasakyti, ar saulėta diena, ar kitos aplinkybės lėmė, bet per porą valandų, kurias praleidome kartu, nė vienas prasižengęs vairuotojas neišdrįso Romo iškoneveikti, apspjauti ar pan. Tiesa, reikėtų paminėti, kad Romas - tvirtas kaip ąžuolas, gerų akių vyras vien savo stotu transliuoja žinią, kad šokinėti prieš jį nebūtų protinga.

"Visko šiame darbe būna. Pasitaiko dienų, kai per dieną 5-6 kartus prakeikia ir visokiomis ligomis gąsdina. Ypač sunku vasarą, kai tenka budėti žaliojoje zonoje - pajūryje, kur privažiuoja panevėžiečių, kauniečių. Ir beisbolo lazdas išsitraukia, ir kitaip grasina. Bet aš nieko nebijau - nei prakeiksmų, nei grasinimų. Juk nieko blogo nedarau - aš tik savo darbą dirbu, tai už ką mane kolioti?" - pradėjo pasakoti R. Pocius, vos tik įsėdę į automobilį pajudėjome į tą dieną jam paskirtą teritoriją prie senojo turgaus.

Pirmiausia užsukome į mėlynajai zonai priskirtą aikštelę, kurioje stovėjimas valandą kainuoja 50 centų. Nors aikštelė didžiulė, 10 val. ryte joje stovėjo tik keli automobiliai.

"Pirmiausia patikriname, ar veikia stovėjimo skaitiklis", - niekur neskubėdamas ramiai patikrinimą pradeda R. Pocius.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

2013-02-27   22:20

IP: 94.126.5.198

Sutinku ,kiek esu girdejes ji is Greitukes is..so, is Mentu is..piso,jo ex. mergina is..so,jo draugai ji pavare kaip suni.O gyvuliams vieta yra LAUKE. Toks tas gyvulio gyvenimas.Tik prie zurnalistu jis mandagus.....fuuuj

che

2013-01-23   21:53

IP: 86.100.144.248

Tai kas vyksta uostamiestyje yra NE UŽ TVARKĄ, o UŽ CHAOSĄ ir kai kurių asmenų pasipinigavimą. Nebuvo mokamo parkavimo- nebuvo problemų ,jeigu ir reikėjo apmokestinti automobilių parkavimą ,tai tik senamiestyje ar jo pagrindinėse gatvėse , tokiose kaip Turgaus g. , Žvejų gatvė ir Teatro aikštė.

Uz tvarka

2013-01-23   17:24

IP: 82.135.197.142

Kazin kaip su tais prabangiais automibiliais kurie turi uzsiklijave invalido zenklus ,ar jie teisetai uzsiklijavo ,teko matyti kai islipa sveiki be jokiu negalios pozymiu gerai imite zmogeliai .Nors eismo taisyklese parasyta invalodo zenklu galima pazimeti automobili turint invalido pazimejima bet su nevisomis logomis ,galima tik turintiems nejudejimo negale ,rankinis valdymas ,nesant nors is vienos ar daugiau galuniu ,tai kojiu .nu su rementais ,ar be kojiu neteko is brangiu masinu matyti islipanti invalida ...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Diena su profesija

Muzikinio teatro dailininkas dekoratorius Jonas Sabaitis turbūt nė nepastebėjo, kaip praėjo du...

Jonas Sabaitis - Muzikinio teatro veteranas nuotrauka, foto

"Kiekvienas mūsų į situaciją reaguoja skirtingai, bet nemačiau, kad atskubėjęs į įvykio...

"Nesame nei dievai, nei žmonių likimas" nuotrauka, foto

"Delfinai - šuolių meistrai iš prigimties. Su jais gera bendrauti, nes jie...

"Mes girdime, kaip kalba delfinai" nuotrauka, foto

Darbas Palangos turizmo informacijos centre (TIC) prasideda 9 valandą ryto. Tad nenuostabu,...

Įstaiga, kuri neleis pasiklysti nuotrauka, foto

Apie Seimo narius žinome ne viską nuotrauka, foto

Lietuva, Visoje visuomenėje yra be galo išsimokslinusių žmonių ir yra vos baigusių vidurinę...

Vasaros dienos - nemokamoje sporto stovykloje nuotrauka, foto

Sportas, Būrys jaunųjų Klaipėdos "Viesulo" sporto centro sunkiaatlečių vidurvasario dienas leido mokomojoje sporto...

Viešasis transportas Jūros šventės metu nuotrauka, foto

Klaipėda, Bendroji taisyklė

Klaipėdai įteikta „Europiados“ vėliava nuotrauka, foto

Klaipėda, 2020 metų rugpjūčio 5–9 dienomis Klaipėda priims didžiausią tarptautinį Europos folkloro kultūros...

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 11 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 12 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 13 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...