2021 m. kovo 4 d. 14:39 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Pasaulis

Pasaulis

Ką dabar veiks D. Trumpas?

(3)

Ką dabar veiks D. Trumpas? nuotrauka, foto

Donaldas Trumpas © SCANPIX

Reklama

Dabartinis JAV prezidentas kol kas nepripažino savo pralaimėjimo, tačiau tai tikrai nereiškia, kad jis Baltuosiuose rūmuose išbus amžinai. Taigi, ką Donaldas Trumpas gali veikti baigęs savo kadenciją?

Praėjo jau savaitė, kai amerikiečiai ėjo prie balsadėžių ir išsirinko demokratą Joe Bideną. Jis likus dar dviem mėnesiams iki planuojamos inauguracijos jau ėmėsi veiklos ir šią savaitę su geriausiais šalies ekspertais aptarė būsimą kovos prieš koronavirusą planą.

Daugelis svarsto, kas atsitiks su kadenciją baigiančiu šalies vadovu, kuris dar iki šiol nesusitaiko su pralaimėtais rinkimais.

Jei stebuklingai situacija nepasikeis, D. Trumpas iš Baltųjų rūmų vienu ar kitu būdu iki 2021 m. sausio 21 d. turės išsikraustyti. Taigi, portalas DW apžvelgė porą galimų variantų, kas laukia šios spalvingos asmenybės po prezidentavimo. 

Daugybė bylų

Dabartinė JAV teisingumo departamento politika, įvesta po prezidento Richardo Nixono skandalo 1973 m., neleidžia teismams esamų prezidentų patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Taigi, D. Trumpui palikus savo postą, jis neteks ir savo teisinės neliečiamybės, o tai reiškia, kad jo atžvilgiu bus galima pradėti daug tyrimų, kurie per pastaruosius 4 metus buvo atgulę į stalčių.

Reklama

Šiuo metu Niujorko valstijoje D. Trumpo atžvilgiu yra vykdomas kriminalinis tyrimas dėl jo verslo praktikų. Prezidentui taip pat gresia ne viena byla dėl galimo seksualinio priekabiavimo. D. Trumpui galbūt gresia teismas ir dėl rinkimų įstatymo pažeidimo, kai jo buvęs advokatas Michaelis Cohenas sumokėjo dviem moterims, kad šios tylėtų dėl nesantuokinių santykių su D. Trumpu. Už tai M. Cohenas gavo laisvės atėmimo bausmę.

Yra galimybė, kad D. Trumpas gali bandyti pasinaudoti savo malonės nusikaltėliams suteikimo galia ir dar iki baigiant kadenciją išsisukti nuo bet kokių bausmių. Tačiau iki šiol joks prezidentas nėra naudojęs šios konstitucinės galios sau ir nežinia, kaip toks veiksmas atrodytų teisiniu atžvilgiu.

Aišku, kadenciją pradėjęs J. Bidenas gali suteikti malonę D. Trumpui, kaip tai padarė prezidentas Geraldas Fordas, kai R. Nixonas atsistatydino 1974 m. Tačiau bet kuriuo atveju tokią galią JAV turi tik prezidentas, o tai reiškia, kad D. Trumpas nebebus apsaugotas nuo gresiančių bylų vos baigus kadenciją. 

Besikaupiančios skolos

Kai kurie spėliojo, kad D. Trumpo rinkimų kampanijos aršumas ir bandymai stabdyti balsų skaičiavimą yra lemti norėjimo išlaikyti teisines ir finansines prezidento posto privilegijas.

„Tai yra postas, kuris leidžia apsisaugoti nuo teismų ir vargšų prieglaudos“, – teigė Jeilio universiteto istorijos profesorius Timothy‘is Snyderis likus porai dienų iki rinkimų.

Reklama

Rugsėjį portalo „The New York Times“ atliktas D. Trumpo finansų tyrimas nustatė, kad prezidentas yra skolingas per 400 mln. dolerių, daugiausia Vokietijos bankui „Deutsche Bank“, o paskolų grąžinimo terminas per artimiausius 4 metus turėtų baigtis.

Likus keletui dienų iki rinkimų, „Deutsche Bank“ vadovai naujienų agentūrai „Reuters“ tvirtino, kad D. Trumpo pralaimėjimas padėtų lengviau reikalauti grąžinti esamas skolas arba areštuoti jo turtą. Ilgametis skolintojas norėtų kuo greičiau susitvarkyti su šiuo klausimu, nes bendradarbiavimas su dabartiniu JAV prezidentu kelia „Deutsche Bank“ per daug problemų ir sulaukia nenorimo dėmesio iš visuomenės bei teisininkų.

D. Trumpui gali tekti grąžinti ir 2010 m. gautą 72 mln. dolerių vertės mokesčių grąžinimą dėl šiuo metu vykdomo jo finansų audito, galinčio paneigti prieš tai skelbtus 1,4 mlrd. dolerių vertės nuostolius 2008–2009 m. 

Šeimos verslas

Prezidentui iki šiol priklauso per 500 skirtingų įmonių ir verslų, tokių kaip viešbučiai, poilsio kurortai ir golfo klubai. Kol jo sūnūs yra perėmę šiuos verslus vienijančios „The Trump Organization“ valdymą, D. Trumpas vis dar turi prieigą prie savo verslo imperijos resursų. Demokratai tai vadina interesų konfliktu ir teigia, kad tai ne vieną kartą lėmė prezidento užsienio politikos sprendimus ir jis savo postą naudoja siekdamas pasipelnyti.

Ir iš tiesų, siekiančios D. Trumpo palankumo interesų grupės dažnai apsistodavo D. Trumpo viešbučiuose, o viena kinų kompanija pasiūlė daugiamilijoninę sutartį – atidaryti prezidentui priklausantį golfo klubą Jungtiniuose Arabų Emyratuose, net nepaisydama iki šiol vykstančio JAV ir Kinijos prekybinio karo.

Reklama

Po prezidento kadencijos D. Trumpas gali grįžti prie aktyvesnės veiklos savo kompanijoje. Tačiau, kaip pastebi žurnalas „Forbes“, didžioji jo turto dalis yra investuota į nekilnojamąjį turtą ir viešbučius, o tai per koronaviruso pandemiją nėra labai pelninga veikla. Žurnalo duomenimis, „The Trump Organization“ vertinamo turto vertė vien per 2020 m. kovo 1–18 d. nukrito 1 mlrd. ir yra verta maždaug 2,1 mlrd. dolerių.

Nors D. Trumpo prezidentavimas galimai pasitarnavo kaip gera galimybė pasireklamuoti, kai kuriais atvejais jo prekės ženklas gerokai ir nukentėjo. Remiantis nekilnojamojo turto portalu „City Realty“, butų kainos D. Trumpo kompanijų valdomuose namuose Niujorke, kuriame jis yra ypač nekenčiamas, krito 25 proc. per pastaruosius 4 metus. Kai kurie administratoriai net nusprendė nuimti prezidento pavardę nuo pastatų. 

D. Trumpo televizija

Kai kurie spėlioja, kad D. Trumpas norės likti politinėje arenoje ir 2024 m. stoti į kovą prieš J. Bideną. Kiti mano, kad jis išnaudos savo žinomumą viešojoje erdvėje ir pradės bendrabarbiavimą su kokia nors konservatyvia žiniasklaidos priemone arba net įkurs savo – tai jis svarstė daryti dar 2016 m., jei būtų pralaimėjęs rinkimus.

Tikėtina, kad D. Trumpo valdoma žiniasklaidos priemonė gali būti dar konservatyvesnė nei jo mėgstama „Fox News“. Per pastaruosius porą mėnesių santykiai tarp šio žiniasklaidos giganto ir D. Trumpo gerokai atšalo. Pranešama, kad prezidentas yra pasipiktinęs dėl to, jog „Fox News“ padarė per mažai kvestionuojant J. Bideno pergalės sąžiningumą. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Pikasas2

2020-11-16   10:50

IP: 78.63.47.198

Tiesioginio pripažinimo dar nebuvo, o tik užuominos, tačiau jo aplinka prakalbo apie 2024 metų rinkimus, ką reiškia tą patį. D.Trumpo gelltonų plaukų muliažus teks perdažyti, bet tai tik smulkmena. PASIAIŠKINKIME Po įvairių D,Trampo pasityčiojimų iš pandemijos ir kaukių, jis buvo gerokai priblokštas, kai sužinojo apie ilgas kaukėtų rinkėjų eiles prie balsavimo punktų. Kadangi buvo pasitelkta naujovė - federaliniai visų piliečių kompiuteriniai duomenys , prezidentas suprato, kad jam gali tapti sunku bet kaip įtakoti rezultatus net jam anksčiau palankiose valstijose. Teko dar labiau stiprinti respublikonų daugumą turintį Auščiausiąjį Teismą. Paskutinė priešrinkiminę savaitę suskubta pasiekti santykį 6:3 respublikonų naudai. Vien tik Trumpo paskirti trys teisėjai "iki gyvos galvos" (tokia Konstitucija) galėjo lemti išsigelbėjimą. Specialistai, gerai žinoję D.Trampo darbo stilių, pranašavo, kad D.Trampas bandys nutraukti balsų skaičiavimą ir pasiskelbs laimėjęs rinkimus. Grupės aktyvuotų šalininkų šaukė "Stop skaičiavimui". Nepadėjo... Balsai buvo skaičiuojamai, o dabar kai kur netgi perskaičiuojami rankiniu būdu. Pasiekė balsai net iš atokiausių rajonų ir bendras skirtumas išaugo nuo 3,3 procentų persvaros iki 3,6., o balsų skirtumas perlipo per 5,5 mln J.Baideno naudai . Buvo patikrinti visi balsai, kurie buvo registruoti iki lapkričio 3 d. vakaro. Kai kurių persiuntimas šiek tiek užtruko, bet tai rinkėjų nuomonės nepakeitė. Balsavusių "numirėlių" . niekas balsavimo punktuose neregistravo, nes jų ten ir būti negalėjo. Pasiekti Aukščiausio Teismo pagalbą D.Trampui tampa vis sunkiau, nes valstijų teisėsaugos užtikrina, kad rinkimai buvo teisingi, o specialistai netgi teigia, kad rinkimai buvo tiksliausi per visą JV įstoriją. Respublikonų politikų tarpe ir galimai netgi artimoje aplinkoje pasigirsta siūlymai D.Trampui sutikti su realybe. Po tokių keistų D.Trampo veiksmų respublikonai gali netekti persvaros ir Senate, kai Džordžijoje sausio mėnesį bus renkamai į Senatą.

Vytautas

2020-11-15   19:54

IP: 5.20.113.129

cia LUKOSENKOS - BATKOS brolis.Va ir america...

Pikasas

2020-11-14   09:18

IP: 78.63.47.198

Arizonos valstijoje kova tarp dviejų kandidatų buvo išties labai įspūdinga. Rezultatai keitėsi ar buvo visai suartėję net 11 kartų. Tai dar kartą įrodo, kad verta agentūroms neskubėti skelbti nugalėtoją . Balsų tikrinimas vyko ir rankiniu būdu. Iš skrybėlės ar rankovės ištraukti 14 tūkstančių D.Trampą remiančių balsų - buvo neįmanomas variantas. CNN agentūra buvo atsargiai santūri ir neperšoktos kartelės netvirtino. Respublikonų tvirtovė - valstija Džiordžija (Gruzija) per Prezidento rinkimus gerokai aptrupėjo. Atsitiko netgi taip, kad 2021 metais nuo šios valstijos gali būti išrinkti du senatoriai. Ir tai leistų išlyginti demokratų ir respublikonų senatorių skaičių. Esant lygiosioms lemtų viceprezidentės nuomonė. Na, o jei bus pareikalauta perskaičiuoti ir Džiordžijos valstijos rezultatus, tai klaidų gal ir bus rasta. Gal dešimčių balsų apimtyje. Tai nieko nepakeistų. D.Trumpo kalbėjimas apie klastotes, kaip matome, neturėjo jokio pagrindo ir atrodė labai keistai. Tiesiai sakant, tai - nepagarba varžovui. Politinės etikos nebuvimas pas aukščiausią JV pareigūną visos kadencijos metu padarė didelę žalą Jungtinių Valstijų įvaizdžiui.

Rezultatai 13 vakarą informacinių agentūrų jau paskelbti. Jie, greičiausiai, bus tvirtinami gruodžio 8 d. J. Baidenas laimėjo 306 rinkikų vietas, D.Trampas - 232 vietas.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Pasaulis

Į aukštas pareigas Dž.Baideno pasiūlyta translytė R.Levinė leistų vaikams keisti lytį be tėvų žinios nuotrauka, foto

Neseniai JAV prezidentas Džo Baidenas (Joe Biden) atšaukė savo pirmtako Donaldo...

Nors buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas savo pirmojoje kalboje po pasitraukimo iš...

D. Trumpas savo šalininkams pažadėjo grąžinti respublikonus į Baltuosius rūmus nuotrauka, foto

Prancūzų aktorius Gérard'as Depardieu penktadienį prabilo apie neseniai pasirodžiusius kaltinimus dėl jaunos aktorės...

G. Depardieu prabilo apie kaltinimus dėl išžaginimo: nėra jokių įrodymų nuotrauka, foto

JAV patvirtinta dar viena vakcina nuo COVID-19. JAV maisto ir vaistų administracija...

JAV patvirtino „Johnson & Johnson“ vakciną nuo COVID-19 nuotrauka, foto

Išrinktas naujasis Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas nuotrauka, foto

Jūra, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija (LJKKA) turi naują prezidentą. Juo išrinktas UAB...

Dalyvaujamasis biudžetas: kretingiškiai pateikė 24 idėjas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Jau antrus metus kretingiškiai gali būti savo rajono šeimininkais ir paskirstyti dalį...

Trijų parų taršos detektyvo Kretingos rajone atomazga nuotrauka, foto

Lietuva, Specialistams pagaliau pavyko pavyko rasti taršos šaltinį, iš kurio nuo pirmadienio teršalai...

Sustabdytame automobilyje ir vairuotojo namuose rasta 750 įtariama kontrabandinių cigarečių nuotrauka, foto

Kriminalai, 2021-03-02 apie 10.45 val. patruliavę pareigūnai Kisinių k., Klaipėdos r., sustabdė automobilį...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...