Lietuvos rinktinė įspūdingai atsitiesė, bet apmaudžiai pralaimėjo Australijai

Pasaulio krepšinio čempionate Kinijoje Lietuvos rinktinė patyrė pirmą pralaimėjimą. Svarbiame mūšyje dėl pirmos H grupės vietos Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 82:87 (19:27, 22:25, 19:16, 22:19) buvo priversti pripažinti Australijos krepšininkų pranašumą.

Mariaus Grigonio ir Manto Kalniečio tandemo pastangų dvikovos pradžioje nepakako, kad sustabdytų „boomerių“ tritaškių liūtį, po kurios lietuviai atsiliko 11:21.

Antrą kėlinį kovingai pradėjęs Domantas Sabonis davė gerą impulsą ir Lietuvos rinktinei pavyko sumažinti skirtumą iki 2 taškų (25:27), tačiau fantastiškai tritaškius pataikę australai ir Arono Bayneso įspūdingas žaidimas po krepšiu leido „boomeriams“ antrojo kėlinio pabaigoje susikrauti 15 taškų persvarą – 37:52.

Renaldas Seibutis, D. Sabonis ir M. Grigonis užkūrė mūsų šalies nacionalinės ekipos puolimo mašiną, tačiau varžovų slaptas ginklas A. Baynesas ir P. Millsas neleido lietuviams priartėti arčiau nei per 8 taškus.

L. Lekavičius ir M. Grigonis ketvirto ketvirčio pradžioje inicijavo Lietuvos rinktinės spurtą 11:0, o pavyzdingai gynyboje žaidę D. Adomaičio auklėtiniai varžovams neleido pelnyti taškų 5 minutes.

Rezultatą persvėrę lietuviai (71:68) įsivėlė su australais į nervingą kovą taškas į tašką.

16:22Prieš 3 min.

Lietuvos rinktinė pralaimi 82:87.

L. Lekavičius žaibiškai pelno dvitaškį - 82:85. Žaisti lieka 8,6 sek. L. Lekavičius stabdo J. Inglesą. Pastarasis pataiko baudų metimus - 82:87.

16:21Prieš 4 min.

Lietuviai greitai prasižengia, M. Dellavedova nepataiko baudų metimų.

16:19Prieš 5 min.

M. Creekas pataiko baudų metimus - 80:85.

16:18Prieš 7 min.

M. Grigonis taiklus iš po krepšio - 80:83. D. Sabonis stabdo M. Creeką, teisėjai peržiūri vaizdo epizodą galvodami, kad lietuviui turėtų būti skirta nesportinė pražanga.

D. Sabonis baudžiamas nesportine pražanga. Žaisti lieka 17,8 sek.

16:15Prieš 10 min.

L. Lekavičius pataiko per A. Baynesą - 78:80.

P. Millsas per J. Valančiūno rankas pataiko tritaškį - 78:83. Minutės pertraukėlė. Žaisti lieka 0:32.

16:12Prieš 13 min.

Lietuvių ataka nepavyksta, D. Sabonis galėjo pataisyti kamuolį, tačiau priversta grįžti į gynybą ir ten prasižengia. N. Kay pataiko baudų metimus. Žaisti lieka 1:06. Lietuva atsilieka 76:80. Minutės pertraukėlė.

16:11Prieš 14 min.

P. Millsas pataiko sudėtingą metimą - 76:78.

J. Valančiūnas pataiko vieną baudos metimą - 76:76.

16:08Prieš 16 min.

P. Millsas pataiko abu baudų metimus, M. Grigonis praranda kamuolį - 75:76. Žaisti lieka 2:39.

16:07Prieš 18 min.

E. Ulanovas taiso M. Grigonio metimą - 75:74.

16:05Prieš 19 min.

A. Baynesas taiklus iš po krepšio - 73:74 vėl priekyje Australija.

16:05Prieš 20 min.

M. Kuzminskas prameta abu baudų metimus, varžovai klysta.

Antrojo etapo tvarka

Naujosios grupės:

I grupė (Fošanas): Lenkija (3/0), Argentina (3/0), Venesuela (2/1), Rusija (2/1).

J grupė (Uhanas): Ispanija (3/0), Serbija (3/0), Puerto Rikas (2/1), Italija (2/1).

K grupė (Šendženas): JAV (2/0), Brazilija (3/0), Čekija (2/1), Graikija/Naujoji Zelandija (1/1).

L grupė (Nankinas): Prancūzija (2/0), Dominika (2/0), Lietuva (2/0), Australija (2/0).

Į ketvirtfinalį iš naujųjų grupių keliaus po dvi pajėgiausias rinktines, o į jį nepatekusios komandos dėl 9-16 vietų nesivaržys – jų pozicijos bus nustatytos pagal ligtolinius rezultatus.

Ketvirtfinalį išgyvenusios komandos žengs į pusfinalį, o kitos toliau kovos dėl 5-8 vietų. Pusfinalio nugalėtojai susigrums didžiajame finale, o kiti du pusfinalininkai susitiks dėl bronzos.

Pirmą kartą FIBA Pasaulio taurės turnyre dalyvauja rekordiškai daug – net 32 rinktinės, kurios grumiasi ne tik dėl medalių ir Naismitho vardo taurės, bet ir kelialapių į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.