2019 m. gegužės 25 d. 21:53 val., šeštadienis

Skaitytojų ekspresas

Paliepgirių kelias

2013-09-28, 00:01

Marija RADAUSKIENĖ

Paliepgirių kelias nuotrauka, foto

© "Trečiojo amžiaus" nuotr.

Prancūzų filosofas Volteras yra pasakęs, kad "kvailiui senatvė - našta, neišmanėliui - žiema, mokslo vyrui - auksinė pjūtis". O ir šiandien andragogikos atstovų teigiama, kad kiekvienas žmogaus amžiaus tarpsnis turi savo pranašumų, yra vienodai svarbus ir prasmingas.

Svarbu tik kaip pats žmogus vertina savo amžiaus tarpsnius, kaip geba juos išnaudoti. Tad reikia nepraleisti galimybių, padėsiančių išlaikyti ir dvasios, ir kūno jėgas.

Trečiojo amžiaus universitetas (TAU) - mokymasis iki gyvenimo pabaigos. Fakulteto dekanas Kęstutis Trakšelys pirmiausia siūlo neužsidaryti savo kiaute, bendrauti ir su visuomene, ir savitarpyje, išnaudoti savo patirtį bei skatinti savo kūrybines jėgas.

VšĮ "Trečiasis amžius" direktorė Irena Linkauskienė, jau ištisą dešimtmetį vadovaujanti šiai bendruomenei, turi puikios patirties organizuodama sveikatingumo stovyklas, kur senjorai pasisemia sau dvasinės ir fizinės energijos.

Rugsėjo pradžioje grupė TAU studenčių įsikūrė svetingoje Kunigiškių Paliepgirių kelio sodyboje. Apsigyventa puikiame gamtos prieglobstyje įsikūrusioje Antano Zelenausko ir Irenos Šalkauskienės sodyboje.

Be abejonės, atvykome čia ne vien tam, kad miegotume ir valgytume, gėrėtumėmės gamta bei sodybos įdomybėmis. Jaunatviškai kūrybinga fakulteto narė, stovyklos viršininkė Birutė Petraitienė pateikė stovyklos veiklos planą - programą, skatinančią kūrybinei veiklai, intensyviam tarpusavio bendravimui, akiračio plėtimui.

Dalijantis patirtimi, perskaitytos literatūros įspūdžiais, savos kūrybos fragmentais, pagaliau fizinės sveikatos tobulinimo patarimais ir panašiais dalykais pripildytos greitai bėgančios dienos. Kiekvienai dalyvei buvo pavesta kuo įvairesne forma pateikti ryškiausią stovykloje išgyventą įspūdį, rasti tinkamiausią stovyklos pavadinimą, net sukurti stovyklos himną.

Džiugino ir stovyklos šeimininkų dėmesys mums, - bendravimas, reikiama pagalba, vaišės, pagaliau dovana kiekvienai - šeimininkės I. Šalkauskienės, žinomos žurnalistės, knyga "Miškas ir mes".

Miškas - labai artima, sakyčiau, sava tema ir fakulteto dalyvei gamtininkei-ornitologei, tiesiog vaikščiojančiai gamtos enciklopedijai Lidijai Umbrasienei. Lidija mielai su mumis pasidalijo gydančiosiomis gamtos paslaptimis ir savo pamėgtų poetų kūryba.

Su dideliu susidomėjimu ir malonumu klausėmės dekano K. Trakšelio paskaitos tema "Laimingos senatvės principai". Pateikta daug gražių patarimų, kad iš tikrųjų senatvė nebūtų liga. Svarbu neįsikalbėti jos, nemenkinti savęs, susikurti dvasinę ramybę, žodžiu, - mylėti save, bet tai nereiškia, kad reikia būti egocentriškam, įkyrėti aplinkiniams ir kaišioti visur savo "vargšą aš". Svarbu tolerancija, įsijautimas į kitą žmogų, nedirginti nei savęs, nei kitų dažnai visai svetimomis problemomis.

Iš tiesų, šią tiesą pajutome net per šias dienas, kurios tarsi uždėjo mums šiltos giminystės ženklą.

O dvasiškai dar labiau pakylėjo kelionė į tradicinę Birutės parko šventę Palangoje. Po koncerto laimingos nuskubėjome į Gintaro muziejų, kur stebėjome monospektaklį "Poetė", skirtą Salomėjai Nėriai.

Paskutiniąją dieną atsiskaitinėjome už pateiktas užduotis. Rinkome labiausiai priimtiną stovyklos pavadinimą - būtent "Paliepgiriai". Jautėme dvasinę pilnatvę, nors nuo visokios kasdienybės informacijos buvome nutolusios - kas ten politikoje, sporte, moksle.... Tik jautėme, kad labai gera būti kartu, susėsti ne tik prie įspūdžių, bet ir prie vakarienės ar pusryčių stalo, kuriuo pasirūpindavo Jadvyga Pakalniškytė ir Irena Skurauskienė.

Bet dar turėjome įvykdyti svarbiausią užduotį - baigti kurti himną, pritaikyti melodiją ir surepetuoti. Įvykdėme! Išvažiuodamos pasikvietėme savo labdaringuosius šeimininkus, padėkojome jiems ir sugiedojome kolektyviai sukurtąjį himną.

"Gyvuok, senjoriška jaunyste/Prie jūrių - marių vandenų!/ Visus te stiprina draugystė/Pažėrus gėrio ir vilčių", - taip himno priedainiu apibendrinome savo stovyklavimo prasmę.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaitytojų ekspresas

Tokio klausimo sulaukiau iš vieno pažįstamo, kai gegužės 9-ąją susitikome prie sovietų...

Kodėl aš nedėjau gėlių ant žuvusių karių kapų? nuotrauka, foto

Artėjanti stintų fiesta šį savaitgalį, regis, bus puikus išbandymas vasaros sezono ir...

Įvažiavimo į Palangą rekonstrukcija 99 proc. baigta: savaitgalį laukia pirmas išbandymas nuotrauka, foto

Prasmingas ir nuoširdus Laisvės gynėjų dienos paminėjimas vienoje rajono mokykloje galbūt...

Mokinio mama sukilo prieš neužmirštuolę nuotrauka, foto

Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13...

Sriubos lėkštė nuotrauka, foto

Klaipėdietis Žygimantas Stanulis – absoliutus Lietuvos čempionas nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienio vakarą Klaipėdoje baigėsi dvi dienas vykę Lietuvos sunkiosios atletikos vyrų ir...

Jurgis Plonaitis niekada nebuvo tapęs "išverstaskūriu" nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Per ilgus dešimtmečius, nugyventus Klaipėdos krašte, Mažosios Lietuvos tyrinėtojui Bernardui Aleknavičiui Klaipėdos...

Drevernos lobiai nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, 1253 metais balandžio 4 dieną pirmą kartą sutartyje su Kuršo vyskupu...

Klaipėdą nuspalvino nuotaikingas spalvų bėgimas nuotrauka, foto

Klaipėda, Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Klaipėda nusidažė įvairiomis spalvomis. Šeštadienį Klaipėdoje...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...