2019 m. birželio 21 d. 02:46 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Vėl pati kalta?

(10)

Vėl pati kalta? nuotrauka, foto

Jonas VALAITIS.

© Asmeninio albumo nuotr.

Aš myliu Lietuvą. Be galo be krašto. Myliu jos žmones ir siekiu šios šalies klestėjimo. Ir turiu iškart nuvilti - jo nebus. Nes kai vienos Jurbarko politikės sūnus mėgina išprievartauti merginą, kurią uždaužo taip, kad ši atsiduria Reanimacijoje, o kai kurie žmonės stoja į to save nebaudžiamu laikančio įtakingos mamytės sūnelio pusę ir sako, kad ta sunkios būklės merdinti, visam gyvenimui fizinius ir psichologinius randus jau turinti mergina dar ir pati kalta, tai ne, aš nesuprantu šitų žmonių. Ir manau, kad už tai juos reikia bausti.

Nors labiausiai tokie žmonės nusibaudžia patys, kai išsirenka visokias politikes, kurių moralė tokia stipri, kad galiausiai užaugina tokius nebaudžiamus, išsukamus pienburnius, o tada visuomenė dar skundžiasi ir užduoda klausimus apie tai, kodėl taip blogai gyvena. Manau, kad kai žmogaus moralė supuvusi - jis nusipelnė gyventi blogai. Nors šių dienų pasaulyje esti priešingai.

Šio teksto nebūtų, jei ieškodamas informacijos apie įtariamąjį nelandžiočiau į tokiais atvejais aukso kasyklomis tampančių komentarų skiltis.

Perspėju, kad šis tekstas nėra skirtas tiems, kurie piktinasi kartu su manimi. Ir reikalauja teisingumo. Jis skirtas tiems, kuriems aukos visada pačios kaltos. Jūs, prie kompiuterių palinkę laido drąsuoliai, anonimiškai drįstate rašyti komentarus, kad priekabiavimo aukų liudijimai - dinozaurų laikų amžiaus pasakojimai, kurie, net jei ir pasitvirtintų, Jums nesukeltų didelio šoko, nes na juk boys will be boys. Tai štai kuo visa tai virto - gavę visuomenės palaikymą, priekabiautojai žengė dar vienu žingsniu tolyn. Ir visuomenė labai dėl to kalta. Kai reikėjo Jūsų palaikymo #MeToo aukoms, sakėte, kad „tos mergos pačios kaltos, rėkte rėkia jų išvaizda”, bet kai pamatėte, kuo viskas pavirto, ar drįstumėte pažvelgti tai Reanimacijoje už savo gyvybę kovojančiai merginai į akis ir pasakyti, kad ji pati kalta?

Jie nebaudžiami - ir štai kodėl

Įžvelgiu net tik visuomenes, bet ir didelę tėvų kaltę. Puolu be reikalo, sakys kritikai? Štai pagaliau ir turiu progą papasakoti apie politikų vaikus ir anūkus, kuriems visko būna, o jiems patiems nieko už tai nebūna. Jei mama politikė išties stengėsi, bet jai nepavyko - tada atsiprašau. Bet kažkaip su politikų vaikais ir anūkais mačiau pernelyg daug tokių atsitiktinimų.

Ši istorija nutiko man gyvam esant ir jau žurnalistu dirbant. Tai įvyko vienoje eilinėje Lietuvos gimnazijoje. Ir prieš narpliodamas ją, aš net negalėjau pagalvoti, kaip stipriai gali pulti žemyn pavyzdžiais gyvenime turinčių būti žmonių moralė. Ne mano akyse pulti - žurnalistai, susidurdami su tokiais įvykiais, ir taip tampa cinikais. O moksleivių akyse. Bet apie viską iš pradžių.

Miestelis mažas, vieni kitus visi pažįsta. Ir netikėtai vieną dieną pasklinda kalbos, kad vieno įtakingo vietos politiko anūkė gimnazijoje pasirodė neblaivi. Kažkas ją matė vedamą į direktoriaus kabinetą, kažkas - kaip direktorius pasitinka mokinės senelį ir perduoda jam anūkės automobilio raktelius. Sulaukiu skambučio iš šaltinio. Šis man viską papasakoja. Pasikalbu ir su gimnazijos mokiniais. Šie sako, kad mergina svirduliavo.

Belieka paklausti pačio direktoriaus kaip gi taip nutiko. Vos jis atsiliepia ir išgirsta klausimą apie girtumą, jis ant manęs rėkia. Gal kažko bijo? Klausiu kaip tikrino blaivumą. Sako tikrino. Be alkotesterio. Vizualiai. Klausiu ar dar kas nors vertino mokinės blaivumą tą dieną mokykloje. Niekas nevertino. Nors pagal įstatymus turėjo. Politiko anūkė, sulaukusi mano klausimų, paruošė teisiškai idealų ir preciziškai tiksliai apskaičiuotą tekstą. Senelis kažką mala, kad tiesiog taip sutapo, jog automobilio jam reikėjo tą dieną, o kodėl tada raktelis atsidūrė direktoriaus rankose, o ne jo anūkės, išvis nutylėjo. Ir žinote kas buvo po šios istorijos? Taip, sukėliau šaršalą. Direktorius apsilankė savivaldybėje. Ir thats all. Jokių nuobaudų, jokių tyrimų - dirbk kaip dirbęs. Kitais metais gal mokyklą lankys ir daugiau politikų anūkų? Visai apsimoka jiems tokią mokyklą lankyti.

Galima tik pamanyti, kuo direktorius, vienus dangstantis, o kitus be gailesčio bausdamas šios istorijos metu virto paprastų mokinių akyse.

Kartais vaikų klaidas verta atleisti - sutinku su tuo. Bet ar girtumas būtų atleistam eiliniam mirtingąjam? Eilinis mokinys būtų išpirdolintas iš tos mokyklos sulig pirmu alaus gurkšniu, jei direktorius tokį pagautų.

Todėl ne, nemanau, kad tėvai, seneliai, mamos, dėdės ir tetos, naudodamiesi savo politine įtaka ir taip išsukinėdami iš kad ir menkučių nusižengimų savo atžalas, nusipelno supratimo. Tiesa, kaip ten buvo su Jurbarko politike, nežinau. Gal išties auklėjo savo vaikutį, kuris, dar pilnametis nebūdamas, sugalvojo pasilinksminti brutualiai uždaužydamas merginą, kurią mėgino dar ir išprievartauti? Maži dangstomi nusižengimai tampa dideliais nusikaltimais - tokiais, kurie laužo kitų likimus. Įsikalkite sau į galvą, mieli politikai - štai kas bus, jei dangstysite savo vaikučius. Ateis tokia diena, kai kraujo nebepaslėpsi.

Niekas kitas, tik Jūs patys, rinkėjais būdami, esate kalti, kad tokie žmonės, dangstantys savo vaikus, kurie auga matydami pavyzdį, kad jiems visko būna, o už tai nieko nebūna, valdo mūsų valstybę. Jūs stojate į Jų pusę. Ir kartu juokiatės iš merginos, patyrusiosm tokį siaubą, po kurio turbūt visą likusį gyvenimą jai spanuosis košmarai. Aš linkiu, kad ji atsigautų. Ir nesijaustų dėl to kalta. Bet jūs padarysite viską, kad ji taip jaustųsi.

Nes Lietuva sugebėjo priekabiavimo aukas paversti nusikaltelėmis. Štai ir išaugo karta, kuriai galima priekabiauti, o po to - daužyti ir prievartauti.

Po šios košmariškos, skausmo kupinos ir netiesa praskiestos istorijos Jurbarke pasirodžius pirmiesiems straipsniams internete, daugybė žmonių puolė kaltinti merginą. Pati kalta. Matyt pati provokavo, lindo į klyną, o tada nedavė. Būtų davusi, nebūtų mušę. Ir išvis nereikia eiti į tokius vakarėlius.

Grubus nusikaltimas. Mergina reanimacijoje sunkios būklės. Jau apie potrauminio streso sindromą, galintį tęstis dešimtmečiais po labai sukrečiančių įvykių, depresiją, suniokotą kūną net nekalbu. Ir štai kokią ši „brandi” visuomenė brandą demonstruoja.

Kai daužys, mėgins prievartauti, subjauros ir randus visam gyvenimui paliks Jūsų dukrai - ką tada sakysite? Ar vėl pati kalta?

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Daina

2019-06-02   17:45

IP: 86.38.130.253

Šaunuolis, Jonukai. Kad apie tai rašai. Kad užkabini ir mūsų supuvusios visuomenės bailumą ir amžiną stipresniojo, turtingesniojo palaikymą. Amžini vergai - ubagai, svajojantys vieną dieną patys tapti ponais. Tfu . Beje, mano tėvelis žuvo, kai man buvo 1 metukai. Jo vardas irgi buvo JONAS, o pavardė - VALAITIS. Jis taip pat buvo žurnalistas. Toks pat teisingas ir doras, kaip pasakojo Mamytė

Ta politikė

2019-06-01   07:31

IP: 185.11.26.161

turi ir antrą suneli. Reiktų juo pasidomėti .. Ne ką geresnis

Ce Mentas

2019-05-31   20:20

IP: 78.60.137.101

Ar taip sunku

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Kitą savaitę šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė dešimtą kartą atsiskaitys už per metus...

Kaip JI dešimt metų su mumis ištvėrė? nuotrauka, foto

Net raičiausi iš juoko viešoje erdvėje aptikusi ir perskaičiusi pono Aušrio kreipimąsi...

Apie darbdavių skelbimus nuotrauka, foto

Neslėpsiu, keista iš televizorių ekranų girdėti, kaip klaipėdiečiai kalba apie galimybę atkurti...

Stovėsime ar judėsime į priekį? nuotrauka, foto

"Raginate džiaugsmais ir rūpesčiais dalintis, tai va, - noriu pasidžiaugti: kokia laimė,...

Moterų laimė - lietuvių rankose nuotrauka, foto

Laurynas Grigelis - Italijos turnyro dvejetų pusfinalyje nuotrauka, foto

Sportas, Tenisininkas Laurynas Grigelis Italijoje žengė į dvejetų varžybų pusfinalį. 

Algimantas Kirkutis Jūrininkų ligoninei nevadovaus nuotrauka, foto

Sveikata, Seimo nariui „valstiečiui“ Algimantui Kirkučiui ketvirtadienį nepavyko patekti į kitą Klaipėdos jūrininkų...

Įteikti diplomai Klaipėdos universiteto absolventams nuotrauka, foto

Klaipėda, 28-oji Klaipėdos universiteto (KU) absolventų laida ypatinga. Pirmą kartą visų fakultetų...

Klaipėdiečiai debiutuos Lietuvos ledo ritulio čempionate nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos ledo ritulio čempionato 2019-2020 metų sezone rungtyniauti pretenduoja penkios komandos –...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...