2020 m. gruodžio 4 d. 01:37 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Vaikai siaubūnai yra savo tėvų atspindys

(17)

2020-11-23, 07:43

Skaiva Jasevičiūtė, 15min.lt

Vaikai siaubūnai yra savo tėvų atspindys nuotrauka, foto

Skaiva Jasevičiūtė.

© Luko Balandžio / 15min nuotr.

Reklama

Gerokai prieš karantiną teko dalyvauti draugų vakarėlyje, kuriame miela graži, rožine suknyte aprengta trimetė sukiojosi svetainėje tarp vyną ragaujančių suaugusių ir spjaudė ant svečių. Žavios mergytės tėvai krizeno, kad jai dabar toks spjaudymosi laikotarpis. Krizeno ir nieko nedarė. Vaikas siautėjo toliau. Kai vienas iš svečių piktai subarė vaiką – vaikas puolė į isteriją su ultragarsiniu klykimu. Tėvai ramindami vaiką piktai šnairavo į piktą dėdę.

Dar kartą į svečius atvažiavo bičiuliai su vaiku, kuris spardė šunis. Stipriai į šoną su koja. Paprašiau sudrausminti vaiką. Tėvai pasakė „jis tik žaidžia“. Tada išleidau iš narvo savo šunį, kuris vaikų nemėgsta (esant svečiams su vaikais, jį uždarau, nes jis ant vaikų labai loja). Kai šuo lodamas vijo vaiką per visą kiemą aš tėvams irgi pasakiau „jis tik žaidžia“. Aišku, vaikas verkė, tėvai pyko, aš likau kalta.

Ne vienam mūsų teko skristi lėktuvu, kuriame spiegia vaikas. Suprantu, kai spiegia kūdikis, jis mažas, jam nepasakysi užsičiaupt, tokio vaikučio tėvus suprantu ir užjaučiu. Bet kai isteriškai spiegia pirmokas ir kojomis tau spardo lėktuve sėdynę – nebebūni toks tolerantiškas.

Pažįstama pasakojo situaciją, kai svečiuose draugės trimetis, vis dar maitinamas krūtimi, lindo prie svetimų tetų ir prašė „papuko“. Mamytė siūlė savo, bet jis tampė draugėms už palaidinių ir sakė „noriu šito“. Mamytė kikeno, koks žaismingas jos sūnelis. Draugės jautėsi nejaukiai.

Dar kita draugė sakė, kad nustojo kviestis į svečius porą su vaikais, nes jie visada ką nors sudaužydavo, išpildavo, nupiešdavo ant sienų ir tėvai dėl to nesijautė blogai. Finalas buvo tada, kai draugų vaikai sugadino jos gimtadienį, nes visą vakarą reikalavo dėmesio, o uždegus žvakutes ant torto ir dainuojant „Su gimimo diena“ taip žviegė, kad dainos nesigirdėjo, žviegė, kad žvakutes pučia ne jie. Tėvai, aišku, leido užpūsti jiems.

Taip, straipsnio antraštė yra skambi. Ir šį kartą aš ne apie tai, kad tėvai turėtų nesivesti vaikų eidami į svečius ar neskristi su lais lėktuvu. Viskas su tuo ok, jūsų vaikai – svarbi jūsų gyvenimo dalis, todėl jūs norite, kad jie visur dalyvautų.

Reklama

Tiesa, kažkada girdėjau legendinį pasakymą vienos mamos: „O kaip mano vaikas supras, kas yra baliai, jei aš jo neimsiu kartu baliavot?“. Mamyt, patikėk, suaugs ir puikiai supras, kas tie baliai, ir nereikia jam, būnant septynerių, matyt dėdės Kęsto penktą kartą su keiksmais pasakojančio tą pačią storiją, kaip jį girtą mentai pagavo. Ir vis dar manau, kad suaugusių baliuose su alkoholiu – vaikams ne vieta.

Dar labai „faini“ yra tėveliai, kurie pareiškia: „Neisim į jūsų vestuves, jei negalim atsivesti kartu Armandėlio, jam labai patinka šventės.“

Ir tik nereikia man dabar sakyti „kai turėsi savo vaikų – suprasi“. Būti apspjautam yra nemalonu, net jei daro į lėlę panaši trimetė. Nemalonu, kai tėvai neišmoko savo vaiko gerbti silpnesnio už save gyvūno, nemalonu, kai leidžia kabinėtis prie nepažįstamų žmonių. Aš turiu pakankamai supratimo, kad suprasčiau, jog per vestuves svarbiau yra jaunieji, o ne mažasis stebuklas. Ir man tikrai nereikia turėti savo vaikų norint suprasti, kad mano išvardintose situacijoje kaltas ne vaikas, o tėvai, kurie ignoruoja neigiamą savo „gyvenimo džiaugsmo“ elgesį.

Vaikai siaubūnai yra savo tėvų atspindys. Taip, greičiausiai būna išimčių, bet dažniausiai mes matome tokį jūsų vaiką, kokį išsiauklėjot patys. Ir ne, aš nesu vaikų nekentėja. Man tik labai nemalonu stebėti vaiką, į kurio neigiamą elgesį visiškai nereaguoja tėveliai. Tikriausiai suprasiu tik tada, kai turėsiu, bet dabar, atsiprašau, bet nesuprantu.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-11-27   22:21

IP: 86.100.162.164

Pritariu 100 proc. siūlau apie tai daugiau kalbėti ir rašyti, tema aktuali

tai tipinei

2020-11-25   14:54

IP: 86.100.67.187

matosi kad mamyte yra vaiku siaubunu ,kuriai juos vaikai auksas,bet kitiem ....

tipinės

2020-11-25   14:07

IP: 83.171.17.205

senmergės kliedesiai. Pažįstu keletą tokių "jaunystę pratęsusių" panų, iki šiol neturinčių vaikų. Lygiai taip pat mąsto. Nuo vaikų toms durnėms "galva skauda". Šita dar baisesnė. Šunimis vaikus pjudo. Ją pačią užpjudyti reikėtų.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai...

Kančių keliai nuotrauka, foto

Ištikima "Vakarų ekspreso" skaitytoja ponia Justina įpareigojo palieti minčių apie gyvenimo prasmę....

Gyvenimo prasmės beieškant nuotrauka, foto

Ne, "Sūduvis" nėra buvęs piratų laivas. Tai karinis laivas, pastatytas 1958 metais...

Nerami "Sūduvio" senatvė nuotrauka, foto

Pusė tūkstančio klaipėdiečių gaus papildomą išmoką nuotrauka, foto

Klaipėda, Gera žinia klaipėdiečiams, gaunantiems socialinę pašalpą, - kartu su įprasta išmoka šį...

Kančių keliai nuotrauka, foto

Nuomonės, Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

"Neptūno" treneris: "Koronavirusu jau persirgo pusė komandos" nuotrauka, foto

Sportas, "Pagaliau jau savaitę laiko treniruojasi vienuolika mūsų žaidėjų. Jau galime rengti visavertes...

Nuomonės, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...