2021 m. vasario 24 d. 20:25 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Taip ir praleisime visą gyvenimą lindėdami po lova?

(4)

2020-11-22, 11:42

Jolanta BLAŽYTĖ

Taip ir praleisime visą gyvenimą lindėdami po lova? nuotrauka, foto

Verslininkė Jolanta Blažytė.

© Rinkos aikštės nuotr.

Reklama

Verslininkė Jolanta Blažytė ne iš tų, kurie bijo išsakyti savo nuomonę. Net kai ji kažkam ne itin patogi. Pastaruoju metu moteris socialiniame tinkle „Facebook" vis dažniau dalijasi savo įžvalgomis apie Lietuvos ir pasaulio aktualijas.

Ir ne visos jos malonios valdžios žmonėms ar tiems, kurie aklai tiki valdžios nurodymais. J.Blažytė sako tiesiai - ji nebijo nei sąmokslo teoretikės, nei marginalės etiketės.

- Lietuva gyvena keistu laikotarpiu, kai pasaulį krečia nauja pandemija. Kaip pastauoju metu gyvenate Jūs? - „Vakaro žinios" paklausė verslininkės Jolantos BLAŽYTĖS.

- Verslas sukasi, tačiau tik iš inercijos, naudodamas iki pandemijos įpiltą „kurą". Anksčiau vykęs nuolatinis judėjimas į priekį sustojo. Planuoti nauji projektai stringa dėl judėjimo suvaržymų. Pas mus negali atvykti svarbūs verslo partneriai, mes taip pat negalime pas juos nuvykti, todėl naujų rinkų atvėrimas stringa. Ir jeigu valdžia džiaugiasi, kad BVP Lietuvoje nukrito nežymiai, tai ji tiesiog nežino, ką reiškia išankstinis įdirbis.

Tuo metu aš, judėjimo tempui nuslūgus, turiu gražaus laiko savišvietai. Kai nebereikia gilintis į verslo rinkas, galiu gilintis į situaciją pasaulyje. Reikia gi kažkuo apkrauti smegenis, kad nesiatrofuotų.

- Po ilgų diskusijų Lietuvoje visgi grąžintas visuotinis karantinas. Jūsų nuomone, tai tinkamas sprendimas?

Reklama

- Esant tokiai masinei psichozei dėl COVID-19, manau, karantinas neišvengiamas. Nes bet kurio politiko pasisakymas prieš karantiną prilygtų politinei savižudybei. Tik būtų labai įdomu žinoti, kokių tikslų mes siekiame įvedinėdami tą karantiną? Gal tikimės, kad po 3 ar 6 savaičių išgyvento karantino virusas ims ir išnyks? Bet tai „bobutės pasakos", virusas, kaip buvo, taip bus. Tai ką toliau darysime?

Prof. Vytautas Kasiulevičius teigia, kad idealu būtų sumažinti susirgimų skaičių iki 200 atvejų per dieną. O kodėl būtent iki 200? O kodėl ne iki 100? Ar ne iki 500? O kuo netinka ir tas 1000?

Akivaizdu, kad panikuojama dėl braškančios sveikatos apsaugos sistemos. Tada kyla kitas klausimas: kodėl ji braška? Kodėl COVID-19 pacientams tebuvo paruošta tik 400 lovų, kai Lietuvos ligoninėse yra maždaug 7000 laisvų lovų? Girdžiu vaikiškus pasiaiškinimus, kad to padaryti neįmanoma, reikalingi specialūs skyriai ir pan. Ko neįmanoma? Perstumdyti lovų?

Prisimenu Rusijos embargo Lietuvoje sukeltą krizę. Tuo metu verslininkai kažkaip sugebėjo perstumdyti savo rinkas iš Rytų į Vakarus. Dirbome paromis, nežinodami, kas yra poilsis. Ir nieko - išlikome gyvi, susitvarkėme. O viešasis sektorius šiuo metu nesugeba perstumdyti lovų iš vieno skyriaus ar korpuso į kitą. Nei juoktis, nei verkti.

Žinoma, galima aklinai užsidaryti, palįsti po lova ir laukti, kol virusas išnyks ar atsiras vakcina. Bet jeigu virusas neišnyks arba po jo iškart atsiras kitas? Kas tada? Taip ir praleisime visą gyvenimą lindėdami po lova?

Reklama

Be to, mačiau nemažai statistikos apie tai, kad karantinas labai žaloja žmonių psichikos sveikatą bei didina antidepresantų vartojimą. Kažin kodėl niekas viešai nekalba apie tai, kad žmonėms „nuvažiavo stogas" dėl karantino metu žlugusių verslų, dėl gyvenimo nežinomybėje, dėl bendravimo stokos? Kiek ir kaip yra žalojama žmonių sveikata dėl medicinos paslaugų nepasiekiamumo?

Manau, kad karantino propaguotojai eina lengviausiu keliu, nesuvokdami į kokias ilgalaikes sistemines problemas stumia visą visuomenę.

- Tokių klausimų aukščiausia valdžia girdėti nenori. O dėl savo nesisteminio vertinimo apie 5G ryšį, buvote netgi apskųsta Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai.

- 5G ryšio aš pati nevertinu, o tik cituoju garsių pasaulio mokslininkų ir gydytojų straipsnius apie elektromagnetinės radiacijos žalą. Duomenis savo straipsniams imu iš mokslinių tyrimų duomenų bazių, dažniausiai iš „PubMed".

Tad kai Mariui Urbonui (Lietuvos Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Sveikatos rizikos veiksnių vertinimo skyriaus vedėjas - aut. past.) uždaviau tik kelis loginius klausimus, pavyzdžiui, kodėl jis leido net 10 kartų padidinti elektromagnetinės taršos normas, kai prieš 10 metų net 10 kartų mažesnes normas pats vadino žalingomis, pasirodė, kad šis valdininkas labiau rūpinasi savo „garbe ir orumu", nei mūsų ir mūsų vaikų sveikata. Ir vietoj to, kad atsakytų į konkrečius klausimus, jis tiesiog nubėgo skųstis į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą.

Tarsi koks mažas vaikas bėgtų skųstis pas mamą. Turbūt pamiršo, kad jau yra suaugęs ir užima atsakingą postą.

Reklama

- Bet dauguma aklai tiki tuo, ką komunikuoja valdžia.

- O kas sakė, kad valdžia yra protingesnė už mane, už jus ar už mano kaimyną Petrą? Ar valdžia yra koks nors Visatos absoliutas, kuriuo būtina besąlygiškai tikėti. Kai bus konkretūs faktai, kad į valdžią iš visų galimų išrenkame pačius protingiausius, tada tikėsiu viskuo, ką išrinktieji sako.

Be to, valdžios apgavysčių sąrašas toks ilgas, kad jos teiginiais besąlygiškai gali tikėti nebent ateiviai iš kosmoso.

- Tačiau per daug drąsiai kalbantys žmonės rizikuoja savo populiarumu, yra priskiriami prie marginalų, sąmokslo teoretikų ir pan. Argi pritarti viešai nuomonei nebūtų paprasčiau?

- Anokia čia laimė būti statistiniu minios vienetu, kuris tarsi turi teisę į žodžio laisvę, bet tik griežtai nubrėžtose tam tikros ideologijos ribose.

Mano gyvenime visos ribos yra plačios ir „nestandartinės". Ir anokia čia laimė būti populiariam, jei mainais už tai reikėtų gyventi svetimų minčių, įsitikinimų ir manipuliacijų sukurtame kalėjime.

Reklama

Beje, prie marginalų mūsų „kietieji influenceriai" kartais priskiria net pačius garsiausius pasaulio mokslininkus ar net Nobelio premijos laureatus!

Pavyzdžiui, garsiąją Baringtono deklaraciją, siūlančią atsisakyti karantino ir dėmesį fokusuoti į pažeidžiamas žmonių grupes, pasirašė daugiau nei 12 tūkst. gydytojų ir 35 tūkst. medicinos praktikų.

Vienas iš deklaracijos iniciatorių yra Stanfordo universiteto profesorius ir Nobelio premijos laimėtojas Maiklas Levitas. Kažin ar šie specialistai taip pat yra sąmokslo teoretikai? Jeigu taip, tai man garbė ir malonumas būti jų „kompanijoje".

Beje, nesakau, kad nemalonu būti ir toje kompanijoje, kurioje suvokiamo pasaulio ribos sutelpa į CNN kanalu transliuojamas žinias. Viskas ten gerai, tik štai tobulėjimo ir pasaulėžiūros plėtros ten nėra jokios.

- Jūsų įrašais žmonės aktyviai dalijasi, tad galima sakyti, jog irgi tampate „influencere".

- Jei turėčiau konkretų tikslą tapti nuomonės formuotoja, veikčiau visiškai kitaip. Dabar tik jaučiu pilietinę pareigą pateikti žmonėms tą informaciją, kuri galėtų jiems būti svarbi.

Reklama

Taip jau yra, kad mano socialinės atsakomybės jausmas apima platesnę sferą, nei, pavyzdžiui, nemėtyti miške plastikinių puodelių.

Beje, pareklamuoti gerą produktą ar paslaugą galiu nemokamai. Bet užsidirbti, pardavinėjant su sąžine prasilenkiančias idėjas - tikrai ne.

- Lietuvai šiuo metu sudėtingas metas. Ne tik dėl pandemijos, bet ir dėl besikeičiančios valdžios.

- Naujasis Seimas yra toks, koks yra, ir bus ketverius metus. Lūkesčių neturiu jokių, nes kuo didesni lūkesčiai, tuo paskui būna didesni nusivylimai.

Skaičiau būsimos valdančios koalicijos partijų rinkimines programas. Radau ten tokius lozungų ir abstrakcijų rinkinius, jog supratau, kad neturiu tokio IQ, kad suvokčiau, ką tos partijos konkrečiai ruošiasi daryti su mūsų valstybe. Supratau tik vertybinius aspektus. Man jie nepriimtini, bet jaunimą jie „veža", todėl teks susitaikyti.

Justina GAFUROVA, Respublika.lt

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Titikaka

2020-11-23   01:18

IP: 185.11.26.161

Jeigu lavonai ir važiavo, tai numarinti nuo įprastų rimtų ligų, nepriežiūros, italų bobutės ir diedukai. O nurašė viską ant baubo. Cinizmo viršūnė.

AK

2020-11-22   15:34

IP: 89.116.235.12

Reikėjo pavasarį Italijoje paatostogauti, kad pagebėti vertinti "isteriją", kol pro šalį važiuoja sunkvežimiai su lavonais. Neprotingi italai irgi nemokėjo tiesiog pastumdyti lovų... Elitaz.

Nord

2020-11-22   13:46

IP: 77.79.44.60

Kalbos buvo ne apie tai kas priklauso "elitui". Kaip ir kava neturi nieko bendro su covidoisterijos farsu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Į antrąjį klausimą daugelis gerokai lengviau pateiktų atsakymą – žinoma, kad ant ešafoto...

Vakcinos ir ES: kas nutiko ne taip ir ką giljotinuoti? nuotrauka, foto

Mūsų valstybei itin "sekasi" su teisingumo ministrais. Vienas iš jų -...

Kęstutis Tamašauskas: Apie šliaužiantį perversmą nuotrauka, foto

Su 85 m. ponia Onute kalbėjomės labai ilgai. Ji klostė mintis apie...

Rūpestis nesukelti rūpesčių kitiems nuotrauka, foto

Net įstatymus įpratę gerbti vokiečiai pakraupę, kokiu absurdo spektakliu Lietuvoje gali...

Statybų pažeidimams Lietuvoje galo nebus: jau akivaizdu – čia taikomi dvigubi standartai nuotrauka, foto

Svarsto didinti mokestį už darželį nuotrauka, foto

Klaipėda, Antradienį Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos ir socialinių reikalų komitete vykusioje aršioje diskusijoje...

Valdžia atėmė galimybę dirbti, bet atlyginti nuostolių neskuba nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Karantinas baigsis, tačiau dalis smulkių parduotuvių, kavinių, grožio ir kitų paslaugų įmonių...

S. Čaplinskas: siūlymas drausti medvilninių kaukių dėvėjimą yra neadekvatus nuotrauka, foto

Sveikata, Buvęs Užkrečiamų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius Saulius Čaplinskas sako, kad naujausias ekspertų...

Manekenės žūties byloje kaltinamam A. Milteniui kitoje byloje teks sumokėti beveik 35 tūkst. eurų nuotrauka, foto

Kriminalai, Vienas iš kaltinamųjų mįslingomis aplinkybėmis žuvusios manekenės Dovilės Didžiūnaitytės baudžiamojoje byloje...

Klaipėda, Paskelbta prieš 41 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 55 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...