Streikuojame, nes norime būti išgirstos

Streikuojame, nes norime būti išgirstos

Nors ŠMM išplatino informaciją, kad streikuojančių mokyklų ir darželių mažėja ir viskas tarsi rimsta, vien uostamiestyje lapkričio 27 dienos duomenimis jau streikuoja apie 27 mokyklos irpenkios ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Nuo 26 dienos į streiką, kurį rengia Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga įsijungė ir lopšelio-darželio „Klevelis“ auklėtojos, dabar labai gražiai pervadintos mokytojomis, ir jų padėjėjos. Nuo pirmadienio darželio nelanko apie 200 šios įstaigos ugdytinių.

L.-d. „Klevelis streiko komitetas teigia, kad prisijungimą prie streikuojančių darželių lėmė ne tik finansiniai dalykai, apie kuriuos vis plačiau  prabyla ikimokyklinio ugdymo pedagogai, kurie susiduria su labai dideliu darbo krūviu ir gauna mažiausią atlyginimą: „Valstybinis auditas parodė, kad ikimokyklinių įstaigų pedagogų vidutinė alga yra apie 36 procentais mažesnė nei dirbančiųjų mokyklose“. Savo prisijungimu prie streikuojančių norime būti išgirstos dėl laikmečio sąlygotų pasikeitimų, nes dabartinės ikimokyklinio ugdymodarbo ir organizavimo sąlygos  nebeatitinka šių dienų visuomenės lūkesčių.

L.-d. „Klevelis“ profesinės sąjungos pirmininkė Dijana Lukoševičienė sako, jog šiuo  streiku siekiama, kad būtų peržiūrėtas vaikų skaičius grupėje, tenkantis vienam pedagogui. Dabar vienam mokytojui tenka 20 ugdytinių. Ar mokytoja fiziškai pajėgi prižiūrėti tokį kiekį šiuolaikinių ugdytinių, jau nekalbant apie kokybišką ugdymą, kurį deklaruoja mūsų švietimo sistema? Negana to,vieną-du kartus per savaitę mokytoja dirba po 10,5 valandų darbo dieną. Todėl mūsų darželio streiko komiteto nuomone reikia peržiūrėti mokytojų darbo valandų išdėstymą, atsisakant 10.5 val. vienam mokytojui ir vienai grupei skirti 2 etatus, padalinant 10,5 valandų darbo dieną dviem pedagogams.

Dar viena problema – netinkamai organizuojama raidos arba elgesio sutrikimą turinčių vaikų integracijaį bendrojo ugdymo grupes. Mokytoja, kuriosgrupėje yra tokių vaikų, pagalbą turėtų gauti iš karto. Šiuo metu grupės mokytoja pagalbos be tėvų ir pedagoginės psichologinės tarnybos (PPT) sutikimo nesulaukia, o vaikų skaičius grupėje, esant ir keliems specialių poreikių vaikams - nesikeičia ir pedagogui tenka dirbti atsakant už visų ugdytinių saugumą.

 Negana to,Klaipėdos miesto savivaldybės sprendimu, įsigaliojusiu 2016-12-22 Nr.T2-298, buvo patvirtintas naujas 9 val. ugdymo modelis ikimokyklinėse įstaigose, kai grupėje privalo būti du suaugę. Tačiau laikas nuo 7.30 – 8.00 ir 17.00 – 18.00 kažkur pasimetė ir mokytoja grupėje lieka viena. O kaip tik šis laikas ir yra skirtas bendravimui su  ugdytinių tėvais, o dar prisidėjo būreliai, kurių veikla vykdoma nuo 17 val., todėl daliai vaikų mokytoja turi užtikrinti saugų išėjimą ir grįžimą, o dalis lieka grupėje. Grupės mokytoja privalo pasirūpinti visų vaikų saugumu, higiena ir dar tuo pat metu perduoti informaciją ugdytinių tėvams.

Tiesa, tų skaudulių, per visą darbo sąlygų ikimokyklinėse ugdymo įstaigose nesikeitimo laikotarpį, susikaupė tiek daug, kad norime būti išgirstos ir kito būdo, kaip streikas nebematome.

Todėl kviečiame ir kitus Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojus prisijungti prie streiko ne tyliu palaikymu, o  išsakyti savo poziciją drąsiai ir pilietiškai.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder