2019 m. liepos 19 d. 12:57 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Putino laiškas klaipėdiečiui

(7)

2018-08-04, 08:01

Vytautas ČEPAS

Putino laiškas klaipėdiečiui nuotrauka, foto

NUOMONĖ. "Reikia labai nedaug, ir rusų propagandistai tą "nedaug" labai tiksliai pagauna".

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Klaipėdoje minkštosios Rusijos galios taip pat randa trąšią dirvą, o jų pabertos sėklos jau brandina derlių. Štai Klaipėdoje gyvenantis laisvės kovų dalyvis, Lietuvos partizanų ryšininkas jau gerą dešimtmetį kasmet gegužės pradžioje gauna didelį voką iš... Kremliaus. Tame voke - Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasirašytas sveikinimas Pergalės dienos proga!

Senyvo amžiaus žmogus suka galvą ir niekaip negali suprasti, kokie tie jo nuopelnai, kad pats Rusijos prezidentas niekaip negali jo užmiršti.

Gal dėl to, kad kovojo su sovietų okupantais, o gal todėl, kad vėliau paimtas į sovietinę kariuomenę trejus metus vairavo "gaziką"? Kitų nuopelnų neprisimena. O tiek dėmesio! Dėl ko? Trauko pečiais, ir tiek.

Pažvelkime į tą V. Putino sveikinimą giliau. Viskas labai rimta ir svarbu. Sveikinti su Pergalės diena, su karo pabaiga juk nėra kažkoks įžeidimas. Kodėl nepasveikinus, nepalinkėjus sveikatos, kitokio gėrio. Labai žmogiška, tauru, gali net ašarą išspausti. Tačiau neskubėkime!

Rusai situaciją Lietuvoje žino puikiai. Ir ne tik socialinę, ekonominę ar politinę, seka ir tiksliai fiksuoja gyventojų nuotaikas, atskirų socialinių sluoksnių nuostatas. Ir ne tik seka, bet ir stengiasi pakreipti jas sau palankia linkme.

Jie turi ne tik laisvės kovų dalyvių sąrašus, žino ir tai, kad jie gauna tik šiokią tokią pensiją ir turi laisvės kovų dalyvio pažymėjimus. Viskas! Sakote, ko žmogui daugiau reikia? O reikia labai nedaug, ir rusų propagandistai tą "nedaug" labai tiksliai pagauna. Trūksta elementarios pagarbos, nuoširdaus žodžio, ženklo, kad juos prisimena, vertina, tausoja...

Reklama

Per trisdešimt metų nė karto nepasveikinti, nė karto, išskyrus elitą, nekviesti į minėjimus ar kitus patriotinius renginius, ką jau kalbėti apie Seimo rūmus. Sutikite, kad ir koks kuklus žmogus būtum, vietos nuoskaudai apsčiai. O čia pats "caras" tavęs neužmiršta, nuoširdžiausius sveikinimus siunčia, stiprios sveikatos palinki. Būtent to, ko senam žmogui, net už didesnę pensiją, labiau reikia. Mūsų politikams iki tokio supratimo kaip Rusijai iki demokratijos.

Lietuvos politinė diduomenė tarpsta savo pačių puikybėje, dalijasi ordinus, medalius, pelningus postus, ir baukščiai dairosi į Rytus, neduok Dieve pražiopsoti valandą, kada reiks braukti į Vakarus, iš kur galės byloti į pasilikusius čia, bet jau apie kietąsias Rusijos galias. Eiliniai Lietuvos kareiviai jiems nerūpi.

Bet juk kai kam rūpi! Ir dar kaip rūpi! Todėl užuot per visas masinės informacijos priemones putojus apie Rusijos minkštąsias galias, derėtų pajudinti bent mažąjį rankos pirštelį, kad čia jos nerastų tinkamo medžio savo pykčio vaisiams nokinti.

Daug kas labai jautriai reaguoja į įvairių politikierių ilgai trunkančius ir ganėtinai nuobodžius šnekėjimus apie visokias grėsmes ir pavojus, kurie tuojau pat gali užgriūti mūsų valstybę. Dėkui Dievui, kad jų apokaliptiniai pranašavimai kol kas nesipildo. Tačiau kad ir kokie priešginos būtume, vis dėlto turime pripažinti, kad jų kalbėjime slypi nemaža dalis tiesos.

Na, kad ir daug kam iki kaulų čiulpų įkyrėję porinimai apie kažkokias minkštąsias ir kietąsias galias. Iš tiesų, žmogui, dirbančiam kasdienius darbus ir gan tolimam nuo politinės virtuvės, tas minkštumas ir kietumas labiau asocijuojasi su kitais dalykais, nei su agresija, okupacija ar karu.

Bet prisiminkime Ukrainą. Juk Krymo pusiasalis buvo okupuotas faktiškai be šūvio. Iš kažkur atsiradę žalieji žmogeliai be didesnio pasipriešinimo užėmė visas valdžios įstaigas ir paskelbė prisijungią prie Rusijos. Ir nieko stebuklingo ten nebuvo.

Reklama

Ukrainos ir to paties Krymo gyventojams, kurių didžiąją dalį sudarė rusai, metų metais per kultūrą, istoriją, užsienio politiką buvo plaunamos smegenys. Apie demokratijos, laisvės, laisvo žodžio, spaudos suvaržymus Ukrainoje, apie baisų ukrainiečių nacionalizmą, pasiruošimą net fiziškai naikinti ten gyvenančius kitataučius.

Trumpai tariant, buvo naudojamos visos įmanomos priemonės, paprastai vadinamos minkštosiomis galiomis - gebėjimu veikti žmonių elgesį ir įtikinti juos savo tikslų teisingumu be prievartos, t. y. be tiesioginių karinių veiksmų.

Taip dauguma nupilietintų, nutautintų, deistorizuotų ir demoralizuotų pusiasalio gyventojų svetimos valstybės invaziją priėmė kaip savaime suprantamą dalyką.

Ir vėl grįžkime į Lietuvą. Prisiminkite dar iš atminties neišblukusią neseną istoriją, kai lietuvis, Lietuvos pilietis, tryško nevaldomu džiaugsmu, kad po karo dalis lietuvių buvo ištremti į Sibirą. Visą ta savo tautiečių ir valstybės naikinimą jis įvardijo kaip labai smagų ir būtiną smegenų pravėdinimą.

Tą kartą teisėsauga sureagavo, ir neabejotinas "penktosios kolonos" veikėjas buvo nuteistas. Suprantama, Rusijos žiniasklaida visą tą procesą paskelbė kaip neturintį analogų pasikėsinimą į žodžio ir minties laisvę ir, be abejo, kaip žmogaus teisių pažeidimą.

Sunku pamiršti ir kito klaipėdiečio, pasirašančio Edvino Keriko pavarde (ar slapyvardžiu?), grasinimus internete, atėjus laikui visus NATO "subinlaižius" traiškyti miestų aikštėse!

Reklama

Nebesinori grįžti prie klaipėdiečio, miesto Tarybos nario Viačeslavo Titovo "veiklos", tikslingai nukreiptos skirtingų tautybių miesto gyventojams kiršinti.

Keli čia paminėti faktai yra labai primityvios priemonės, iliustruojančios, kaip žmonių sąmonę veikia minkštosios galios, bet kartu pasakančios, kieno pusėje bus tie veikėjai, jei pasikartos Ukrainos scenarijus Baltijos valstybėse.

Reklama

Žymos: vytautas čepas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Skalvis

2018-08-07   08:59

IP: 90.143.120.252

Jie patinas rašo laiškus, tai tikriausiai už kažką, o ne šiaip. Mes žinome dag faktų kai buvo išduoti partizan. Kodėl ritas ryšininkas ne į Karagandą buvo išvežtas o nuvažiavo vairuoti "gaziką"? Galėtų kai kas pasikapstyti.

Kelmanas

2018-08-06   16:57

IP: 85.232.128.59

Taip reikėtu pripažinti baltaraiščių nusikaltimus ir tai turi daryti istorikai ir spręsti teismai, o ne TITOVAS su BOBUTE. Ar tik vieni baltaraiščiai kalti, kad vyko žudynės. tai gal reikėtu atgailauti ir tiems, kurie žudė Rainiuose, Katynėje. Trėmė ir žudė GULAGUOSE. O gal reikėtu ir Sausio 13 ir Medininkų žudikus neslėpti Rusijoje o išduoti teismui. Titovas su Bobute mato tik vieną monetos pusę jam pasiūlyta Maskvos. Ramanauskas - Vanagas yra reabilituotas, kodėl to nežino Titovas. O gal nenori žinoti. Jo visai kiti tikslai. Nori Klaipėdoje pasėti neapykantą.

Kelmanui

2018-08-06   12:47

IP: 78.57.220.137

Na pirmiausiai reiketu pripažinti baltaraišiu nusikaltymus ir gyventi toluau. Bet tu net šito nesugebi. Visas toks baltas pukuotas ir geras:) visi tave skriaudžia vargšeli.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

"Negali susitaikyti, kad laikui bėgant žmogus gražėja dvasiškai, o fiziškai - kaip...

Mentalitetų skirtumai nuotrauka, foto

Praėjo labai nemažai laiko, kol lietuviai suprato, kad saugos diržai ir vaikiškos...

Iki tragedijos tik žingsnis nuotrauka, foto

Pats vasaros įkarštis. Žmonės keliauja. Kuršių mariomis nesustodami pirmyn atgal zuja keltai...

Ministre, tiesiog perkelkite į Smiltynę nuotrauka, foto

Kas yra valstybė? Uždavus šį klausimą, gatvėje išgirsime daugybę variantų - tai...

Kartą per metus giedi himną, vadinasi, esi lietuvis? nuotrauka, foto

Atnaujinta Ąžuolyno giraitė kvies pailsėti nuotrauka, foto

Klaipėda, Pasirašyta Ąžuolyno giraitės sutvarkymo darbų sutartis. Šis parkas, esantis tarp Paryžiaus Komunos...

Kelio remonto ir ženklinimo darbai įsibėgėjo nuotrauka, foto

Klaipėda, Uostamiesčio kelininkams - pats darbymetis: visame mieste tvarkomos duobės, ryškinamos horizontaliojo kelių...

Veiviržėnai 2020-aisiais taps Lietuvos mažąja kultūros sostine nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kultūros ministerijoje įvyko Lietuvos mažųjų kultūros sostinių projektų atrankos posėdis, kuriame paaiškėjo...

Šventosios uosto laukia svarbūs pokyčiai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šventosios uostas pradės keistis jau šį rudenį – Palangos savivaldybei pagaliau skirtas...

Klaipėda, Paskelbta prieš 57 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 57 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...