2021 m. sausio 17 d. 02:58 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Profesionalai ir „profesionalai“. Nešventiškos šventadienio mintys

2018-11-11, 12:04

Gediminas JAKAVONIS

Profesionalai ir „profesionalai“. Nešventiškos šventadienio mintys nuotrauka, foto

Reklama

Ar esate girdėję, kad Mongolija turi savo laivyną? Pasirodo, kad taip! Jie turi vieną laivą „SUKHBAATAR“, kuris plaukioja upe ir jame tarnauja septyni mongolai, iš kurių tik vienas moka plaukti.

Skamba juokingai. Ir mums, lietuviams, juokingai atrodo ta Mongolija… Tačiau kaip į mus turėtų žiūrėti mongolai, kad Andriaus Kubiliaus Vyriausybės laikais Energetikos ministerijoje, vadovaujamoje Arvydo Sekmoko, nebuvo nė vieno energetiko? Negana to, ten dirbo tik vienas savo srities specialistas - viešųjų ryšių atstovas, turėjęs žurnalistinį išsilavinimą.

Valstybės stiprybė paprastai vertinama ne pagal turimas aukso atsargas, o pagal sugebėjimą disponuoti energijos kiekiu. Tai kas šioje situacijoje atrodo didesni klounai? Mes ar mongolai?

Šį savaitgalį pasirodė pirmosios Augustino Voldemaro vadovaujamos Lietuvos vyriausybės šimtmečiui skirta Raimundo Lopatos ir Alfonso Eidinto išleista knyga „Pirmosios Lietuvos Vyriausybės 1918-1920 metų posėdžių protokolai“, kurią finansavo pirmosios po 1990 kovo 11-osios atkurtos Vyriausybės nariai. Bet kokiu atveju, ir vieni, ir kiti buvo savo sričių profesionalai.

Profesionalais savo Vyriausybę pavadino ir „valstiečių ir žaliųjų“ partijos lyderis Ramūnas Karbauskis. Mano nuomone, ši politinė jėga išlėks iš Lietuvos politinio olimpo visam laikui ant kaktos užsirašiusi gėdos ženklą „Urėdijų reforma“ ir „Lietuvos geležinkeliai“. Bet pradėsiu ne nuo to.

Gimiau ir augau pedagogų šeimoje. Nemažai mano bendraklasių ir draugų tapo mokytojais. Nepamenu, kad per visą Nepriklausomybės laikotarpį mokytojai savo suvažiavime būtų nušvilpę švietimo ministrą. Jurgita Petrauskienė, mano nuomone, geriausiu atveju tinkanti vadovauti tik vaikų darželiui, į Lietuvos istoriją įeis kaip pirmoji šitaip įvertinta ministrė.

Reklama

Premjeras, komentuodamas tokį mokytojų protestą, pasakė, kad tai „žemas lygis“. Vis galvoju, kam tai reikėtų taikyti?

Mano galva, Seimo kultūros komiteto pirmininkas Lietuvos kultūros ministre verčiau būtų skyręs rašytoją Gretą Kildišienę, nei Lianą Ruokytę-Jonsson, ko gero, nučiuptą ėjusią gatve pro šalį. Bet kokiu atveju, algą būtų pakakę mokėti vienam žmogui, nes minėtos ministrės vyrui švedui, pasirodo, Lietuva turėjo pašalpas mokėti kaip bedarbiui! Ką gali žinoti, gal ta Greta bent Vytį valstybės šimtmečio proga Lukiškių aikštėje būtų leidusi pastatyti.

Gyvenu miške, vienkiemyje ir esu labai dėkingas aplinkosaugos (!!!) ministrui Kęstučiui Navickui, kurio pavaldiniai išaiškino, kad subrendęs miškas išskiria anglies dvideginį, kenksmingą mano sveikatai. Todėl, padidinus kirtimo normas, aplink mano sodybą visur - kirtavietės. Auginu avis. Jei anksčiau kokią papjaudavo vilkai, tvirtindavau aptvarus. Dabar ponas Kęstutis vilkų sumedžiojimo kvotas žada padidinti dvigubai. Net ašaras spaudžia to žmogaus geranoriškumas.

Tfu tfu tfu! Ačiū Dievui, kol kas jaučiuosi sveikas. Manau, kad įvairiomis kvailiausiomis nuo pat Nepriklausomybės atgavimo idėjomis besivadovaujantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ant savo vadovaujamos ministerijos durų vietoj Hipokrato priesaikos turėtų pasikabinti plakatą: „Jei neturi pinigų - nesirk!“. Ministras, išgarsinęs Lietuvą kaip didžiausių alkoholikų šalį, savo veiksmais ne vien mano akyse jau seniai tapo „valstiečių ir žaliųjų“ partijos duobkasiu.

Nežinau, ar tai supranta iš savo tėvo tik ambicijas paveldėjęs Naisių imperiją sukūręs tikras politikos Benderis - R.Karbauskis, kuris žemės ūkio ministru skyrė tik per televizorių kaimą mačiusį žmogų. Bet kai Giedrius Surplys prabilo apie strateginės „Jonavos grūdų“ įmonės privatizavimą, supratau, kad iš Šiaulių rajono kilęs ir G.Surplį į tas pareigas skyręs šaškininkas - ne bet koks valstybininkas, o valstybės turtą besistengiantis užvaldyti verslininkas. Parodykit man verslininką, kuriam rūpi socialiniai dalykai. Jiems labiau rūpi pinigai, verslas, ne profesionalai, o jų statytiniai politikai.

Šių dienų aktualijose - ir ateinantys Lietuvos prezidento rinkimai. Net neabejoju, kad antrajame ture susikaus skandinavų bankų atstovas Gitanas Nausėda ir buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė. Nors G.Nausėda prisiekinėjo, kad nėra tų bankų statytinis, bet juk čia kaip žvalgyboje - buvusių žvalgų nebūna. Kaip nebūna ir buvusių bankininkų. Na, o I.Šimonytė...

Reklama

Ją derėtų sieti su energetika ir krizės metu vykusiomis finansų milijoninėmis aferomis, konservatorių lyderiais ir prezidente Dalia Grybauskaite. Jei atsirastų tvirtas, sąžiningas valstybės vadovas ir pareikalautų ištirti, kas čia vyko, kaip rašė kolega Vladas Vaicekauskas, daug kam būtų „šakės“. Todėl jiems reikia žmogaus, kuris nebūtų suinteresuotas aiškintis, kas vyko, kai valdžioje buvę ir esantys aukščiausio lygio politikai pildė ne valstybės, o savo kišenes.

Mano supratimu, Vygaudo Ušacko ir I.Šimonytės dvikova savo partijos „darže“ tik tai ir patvirtino. Gaila V. Ušacko, kuris visa galva ar net dviem lenkiantis I.Šimonytę užsienio politikoje, už kurią atsakingas Lietuvos prezidentas, nuėjo su „velniu obuoliaut“. Gerbiamas Vygaudai, aš maniau, kad būdamas „profas“ tu laimėsi prieš landsbergių ir grybauskaičių bloką. Bet čia profesionalų nereikia, čia reikia savų! Beje, visuose lygiuose. Kitąmet ir savivaldybių rinkimai. STT duomenimis, mano gimtojo miesto Varėnos meras Algis Kašėta pagal per savo kadenciją į vadovaujamą savivaldybę priimtų giminaičių ir partiečių skaičių įsiveržė į antrą vietą Lietuvoje.

Na, o kokios bėdos dabar kamuoja Lietuvą?

Net gūdžiais sovietiniais laikais kvailių į atsakingas pareigas niekas nestatydavo. Praktika „durnas, bet savas“ atsirado nepriklausomoje Lietuvoje. Tai, mano nuomone, didžiausia mūsų valstybės blogybė.

Manoma, kad viena labiausiai Antrajame pasauliniame kare pavykusių Jungtinės Karalystės žvalgybos operacijų buvo Vokietijos karinės pramonės vadovo pagrobimas. Vokietiją bombardavo, bet jos karinė pramonė atsilaikė. Per tardymus britų sugautas vokiečių vadas pasakė: „Kai Adolfas Hitleris man suteikė įgaliojimus, iš darbo atleidau visus partinius, į darbą grąžinau vertus, ir visą gamybą pakišau po žeme“.

Lietuva, įsiklausyk į šiuos žodžius!

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Klaipėdietė Seimo narė Ligita Girskienė, dar praėjusių metų gruodžio 22 d., pasinaudojusi...

Ligita Girskienė „Senojo turgaus“ klausimą iškėlė visai Lietuvai nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto tarybos narys Arvydas Vaitkus, susipažinęs su "Vakarų ekspreso" dienraščio savaitės...

Arvydas Vaitkus: "Turgaus negalima lyginti su prekybos centrais" nuotrauka, foto

Seimo narys, konservatorius Emanuelis Zingeris įregistravo rezoliucijos projektą, kuriame dar...

Trečias bandymas padaryti V.Landsbergį... prezidentu nuotrauka, foto

1988 m. spalio 20 d. Klaipėdoje, ant Muzikinio teatro bokšto buvo iškelta...

Teisutis Matulevičius: Liūdna vėliavos diena be vėliavos nuotrauka, foto

Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...