2020 m. gruodžio 4 d. 01:38 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Pėsčio karaliaus išdaigos, arba Korupcija tualetų ūkyje

(8)

2008-05-22, 12:00

Artūras ŠULCAS

Komentaras

Briuselyje viešojo tualeto ieškok neieškojęs - nerasi. O štai klaipėdiečiai be reikalo verkia, kad karaliams nėra kur pėstiems nueiti: anava, prie įėjimo į Skulptūrų parką stovi net keturios viešosios išvietės.

Viena iš jų - stacionarus, gelžbetoninę slėptuvę nuo aviacinių bombų primenantis statinys, prieš keletą metų konkurso tvarka išnuomotas privačiam asmeniui. Tasai asmuo turėjo tą statinį dailiai sutvarkyti ir turtėti, teikdamas mums ir mūsų miesto svečiams viešąsias išvietės paslaugas.

Bet kur tau! Išnuomotas statinys riogso netvarkomas, durys jo - po devyniais užraktais. O minėtas asmuo, regis, puoselėja planus vietoje išvietės restoraną ar gal net nemenką gyvenamą namą suręsti.

Panaši situacija susiklostė ir su stacionariu tualetu prie Lietuvininkų aikštės: nenori tą tualetą iš Savivaldybės išsinuomojęs asmuo viešųjų išvietės paslaugų teikti, nors tu ką... Irgi, matyt, norėtų čia kokį kitos paskirties namą pastatyti.

Pikti liežuviai pliauškia, kad Savivaldybė neturėjo teisės šių buvusių tualetų privatiems asmenims išnuomoti, nes jie nėra teisiškai įregistruoti. Esą nuomos sutartis - iš anksto suplanuotas veiksmas tam, kad Klaipėdos centre geri vyrai įgytų teisę naujus pastatus "budavoti".

Tačiau grįžkim prie įėjimo į Skulptūrų parką. Kadangi minėtas gilų sovietmetį menantis stacionarus tualetas neveikia nuo jo išnuomojimo privačiam asmeniui dienos, paslaugūs Savivaldybės komunalininkai atbogino čionai du spalvotus biotualetus. Kad žmonės pakrūmėse aplink dekoratyvines skulptūras netūpinėtų.

Tačiau žmogus - įnoringa būtybė: nenori jisai dvokiančion plastmasinėn išvietėn eiti. Nenori, ir taškas. Ypač turėdamas alternatyvą miesto centre beveik laukinės gamtos sąlygomis gamtinį reikalą atlikti. Ir dar šalia meno kūrinių.

Toks žmonių įnoringumas užrūstino jų valdovus. Savivaldybės rūme buvo priimtas sprendimas atgabenti čionai neseniai už bene 500 000 litų nupirktą automatinį tualetą. Stovi tas brangus pirkinys, blizga, spindi lyg kosminis laivas - gražu pažiūrėt į metalinį stebuklą.

Bet tik pažiūrėti: naujasis tualetas yra užrakintas moderniomis savo spynomis. Kaip ir jo broliai kitose miesto vietose. Tad pasigrožėję tuo modernumo stebuklu žmonės vėl dairosi pakrūmių. O netrukus paaiškėjo, kad tas stebuklas pagal specialų Klaipėdos miesto viešųjų tualetų išdėstymo planą (esama ir tokio, irgi nepigiai kainavusio dokumento) turėjo būti pastatytas prie Jono kalnelio.

Klaidelė įvyko, apsirikimas nedidukas. Ne, vis dėlto, ne klaidelė, - paaiškėjo vėliau: Savivaldybės komunalininkai tai padarė sąmoningai, pakrūmėse betupinėjančiais žmonėmis susirūpinę. Dabar gi jie rengiasi tą tualetą kitur tarabanyti, nes čia jis pastatytas nelegaliai it kokio Zujevo vagonėlis Kuršių nerijoje.

O įtarūs liežuviai pliurpia, kad biotualetai bei toji tualetinio reikalo modernizacijos viršūnė prie įėjimo į Skulptūrų parką pastatyta korupciniais tikslais. Mat esant tokiai situacijai, privatus asmuo, čia išsinuomojęs stacionarią išvietę, dabar gali teisme verkti taip: gerb. teisėjau, aš negaliu turtėti teikdamas viešąją tualeto paslaugą pėstiems karaliams bei jų pavaldiniams, nes Savivaldybė iš manęs tą biznį atėmė - pati, nelaboji, išvietės paslaugas teikia.

Todėl aš turiu teisę reikalauti ir reikalauju leisti man vietoj išvietės Skulptūrų parke "bildingą" didelį statyti, - porins jis toliau. Ir dar įtikinamai pridurs: "bildingas" turi būti itin didelis, kad galėčiau su tuo pėsčių karalių reikalu susijusius nuostolius padengti.

Štai tau, boba, ir devintinės...

Norite moralo? Sisiojančiųjų reikalas - ne viešas reikalas. Jų pačių reikalas, - taip mano valdžia. Ji turi kitokių reikalų. Didesnių. Gal todėl stringa keleto ar keliolikos viešųjų tualetų Smiltynės, Melnragės ir Girulių prieškopėse įregistravimo reikalai.

Gal todėl vis randasi kliūčių ir senam šių eilučių autoriaus pasiūlymui įgyvendinti. O jo esmė paprasta - elkimės kaip Briuselyje: užuot švaistę pinigus tualetams pirkti, statyti, susitarkime su restoranais, kavinėmis, barais, kad jie privaloma tvarka leistų žmonėms dykai ar už nedidelį mokestį savo tualetais naudotis.

O tuos senuosius stacionarius tualetus Skulptūrų parke, prie Atgimimo aikštės sulyginkime su žeme, idant niekam nekiltų pagundos vietoj jų dangoraižius viešosiose erdvėse miesto centre statyti.

Gerb. teisėjau, aš negaliu turtėti teikdamas viešąją tualeto paslaugą pėstiems karaliams bei jų pavaldiniams, nes Savivaldybė iš manęs tą biznį atėmė - pati, nelaboji, išvietės paslaugas teikia. Todėl turiu teisę reikalauti leisti man vietoj išvietės Skulptūrų parke "bildingą" didelį statyti

Artūras ŠULCAS

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Turi daigtą, bet nemoka prižiū

2010-05-02   07:34

Niekus pasaulyje tos plasmasinės tualetinė dėžės nedvokia, nors stovi labai lankomose vietose.paprasčiausia pas mus daug kur - įsigijo daigtą, okaip elgtis su juo nesidomi.Tam yra biologinės priemonės , pastovus (reguliarus) valymas irgi su priemonėmis ir bus kaip vakarų šalyse.Nors ką norėti...autobusų stotyje Vilniuje mokamas tualetas su dalijamu popieriusm(?) ir stipriu dvoku.Atsakymas iš renkančios pinigus- ko norite, čia tualetas(?).Va tau supratimas ir požiūris.Taip ir Klaipėdoje

Vanda

2010-05-02   07:34

Ar už tuos blizgančius šikinykus, pastatytus nelegaliai prie skulptūrų parko, įsižeidė valdininkas Šimkus, o etikos komisija pagrumojo Puteikiui?

Monika

2010-05-02   07:34

Palangoje taip ir buvo.-Išsinuomojo, išlaukė, o dabar jau kavinė stovi su miegamaisiais.Ir tai prie pat jūros isigyta už grašius.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai...

Kančių keliai nuotrauka, foto

Ištikima "Vakarų ekspreso" skaitytoja ponia Justina įpareigojo palieti minčių apie gyvenimo prasmę....

Gyvenimo prasmės beieškant nuotrauka, foto

Ne, "Sūduvis" nėra buvęs piratų laivas. Tai karinis laivas, pastatytas 1958 metais...

Nerami "Sūduvio" senatvė nuotrauka, foto

Pusė tūkstančio klaipėdiečių gaus papildomą išmoką nuotrauka, foto

Klaipėda, Gera žinia klaipėdiečiams, gaunantiems socialinę pašalpą, - kartu su įprasta išmoka šį...

Kančių keliai nuotrauka, foto

Nuomonės, Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

"Neptūno" treneris: "Koronavirusu jau persirgo pusė komandos" nuotrauka, foto

Sportas, "Pagaliau jau savaitę laiko treniruojasi vienuolika mūsų žaidėjų. Jau galime rengti visavertes...

Nuomonės, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...