2021 m. sausio 19 d. 18:13 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Penktadienis, ir dar 13...

Penktadienis, ir dar 13... nuotrauka, foto

Gražina JUODYTĖ

© Asmeninio albumo nuotr.

Reklama

Ką gi - karantinas. Atmetus laiką kelionei į darbą, rytinei kavai ir pietums, tarsi lieka daugiau laiko, kai dirbi per nuotolį. O daugiau laiko, tai, vadinasi, daugiau visokių apkrovų smegeninės kompiuteriui.

Kadangi šiandien penktadienis, ir dar 13-oji, pabudo smalsumas, kodėl daug kas prisirišę prie prietaro - nelaiminga diena. Kodėl?

Naršydama po internetą, radau įvairių teorijų ir aiškinimų. Pasirinkau versiją, siejamą su Biblija. Pagal ją skaičius 13 laikomas juodųjų jėgų skaičiumi. Kai kuriose šalyse net vengiama šiuo skaičiumi numeruoti viešbučių apartamentus, nuo 12-ojo iš karto peršokama prie 14-ojo. Kartais praleidžiamas ir 13-as aukštas. O kai skaičius 13 dar sutampa su penktadieniu, ši diena iš viso laikoma nesėkmių diena.

Skaičius 12 laikomas tobulu deriniu (12 mėnesių, 12 Jėzaus apaštalų), o dar vienas vienetas, kurį pridėjus išeitų 13 - tarsi trukdo. Galbūt dėl to 13 laikomas blogu ženklu?

Tarp teologų egzistuoja teorija, kad būtent penktadienį, 13-ąją dieną, Ieva ir Adomas nusikalto ir buvo išvaryti iš rojaus. Be to, penktadienį jie abu pasimirė. Manoma, kad ir Abelis savo brolį Kainą nužudė penktadienį, 13-ąją dieną. Taigi 13 - tarsi velnio, kuris sugundė žmones blogiems darbams, skaičius.

Jėzus Kristus buvo prikaltas prie kryžiaus penktadienį (dabar ši diena minima kaip Didysis penktadienis). Per paskutinę vakarienę prie stalo sėdėjo 12 Jėzaus mokinių - tobulas skaičius. Kristus buvo 13-as, tarsi nereikalingas, pasmerktas mirti.

Reklama

Dėl to ar ne dėl to tas prietaras gajus, nežinau. Tik labai gerai esu įsidėmėjusi vieną penktadienį, ir dar 13-oji, kai visiškai nusivariusi nuo darbinių persikraustymo "operacijų", skubėjau namo. Taip norėjau greičiau parsirasti į namų oazę, kad koja nevalingai spaudė akseleratorių.

Rezultatas - stabdo policininkas su "fenu" rankoje. Trikojų ir visokių ten kamerų dar nebuvo. Kur dėsies - sustoju, rankenėle nusuku žemyn automobilio langą. Pasilenkusiam policininkui ir sakau: "Ir netikėk, kad penktadienis ir dar trylikta diena nelaimingi." Policininko veidas nusigiedrijo, net pagarbą atidavė, paragindamas "važiuokit." Matyt, mano veidelis net policininko širdį suminkštino.

Tai va, ir sakau, kad nėra taisyklių be išimčių. O gal penktadienis ir dar trylikta visai nėra nesėkmių diena? Patvirtinkit arba paneikit...

Gražaus savaitgalio kam kaip geriau - su pižamomis ir chalatais namuose ar su striukėmis, paltais kur nors prie upės ar jūros. O gal verčiau tiesiog kur po pušynus paklaidžioti. Sako, koronei labai nepatinka pušų aromatas.

Savo mintimis, pasiūlymais, džiaugsmais ir rūpesčiais galite pasidalinti tel.(846) 38 52 97 darbo dienomis 10 - 13 val. arba rašyti el. pašto adresu [email protected]

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Kaip žinia, lygiai prieš metus Seimas priėmė Sveikatos apsaugos ministerijos parengtą Sveikatos...

A. Razbadauskas: „Panika daro didelę žalą žmonių sveikatai“ nuotrauka, foto

Klaipėdietė Seimo narė Ligita Girskienė, dar praėjusių metų gruodžio 22 d., pasinaudojusi...

Ligita Girskienė „Senojo turgaus“ klausimą iškėlė visai Lietuvai nuotrauka, foto

Seimo narys, konservatorius Emanuelis Zingeris įregistravo rezoliucijos projektą, kuriame dar...

Trečias bandymas padaryti V.Landsbergį... prezidentu nuotrauka, foto

1988 m. spalio 20 d. Klaipėdoje, ant Muzikinio teatro bokšto buvo iškelta...

Teisutis Matulevičius: Liūdna vėliavos diena be vėliavos nuotrauka, foto

Kainos nuolaidos psichologija, arba kodėl mes tokie neracionalūs nuotrauka, foto

Psichologija, Juvalis Noahas Hararis knygoje „Homo deus. Glausta rytojaus istorija“ puikiai atkreipia dėmesį,...

Girtas vairavęs ir dvi moteris pražudęs plungiškis teismo neišvengs nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir baudžiamoji byla...

Paukščiai žiemą: lesinti tik kokybišku maistu nuotrauka, foto

Lietuva, Paspaudus šalčiams ir gerokai pasnigus kretingiškė Eglė Dobrovolskienė ėmėsi iniciatyvos pagloboti...

Vasarą ruošiamasi griauti Salantų užtvanką nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Aplinkos ministerija ruošiasi didžiausiam iki šiol Lietuvoje įgyvendinamam užtvankos demontavimo...

Psichologija, Paskelbta prieš 14 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...