2019 m. gegužės 21 d. 01:26 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Pavojaus sirenų tikrinimas dėl "paukščiuko"?

(1)

Kiekvienais metais dukart yra tikrinamos pavojaus sirenos. Beveik po kiekvienos patikros anksčiau susilaukdavau "Vakarų ekspreso" skaitytojų pranešimų - negirdėjom, informacijos per radiją nesupratom ir pan.

Tad šiais metais pavojaus sirenoms buvau labai atidi, nes antradienį dirbau namuose ir turėjau galimybę savu kailiu ištyrinėti, kiek klaipėdiečiai teisūs su tais pranešimais. Nors prieš 12 val. buvau atsivėrusi ir langą, ir balkono duris, pavojaus sirenų negirdėjau (gyvenu, galima sakyti, Mažojo kaimelio viduryje). Tai bent jau Lietuvos radijo pranešimų klausiausi įdėmiai. Man labai juokingi pasirodė "išaiškinimai" maždaug tokie: iškilus pavojui, bėgti į mėlynais kvadratėliais žymėtus statinius. Kur tie mėlynais kvadratėliais žymėti statiniai - internete, kvartaluose, kuriuose gyvename? Puolu į interneto puslapį - gal ką pavyks išsiaiškinti? Špygą taukuotą, nes radau pranešimą, kad puslapis atnaujinamas. Taip ir likau nesupratusi, kur tų pastatų, žymėtų mėlynais kvadratėliais, ieškoti - virtualiai ar realiai žingsniuoti per kvartalą ir dairytis mėlynų kvadratėlių (ar kvadratų)?

Dar juokingiau nuskambėjo aiškinimai per radiją apsidrausti būtinais maisto produktais, žvakėmis, degtukais 72 valandoms. Kai kyla pavojai, jau nebeapsidrausi... Kažin, ar civilinės saugos organizatoriai įgalūs apie gresiančius pavojus pranešti anksčiau nei prieš tas lemtingąsiais 72 val.?

Kadangi dėl civilinės saugos man pačiai iškilo nemažai klausimų, socialiniame tinkle kreipiausi į "burbulo" draugus - gal tik man niekas neaišku, o kitiems - viskas OK? Atsiliepė nemažas būrys žmonių. Kai kurie, kaip ir aš, sakė sirenų negirdėję, pranešimų mobiliuosiuose telefonuose nesulaukę. Buvo ir pranešusių, kad ir sirenas girdėję, ir pranešimus gavę. Kokio lygio tie pranešimai mobiliuosiuose, niekas nenurodė. Galiu tik spėlioti apie mėlynus kvadratėlius, nes aš pranešimo į mobilųjį negavau.

"Burbule" atsiliepė ir ponas Eugenijus. Jis prisipažino dirbąs užsienio kompanijoje su dalimi lietuviškai nekalbančių ir nelabai, bent jau kol kas, lietuviškai nesuprantančių bendradarbių. "Manau, Lietuvoje yra ne viena kompanija ar firma, kurioje dirba ir vokiečiai, ir anglai, ir italai, ir ukrainiečiai. Iškilus pavojui, ir jie turėtų būti informuojami bent jau anglų kalba apie iškilusius pavojus. Deja, per radiją nelabai rišli informacija tik lietuvių kalba, kai kurie bendradarbiai gavo pranešimus į telefonus taip pat tik lietuvių kalba. Civilinės saugos organizatoriai turėtų pasirūpinti, kad įspėjama būtų bent jau keliomis kalbomis, juk kitakalbiai irgi Lietuvoje gyvena ir dirba", - savo nuomonę klostė p. Eugenijus.

Taip, kol kas į visokias sirenas reaguojame šypsodamiesi. Bet, neduok Dieve, kiltų rimtas pavojus, ir pasijustume bejėgiai kaip ką tik gimę...

Su šv. Velykomis

Šį vakarą Klaipėdos bažnyčiose - Velyknaktis. Kai kuriose net labai iškilmingas - su koncertais. Velyknakčio mišiose bus šventinami margučiai, Velykų pyragai ir kitos švenčių gėrybės. Palaimos Velyknaktyje ir jau gaudžiant Velykų varpams ankstų rytą sekmadienį.

Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite 10 - 13 val. tel. (846) 49 34 35 arba rašykite laiškus el. pašto adresu grazina@ve.lt

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

AK

2019-04-20   18:00

IP: 195.14.178.129

Jūs, ponia, ne antradieniais ieškokite, ir gal pavyks rasti. Telefone įsijunkite saugos pranešimų kanalo prenumeratą. Valstybinė kalba yra viena, ir sėkmės jums, paaiškinant kitakalbiams kas vyksta šioje šios kalbos šalyje. Kai susidaro ekstremali padėtis, 72 reikalingos ne prieš ją, bet nuo jos susidarymo iki valdžios galimybių organizuoti jūsų atitraukimą iš pavojaus zonos. Statinių sąrašus skelbia savivaldybė, iš esmės tai visos švietimo įstaigos: klaipeda lt/ lt/ gyventojams/ civiline-sauga/ kolektyvines-apsaugos-statiniai/ 2246

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Vienoje užeigoje maždaug Sabonio ūgio kavalierius, pasilenkęs, kad nekliudytų durų staktos,...

Gyvenimo vaizdeliai nuotrauka, foto

Politikai mėgsta girtis. Ypač kalbose. O darbai dažnai tiesiog nepadaryti. Negerai yra...

Nesveikos sveiko miesto problemos nuotrauka, foto

Šįkart mintimis skiltyje pasidalinti panūdau pati po to, kai gavau anoniminį kaimynų...

Iš kaimyniško gyvenimo patirties nuotrauka, foto

Kai Sauliaus Skvernelio paklausė, ko jis negali padaryti būdamas premjeru, bet galėtų...

Kodėl didžiosioms partijoms taip reikalingas prezidento postas nuotrauka, foto

Svencelėje - burlenčių ir jėgos aitvarų varžybos nuotrauka, foto

Sportas, Gegužės 24-26 dienomis Klaipėdos rajone, Svencelėje, vyks kasmetinės burlenčių ir jėgos aitvarų...

Nukentėjusiųjų nuo krušos nepaguodė nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį Klaipėdą užklupusi kruša ir stiprus lietus privertė miesto gyventojus prisiminti 2017...

Iš Kijevo - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Prasidėjo teniso turnyrų ant grunto maratonas. Šįkart Ukrainos sostinėje Kijeve vykusiame "Tennis...

Palanga paskelbė karą elektriniams paspirtukams nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Nuo birželio 1-osios didžiausio šalies kurorto Jono Basanavičiaus gatvėje, ant jūros tilto...

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...