2020 m. birželio 3 d. 02:12 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Ovidijus Lukošius: "Šioje šalyje nėra vietos jaunimui"

(1)

2020-05-19, 07:59

Ovidijus Lukošius | Žurnalas IQ

Ovidijus Lukošius: "Šioje šalyje nėra vietos jaunimui" nuotrauka, foto

Tai yra nemaskuojamas bandymas nusipirkti rinkėjų balsus, o kitais žodžiais tariant – politinė korupcija.

© Asociatyvi lrv.lt nuotr.

Reklama

Sprendimas visiems Lietuvos pensininkams padalinti po 200 eurų yra blogas. Krizės akivaizdoje jis – dar ir ciniškas.

Viešojoje erdvėje buvo išdėstyta daugybė argumentų, kurie įtikino ne vieną sveiko proto žmogų, taip pat ir pensinio amžiaus, tačiau jų negirdėjo nei dauguma Seimo narių, nei dešinioji opozicija, nei įstatymo nedrįsęs vetuoti prezidentas Gitanas Nausėda. 

Trumpai pakartokime keletą svarbiausių. Tai yra nemaskuojamas bandymas nusipirkti rinkėjų balsus, o kitais žodžiais tariant – politinė korupcija.

Premjero Sauliaus Skvernelio teiginiai, kad taip siekiama kompensuoti pensininkams, kurie dėl karantino negaliojo pabėgioti po parduotuves pigesnių bulvių ar kiaušinių, daug pasako apie patį premjerą, o ne pensininkus.

Ir jie, ir kiti namuose uždaryti Lietuvos gyventojai per tuos nelemtus mėnesius gerokai sutaupė. Gal kas ir pasitaškė prisipirkdamas grikių ir makaronų atsargų, bet mažmeninės prekybos, paslaugų ir naftos produktų paklausos nuosmukis siunčia nepaneigiamą žinią – lietuviai išleido mažiau.

Dar blogiau yra tai, kad krizės pasekmėms valdyti skolinti pinigai išdalijami visuomenės grupei, kuri visiškai nenukentėjo. Bet jau kol kas.

Situacija jų nenaudai gali pasikeisti, kai šių metų pabaigoje išseks „Sodros“ rezervai, o karantino, krizės ir neatsakingų valstybės vadovų ant menčių paguldytas verslas mokės keliolika ar net keliasdešimt procentų mažiau mokesčių. Jau dabar biudžete žiojasi skylė.

Jai užkišti reikės milijardų, o sukauptas rezervas, kuriuo taip giriasi S. Skvernelis, netrukus primins figos lapelį.

„Jau dabar biudžete žiojasi skylė. Jai užkišti reikės milijardų, o sukauptas rezervas, kuriuo taip giriasi S. Skvernelis, netrukus primins figos lapelį.

Politikai niekaip nesugeba atsikratyti stereotipo esą pensininkai Lietuvoje gyvena nešildomuose butuose, pusbadžiu ir vaikšto suplyšusiais batais.

Taip, yra sunkiai besiverčiančių žmonių, kaip ir įvairiose amžiaus grupėse, tačiau vidutinis pensininkas yra gerokai turtingesnis už vidutinį universitetą ką tik baigusį, trečią dešimtį įpusėjusį žmogų.

Absoliuti dauguma vyresnių šalies gyventojų turi nuosavą būstą, o jauni žmonės ir jaunos šeimos – šimtatūkstantinę paskolą arba butą nuomojasi. Gana dažnai – iš tų pačių pensininkų.

Reklama

Galiausiai, jaunesnioji dabartinių pensininkų karta yra tie žmonės, kurie Nepriklausomybės aušroje buvo 35–45 metų ir turėjo puikias galimybes pasinaudoti privatizacija, sukaupti turto ir santaupų.

Kas jau kas, bet Ramūnas Karbauskis tai puikiai žino – jo dabar garbingo amžiaus tėvas ne tik privatizavo kolūkį Naisiuose, bet ir pasinaudojęs žiniomis bei įtaka paklojo pamatus didžiausiai Lietuvoje žemės ūkio imperijai.

Tarp labiausiai nukentėjusių nuo koronaviruso sukeltos krizės yra būtent jaunimas. Tačiau Seimas, palaimintas prezidento, skolinasi ir dalija milijardus, kuriuos gražinti turės tikrai ne pensininkai.

Tai reiškia didesnę valstybės skolą, didesnius mokesčius verslui ir mažesnes pajamas visiems, kas pensijos sulauks po 20 ar tik 40 metų.

Kodėl nuo turizmo itin priklausančios Pietų Europos valstybės, nepaisant toli gražu neįveikto koronaviruso, skuba gaivinti turizmo sektorių? Nes jame dirba daugybė jaunų žmonių, kurių tūkstančiai netrukus gali pasirodyti aikštėse prie parlamentų, vyriausybių ir prezidentūrų. Su plakatais, akmenimis ir gal net Molotovo kokteiliais.

Tarp pirmųjų karantino aukų Lietuvoje irgi yra daugybė jaunų žmonių – daugiausia sostinėje, kur jie dirbo kavinėse, restoranuose, kelionių agentūrose, batų ir drabužių parduotuvėse.

Reklama

Daugelis jų paliko kambarius su bendraamžiais nuomojamuose butuose ir grįžo prisiglausti pas tėvus. Bet ten neužsibus – jei ekonomika stebuklingai greitai atsigaus, daugumos jų gyvenimas grįš į įprastas vėžes.

Bet jei ūkis šlubuos – jie greičiausiai nepuls daužyti Seimo langų, bet, kaip per 2009-ųjų krizę darė tuometiniai jaunuoliai, pirks „Ryanair“ bilietus į vieną pusę.  

Nes S. Skvernelis, G. Nausėda, Gabrielius Landsbergis ir daugelis kitų jiems aiškiai parodė ir tiesiai pasakė: „Šioje šalyje nėra vietos jaunimui“.

Ovidijus Lukošius yra žurnalo IQ ir portalo Alfa.lt vyriausiasis redaktorius


Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Klausimas

2020-05-19   08:20

IP: 78.62.174.140

O ar tas pamokslininkas beprisimena, kiek jaunimo jis "išmėtė", kai su vilniečiais "praidochais" privatizavo "Klaipėdos" dienraštį?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Jei aš galėčiau bet ką pakeisti mūsų švietimo sistemoje, tai pradžioje keisčiau...

Švietimo sistemoje pirmiausia keisčiau šiuos 5 dalykus nuotrauka, foto

Vyriausybė pritarė Prezidento siūlymui skirti vienkartinę 120 eurų dydžio išmoką visiems šalies...

Tam davė, tam davė, o tam nepaliko nuotrauka, foto

Skaitytojų dėmesiui - TS-LKD frakcijos narės Ingridos Šimonytės kalba, pasakyta šiandien Seimo...

Šimonytė kritikuoja Vyriausybės ataskaitą nuotrauka, foto

Jungtinės Valstijos, Kinija ir net kai kurios Europos šalys vis didina...

Ginklai pasaulyje žvanga vis garsiau nuotrauka, foto

Policija prašo pagalbos. Įtariamas merginos pagrobimas nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien apie 16:00 val., bendruoju pagalbos telefonu sulaukta merginos skambučio, kuriuo ji...

Atsiprašome skaitytojų ir visuomenės nuotrauka, foto

Klaipėda, 2020 m. birželio 2 dienos dienraščio "Vakarų ekspresas" numerio paskutiniame puslapyje per...

Atrask savo kraštą: ilgiausias kabantis tiltas Lietuvoje nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Dienraštis "Vakarų ekspresas" pradeda naują vasarišką rubriką priede "Vakarų Lietuva". Kviesime pažinti...

Klaipėdos karatistams - 16 aukso medalių nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Okinavos" karatistai dalyvavo jau antrose nuotoliniu būdu rengiamose Lietuvos karatė kiokušin...

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...